Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

vita 09:35, 05 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Joku napisał(a)
Bardzo podoba mi się zestawienie pomarańczowej azalii z czymś kwitnącym na niebiesko.
Czy liście cypripedium zanikają po kwitnieniu?

PS! Cis bardzo dobrze rokuje.


Azalie, podobnie jak inne kwasoluby mają się u mnie średnio Owszem, jak napatrzę się u Mirki, poczytam, to trochę okazuję im serca, ale na krótko To niebiesko kwitnące to hiacyntowiec hiszpański. Liście cypripedium nie zanikają, zdobią ciągle, do późnej jesieni, formosanum ma najpiękniejsze
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:39, 05 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie mam czekałam na kwitnienie Twoich. Posadziłam raz, nie pamiętam już nawet nazwy, jkieś obuwiki dwie czy trzy cebulki, ale jak zaczęły wychodzić listki siekło u nas mrozem i już było po storczykach drugi raz się nie odważyłam.


No trzeba trochę wykazać determinacji w uprawie storczyków, ja przeszłam wszystkie etapy
Plisowane listeczki uwielbiam Jak przekwitną, dopiero rozpościerają te swoje wachlarze, cudowne
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:46, 05 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Kasya napisał(a)
Piękne kolorki A jaka to azalia ?


Pomarańczowa Kupiłam na wyprzedaży w markecie. Drzewa i krzewy rozpoznaję po kształcie liści i kolorze kwiatów, he he Ale listę bylin mam szczegółową

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Basieksp 11:07, 05 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Ciemiężnicę mam jedną jeszcze mi nie kwitła, właśnie w zeszłym roku ślimor przegryzł jej dosłownie łodygę, w tym roku bardziej jej pilnuję i zbieram codziennie ślimaki, coraz więcej ich mam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
vita 11:18, 05 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mirkaka napisał(a)
Bajecznie, czemu mieszkasz tak daleko?
Te niebieskie kwiatki to kwitnące kamasje?
W tle cis cięty na bonzai, fajnie to wygląda
W uprawie storczyków jesteś mistrzynią, takie łany, Vita zazdroszczę ja muszę się jeszcze dużo uczyć, u mnie ten jeden pęd który ugnił przy ziemi, to chyba jakiś grzyb bo drugi pęd też zaczyna wyglądać dziwnie. Natomiast drugi storczyk, który myślałam że już nie wyjdzie, właśnie pokazał kieł Jest nadzieja Tylko nie wiem co zmarniało, a co jeszcze żyje, pomylone nazwy.
Obstawiam że żyją Cypripedium Sabine Pastel i Ventricosum, raczej żaden nie zakwitnie


To tylko sześćset kilometrów
Zapewne jest wielu mistrzów w uprawie storczyków gruntowych, ja raczej do nich nie należę.
O uprawę storczyków postanowiłam zawalczyć, bo te mają u mnie warunki.
Znalazłam optymalne miejsce, usunęłam glebę na głębokość szpadla, sypnęłam wiór rogowych, na to poszedł w dużych ilościach dwuletni kompost z liści bukowych zmieszanych z moim kompostem. Przeniosłam rokujące dobrze storczyki (gutatum, Kentaki Maxi i parviflorum padły) dzieląc je przy okazji. Storczyki nie lubią przesadzania, dzielenia, mineralnego nawożenia, oprysków, dlatego bałam się efektów tego projektu.
Tylko calceous się obraził, zbierał się dwa lata, kwitł od niechcenia, z trzech kęp została jedna.
Natomiast formosanum przeszedł sam siebie. Mam go pośrednio od Emila, nieodżałowanego pasjonata, może dlatego storczyk od niego tak witalnie rośnie?
Jeśli mogłabym radzić, to dla twoich ocalałych storczyków trzeba starannie przygotować podłoże, to podstawa, one właściwie niczego więcej nie potrzebują
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:40, 05 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130






____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:53, 05 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Basieksp napisał(a)
Ciemiężnicę mam jedną jeszcze mi nie kwitła, właśnie w zeszłym roku ślimor przegryzł jej dosłownie łodygę, w tym roku bardziej jej pilnuję i zbieram codziennie ślimaki, coraz więcej ich mam


Ciemiężyce to wspaniałe rośliny, warto o nie zadbać, niestety u mnie też pomrowy upodobały je sobie. Szukam po ogrodzie jeszcze jednej, wysadzałam ją w zeszłym roku w nadziei, że to czarna, nie widzę jednak.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 12:00, 05 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mirkaka napisał(a)
Ile mają słońca, widzę że raczej wschodnie, a potem cień?
Zachwycające są Czytałam że te są trudne do uprawy, a u Ciebie łany


Mają teraz zbyt dużo słońca porannego (chroniące je gałęzie sosny powaliły ubiegłoroczne zwały śniegu) zastanawiam się, czy nie cieniować kwiatów? Tak, formosanum są trudne do uprawy, ja boję się zwłaszcza zim, zawsze mam w podorędziu kilka worów suchych, drobnych liści i dosypuję jak znacząco spada temperatura. Ściółkę usuwam starannie wiosną.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Ewa777 11:13, 06 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
vita napisał(a)







Lubię się "przejść" po Twoim ogrodzie. Masz tyle ciekawych roślin. Storczyki przepiękne - nie tylko kwiaty, ale też liście.
Na cytowanym zdjęciu zachwyciło mnie to drzewko prowadzone przy murze. Uwielbiam takie obrazy. Co to za drzewko?
Na kolejnym zdjęciu też roślina, której nie znam, ale bardzo mnie zaintrygowała
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
vita 22:02, 06 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Drzewko prowadzone przy murze to ognik. Mnie też ruszają podobne widoki, zwłaszcza wczesną wiosną i jesienią. Ognik wybrałam ze względu na owoce jesienią, chociaż z takim formowaniem nie mam doświadczenia. Dodałam teraz poziome tyczki, aby uporządkować całość, bo ognik rośnie nieporządnie i wymaga częstego cięcia. A roślinka na kolejnym zdjęciu to bożykwiat.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies