Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Puste pole z wysepką kwiatową

Pokaż wątki Pokaż posty

Puste pole z wysepką kwiatową

Milka 16:06, 04 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Elfiku, donoszę, ze cleome ma się świetnie i zaczynają oba kwitnąc, dzięki
Daj ciut fotek, mam nadzieję, ze jest lepiej, ściskam

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Elfik 19:02, 22 sie 2014


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Małgocha1960 – dzięki za odwiedziny, powojniki w tym roku u mnie prawie wszystkie padły na uwiąd, i straszą, zamiast zdobić, tylko ten jeden jakoś przetrwał, i choć tak pięknie „buchnął”, to miał jeszcze tylko jeden kwiat i teraz tylko wegetuje. No ale z jego korzeniami bardzo mocno współpracował kret.........

Milka napisał(a)
Daj ciut fotek........

Myślę, że ta fotka przede wszystkim Ci się należy - melduję, że plan wykonany wg Twoich sugestii i jestem niezmiernie kontenta:



A co do reszty fotek, to pokażę jedynie te naj, naj, naj.......

Deszcz lać przestał, wyszło słonko,
Rozśpiewały się ptaszyny,
Bo inaczej być nie mogło,
Mając TAKIE odwiedziny............!!!!!!!!!!!!!!!!









____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
monteverde 11:06, 09 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Elfiku ale miałaś gości znakomitych Ciebie serdecznie pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kondzio 11:10, 09 wrz 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
oj witam cię i ja super gości miałaś część tych osób tez gościło i u mnie ostatnio hi hi hi Macham
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Elfik 20:08, 09 wrz 2014


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Podzwonne:
Jeszcze nie mogę się otrząsnąć po tym tragicznym wydarzeniu – najmocniej przeżyli to Ci, którzy poznali Jolę osobiście, a potem mieli z nią kontakt listowny, jak ja. Z jej listów czerpałam życiową mądrość i ogarniało mnie wzruszenie, gdy niepokoiła się moją nieobecnością na Forum... A teraz Jej nie ma, więc tłumaczę się Wam:

Kochani! Po prostu chronicznie brak mi czasu na siedzenie przy kompie (w dodatku wolnym jak żółw)... Ot, codzienność taka a nie inna , zupełnie mnie pochłania, ale przecież w ważnych momentach (patrz wyżej) melduję się, a o Wszystkich myślę serdecznie przy każdym kopnięciu łopatką w ogrodzie. A nakopałam się nie mniej, niż moje nornice, które na moich oczach bezceremonialnie przemierzają rabatki, chyba żeby podziwiać, jakie zmiany na nich zrobiłam. Plan, który kiedyś robiłam dla Bogdy, jest już zupełnie nieaktualny, a trawnika do koszenia mam mniej około 10 m kw... A’propos trawnika – za poradą Jasi na początku sierpnia dosiałam trawę w gołe placki i to był strzał w dziesiątkę! Pięknie wzeszła, a deszcze pomogły.

Aniu monte...- też dla Ciebie serdeczności. Jak Ty to robisz, że dla każdego masz czas???
Tak, tak, gości miałam cudownych, ale jak krótko! Biedna Danusia, choć zagoniona, jak dobry pasterz, o wszystkich swoich owieczkach stara się pamiętać.
Różyczka cudnej urody. A ja ostatnio mam chrapkę na Bienenweide Rot, ale każda moja chrapka musi być dokładnie przemyślana z braku miejsca...

Kondziu – byłeś tak blisko i nie wpadłeś? A ja widziałam prezentację Twojego ogrodu i jestem naprawdę zachwycona! Kolejny ogród dla Mai!!! Wielkie brawa! Też macham!

Aktualności:

Widok na wyremontowane rabatki. Pustostany czekają na cebulowe...





Moja „angielska” na wiosnę do remontu



Blue Arrowy wsadzone w ub. roku jesienią urosły prawie 30 cm! I bardzo im do twarzy z sedumkiem (dzięki, Dzidzia!)


____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Matka 20:14, 09 wrz 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Elfiku, ślicznie u Ciebiemoja ulubiona rabatka taka wypieszczonasuper!

Nie mogę się otrząsnąć stratą Joli-choć nigdy Jej nie poznałam...a było tyle szans na totak mi źlejeszcze w wypadku zginęła córka naszych znajomych...On w ciężkim stanie, pozostali w szpitalu...nie mogę, po prostu nie daję rady...dlaczego tak się dzieje?pytam, ale sama znam odpowiedź...takie życie...wiem, jestem pewna, że spotkam Jolę-gdzieś tam i nadal będzie wesoła i uśmiechnięta, jak na fotkach

Przepraszam,żeę u Ciebie się tak 'wylałam' ale nie daję rady

Buziaczki
____________________
U Matki
Elfik 20:15, 09 wrz 2014


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
A teraz moje problemy. Mam nadzieję, że jakaś dobra dusza pomoże je rozwiązać.
Problem nr 1 – błahy:
Nabyłam taką roślinkę o ogromnych liściach, pan nie znał nazwy, więc szukałam. No więc nie jest to ani oman wielki, ani smotrawa - bo nie osiąga tych rozmiarów, liście pozostają w rozecie, a kwiatostany ma obfitsze. Nie jest to też oman Hookera, który to liście ma drobne. Ponoć potoczna nazwa, to „język strzępliwy”, ale nigdzie takiej się nie doszukałam. CO TO JEST???



Problem nr 2 – poważny:

Ta pęcherznica między jodłą a sosną jest co roku radykalnie cięta, a mimo to rozrasta się koszmarnie i przez nią i jodła i sosna zaczynają być zdeformowane. Chyba mi serce pęknie, ale muszę się jej pozbyć. ALE JAK???

hm.... zdjęcie nie wchodzi, chyba muszę znowu kompa zamknąć i otworzyć na nowo, a to potrwa!!!

____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Elfik 20:27, 09 wrz 2014


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057


No wlazło zdjęcie...

Bogda - nie wiem co się dzieje, ale ja też ciągle na pograniczu traumy, same poważne kłopoty, ciągle jakiś pogrzeb znajomych dużo młodszych od nas, dziś wiadomość, że koleżanka dostała wylew, a akurat jest w Portugalii... Ty młoda dziewczyna jesteś, nie myśl o smutnych rzeczach, ciesz się cudnymi dzieciakami i sukcesami w ogrodzie i poza nim (wiem, wiem... gratulki serdeczne!!!)
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
barbara_kraj... 20:28, 09 wrz 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Własnym oczom nie wierzę - jak pięknie!
Elu, zajrzyj na pv
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
an_tre 20:32, 09 wrz 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Elfik napisał(a)
CO TO JEST???



Elfiku liście podobne do omanu wielkiego, mam go u siebie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies