Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pierniczki świąteczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierniczki świąteczne

abiko 12:04, 06 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Bogda napisał(a)
Bogusiu, ale cuda!
a ja dalej o przepis proszę
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gabriela 16:53, 06 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Abiko, zrób wg. mojego przepisu, od lat tego samego i niezawodnego:
Weź spory garnek i wlej do niego słoik prawdziwego miodu ( ok. 30 dkg mniej więcej), wsyp 1 szklankę cukru i zagotuj, mieszaj żeby rozpuścić cukier. Do tego wsyp 2 paczki przyprawy do piernika, albo zrób sama mieszankę z tłuczonych goździków, ziela angielskiego, cynamonu, kardamonu, pieprzu, imbiru.
Di gorącego płynu dodaj jedną 200 gramową kostkę masła i roztop mieszając. Odstaw masę do ostygnięcia, jak będzie letnia wbij 3 całe jajka i dodaj partiami mieszając 1 kg mąki pszennej ( zwykłej), 1 łyżkę sody oczyszczonej.
Wyrób ciasto i odstaw w chłodne miejsce na co najmniej 1 godzinę, żeby stężało. Nawet jak wydaje Ci się, że bardzo się lepi, nie dosypuj więcej mąki.
Potem weź kawałek ciasta na stolnicę, podsyp odrobiną mąką, wałkuj grubiej lub cieniej, jak wolisz i wykrawaj foremkami pierniczki. Ciasto będzie miało konsystencję plasteliny.
Piecze się pierniczki na blachach w nagrzanym do 180 stopni piekarniku, z termoobiegiem, pieką się szybko, trzeba pilnować i już po pięciu minutach zaglądać do piekarnika.
A ponieważ dzisiaj je upiekłam, to i mogę pokazać, nie wiem czy będę lukrować, bo mogę nie zdążyć przed moimi chłopakami.


____________________
Ogród w budowie nieustającej
anula_wn 22:00, 06 gru 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
abiko napisał(a)

Bogusiu, ale cuda!
a ja dalej o przepis proszę


a ja polecam mój przepis z 1-szej strony tego wątku, z którego pierniczki robiła też Bogda
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 22:02, 06 gru 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Jagna napisał(a)
Tak za mną chodziły serduszka na choinkę, że dziś kilka popełniłam.


Macie pomysł na czerwony lukier? Bo ten z buraka wyszedł różowy a mi sie marzy taki krwisty.


cuda, cuda , cuda!
ślicznie wyglądałyby na moim stole
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Martek 03:15, 07 gru 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Anula na moim nie gorzej i na choince ))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 03:16, 07 gru 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Jagna czym robisz te koroneczki to nie jest take proste strzykawka pisac ?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
abiko 09:04, 07 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
anula_wn napisał(a)


Bogusiu, ale cuda!
a ja dalej o przepis proszę


a ja polecam mój przepis z 1-szej strony tego wątku, z którego pierniczki robiła też Bogda
Anula, Gabrysiu, bardzo dziękuję, dziś właśnie mam plan na pierniczki bo czas najwyższy Wczoraj Mikołaj był najważnijszy moja córa nie miałaby głowy do pierników
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Jagna 17:27, 07 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Oj Dziewczyny jestem

1. Bogda podziękuj Szymkowi za łosia. Jest idealny. Zazdroszczę takiego pomocnika. Az szkoda że nie mogę się w niego wbic kielcami bo tak smakowicie wygląda. Ucałuj go ode mnie serdecznie ( Szymka nie łosia)
2. Co do przepisu to podawałam wczesniej o tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1193-pierniczki-swiateczne?page=7
3. Co do wzorków to robię je woreczkiem śniadaniowym.
4. Magja co do barwników do jajek to z tego sie dowiadywałam można ponieważ sa one przeznaczone do malowania skorup jaj ktore podlegają konsumpcji, więc muszą być bezpieczne dla spożycia. Ponadto ich ilość jest dodawana w tak minimalnej ilości. czerwień juz jednak to dzieło buraka.
5. Gabriela ja dzis wypróbuje Twój przepis. Moje pierniki sprzedałam, a właściwie sprzedała je koleżanka w pracy, idąc za ciosem wystawiłam na Allegro ale tam taka konkurencja ze moje nie maja szans, jak sie spodziewałam.
6. Bogumiła Twoje Choinki super. też mi chodziło po głowie żeby coś takiego zrobić ładnie to wygląda i smakowicie pachnie stojac na stole. Twoje maja zdecydowanie bardziej wyrafinowane ozdoby niz te o których ja myślałam, nie wiem czy taka choinka by u mnie dotrwała do świąt
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Gabriela 18:53, 07 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jagna, trzeba było tutaj sprzedać, albo w sklepie u Danusi. Albo... wymienić na roślinki?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 19:03, 07 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jeszcze nic straconego. Do świąt trochę czasu jest,Kto potrzebuje na priv. do Jagny i uzgadnia warunki.
Szkoda,że nie podałaś ,że na sprzedaż nie bawiłabym się w kuchni..Zamawiam na następne święta.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies