Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pierniczki świąteczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierniczki świąteczne

Wieloszka 08:23, 09 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dzięki Basiu za przepis! Jak wypróbuję, na pewno wrzucę fotki. No i życzę dotarcia do tej wymarzonej wagi
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Basiaw 09:39, 09 gru 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Zrobiłam przed chwilą zdjęcie kilku pierniczków, one sobie póki co leżą w miskach i czekają na wenę twórczą do dekorowania Jak je wyjmowałam do pozowania, to aż mnie zaskoczyło, jakie są mięciutkie a pieczone ze 2 czy 3 tygodnie temu. Jak ktoś lubi miękkie pierniki, to polecam. Robiłam je na próbę z samą pszenna mąką, ale to nie to, z żytnią są dużo lepsze.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 09:41, 09 gru 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Wieloszka napisał(a)
Dzięki Basiu za przepis! Jak wypróbuję, na pewno wrzucę fotki. No i życzę dotarcia do tej wymarzonej wagi


Dzięki Agnieszko za życzenia, jestem na dobrej drodze

Jeśli zdecydujesz się wypróbować ten przepis, to sugeruję robić z podwójnej porcji, bo jak się grubo wałkuje, to jednak jest dużo mniejsza wydajność ciasta, niż przy cienkich ciasteczkach.
____________________
Nasz mały, zielony świat
anula_wn 17:40, 09 gru 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Basiaw! super te grubaśne pierniczki ! uwielbiam, choć takich nigdy sama nie robiłam.....

Jagna , ja się ani troszkę nie dziwię, że te Twoje pierniczki poszły "jak woda". Są szalenie dekoracyjne, eleganckie i takie efektowne . Jak napisałaś, że na allegro sprzedają - zajrzałam z ciekawości! no cuda niektóre, zobaczcie sami ! ja wymiękłam ......
ta karoca......

____________________
anula mój mały raj na ziemi
hanka_andrus 20:03, 09 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A ja pokażę dla kontrastu jak nie powinny wyglądać pierniczki






Można się śmiać ! Po to są święta,no nie?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 20:25, 09 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Te np. co Ania na zdjęciu pokazała są cuudne - ale kto takie umi robić

A te Haniu są takie....z życia wzięte
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anula_wn 20:53, 09 gru 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Haniu ! Twoje są fantastyczne takie domowe, prawdziwe i pewnie przepyszne !!!
uważaj, bo będę w Koszalinie....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
hanka_andrus 21:11, 09 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Anulko!Dla Ciebie zachowam jednego!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
anula_wn 21:15, 09 gru 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
koniecznie Haniu ! zamawiam serducho

ja dzisiaj miałam lukrować, ale jaj nie mam.....mój M pojechał na zakupy, ale jak wróci to pewnie już padnę .... więc jutro dokończę dzieło świąteczne
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Jagna 10:22, 10 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
anula_wn napisał(a)
Basiaw! super te grubaśne pierniczki ! uwielbiam, choć takich nigdy sama nie robiłam.....

Jagna , ja się ani troszkę nie dziwię, że te Twoje pierniczki poszły "jak woda". Są szalenie dekoracyjne, eleganckie i takie efektowne . Jak napisałaś, że na allegro sprzedają - zajrzałam z ciekawości! no cuda niektóre, zobaczcie sami ! ja wymiękłam ......
ta karoca......



NO CO TU DUŻO MÓWIĆ........CUDNE
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies