Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

Wafel 22:24, 06 maj 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1014
Plisowane liście no cudo! Pomarańczowej azalii nigdy nie widziałam. Jakaś normalnie jestem chora w tym sezonie na połączenie pomarańczowego z fioletem czy niebieskim, to moje objawienie ogrodowe w tym roku Uroczo,egzotycznie i tajemniczo u ciebie.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
vita 22:40, 06 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
Światło zadziałało, niebieski barwa podstawowa, najsilniej kontrastuje z dopełniającą pomarańczową, musiałaś chodzić ostatnio bez kapelusza i okularów Albo długo leżakować w ogrodzie Dobre połączenia barw, lepsze niż niebieski i żółty. Wykazujesz dużą wrażliwość malarską
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:19, 06 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
U mnie leje od godziny, cieszę się, bo kupiłam kolejny zbiornik na deszczówkę. Bardzo gustowny

Paeonia 'Early Winflawer' Maleńkie pojedyncze kwiatuszki, białe, co ważne



Drzewiasta nn, w tym roku ma zdecydowanie mniej kwiatów, piwonie u mnie zaczynają chorować i muszę ten problem ogarnąć.



Ta bywała obsypana kwiatami, w tym roku tylko dwa.



Koperkowa o pełnych kwiatach, może nie jest najpiękniejsza, zwłaszcza w porównaniu z piwoniami o pojedynczych kwiatach, ale pachnie, a to już duży atut


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:39, 06 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
Paeonia lactiflora 'Athena' i kokoryczka na którą czekałam tak długo, już ją opłakałam, szukałam, grzebałam, tak bardzo chciałam ją mieć. A dzisiaj ni z gruszki ni z pietruszki idę i widzę cztery zdrowe pędy! Z wiekiem staję się gapą i niepoprawną gadułą Dobrze, bardzo dobrze, że jest.



W lutym przysiadłam je tylną częścią ciała, połowę krzewu musiałam wyrzucić. Bagno grenlandzkie, które zdecydowanie bardziej woli mokre stanowisko, posadzone u mnie po brzozą (razem z cieszyniankami) jakoś sobie radzi, o dziwo



Disporum sessile 'Variegata'


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 04:48, 07 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Pamiętam, jak wywalałaś z tego miejsca róże Eden , i sadziłaś tego ognika, jak nie mogłam się pogodzić że wolisz go od róży
Bardzo ładnie teraz to wygląda, ja swojego ognika upitoliłam w tym roku nisko, na metr, bo rósł dość agresywnie, był wysoki na chyba 4 m kosy go zimą uwielbiają, on kwitnie na zeszłorocznych pędach, czy Twój tak cięty kwitnie?
Do storczyków przygotowałam ziemię wg mnie starannie, ale nie z kompostu bukowych liści bo takiego nie miałam, ech Ty pisałaś, że lubią zasadowe stanowisko, na ulotce że lekko kwaśne, może jesienią spróbuję jeszcze raz je przesadzić, coś pozmieniać.
Piwonie jak zawsze pięknie kwitną, koperkowa pełna też cudna U mnie niektóre piwonie też na stanowisku bardziej cienistym słabiej kwitną, a może mają za dużo nawozu bo rosną w sąsiedztwie bukietówek które zasilam. Piwonie nie lubią nawozów, żyznej ziemi. U mnie też niektóre cierpią na uwiąd pędów, nie chce mi ich podlewać na grzyba,z lenistwa, a powinnam bo szkoda. Mam też inny problem z niektórymi, mają jakieś pędraki wewnątrz korzeni, drążą je i zjadają, takie piwonie widać że mają niedobory na liściach. Jak je wykopałam to zobaczyłam tunele wyżarte w korzeniach, nie wiem skąd jest to dziadostwo, ale ta nie są ani opuchlaki anie znane pędraki, jakieś białe larwy długie na 3-4 cm, co to jest? pewnie trzeba polewać mospilanem, tylko ja znów jestem leniwa żeby to ogarnąć
Bożykwiat mamy ten sam, jakie masz dla niego stanowisko? Pewnie wilgotne i cieniste
Bagno, pamiętam jak mój tata czasami przywoził gałązki takie zwykłego bagna, wsadzaliśmy je do szaf, przeciw molom
Cieszy Twoja odnaleziona kokoryczka, dziwi natomiast że myślałaś ze wyginęła, u mnie ta zwykła to rośnie jak chwast, w najtrudniejszych warunkach ją sadzę, żeby mi nie nie zagłuszała innych roślin
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kontonaogrod 15:25, 07 maj 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1935
Ależ u Ciebie pięknie! Zachwycam się za każdym razem. Musi być przeżycie pospacerować w Twoim ogrodzie na żywo. Ach!

co dolega piwoniom? Kupuję więcej i więcej i to jedyne rośliny (chyba) których nic nie żre chciałabym żeby tak zostało?
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Joku 16:51, 07 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Pokaż ten zbiornik na deszczówkę . Baniaki pójdą w odstawkę czy zbierasz więcej?
Z piwoniami też mam problem - grzyb powodujący gnicie podstawy pędów, ponadto posadzone w sąsiedztwie tui robią się coraz mniejsze i słabo kwitną. Chyba trzeba będzie znaleźć im nowe miejscówki ale gdzie?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 19:17, 07 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10343
Też dokupiliśmy dwa zbiorniki na deszczówkę, tylko jeszcze musimy dokupić pozostałe elementy do ich podłączenia. Jedna będzie połączona z inną, która już jest, zobaczymy na ile będzie się napełniać?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 21:53, 07 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Wiktorio, piwonie masz piękne, w ogóle u Ciebie niczym w ogrodzie botanicznym, same rarytasy.
Moja drzewiasta jest duża, całkiem nieźle kwitnie, ale kwiaty są tylko na górze, pod nimi całkiem "łysa". Czy można ją ciąć, żeby miała ładniejszy pokrój?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
mirkaka 05:30, 09 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Piwonie jak co roku zachwycają, zawsze jak je oglądam u Ciebie to zachciewa mi się ich, ale potem wraca rozsądek wystarczy jak napatrzę się na nie u Ciebie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies