Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Puste pole z wysepką kwiatową

Pokaż wątki Pokaż posty

Puste pole z wysepką kwiatową

Elfik 19:39, 31 gru 2015


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Sebek napisał(a)
Ależ dawno mnie u Ciebie nie było! Twój ogród jest zachwycający

Sebciu, nie rozliczam z odwiedzin, bo sama zawodzę na całej linii. Ale cieszę się, że wpadłeś, bo mam okazję Ci powiedzieć, że moje limlajtki wyprowadzone na pieńku są super, mają piękne korony, ale pieniek trzeba pewnie dożywotnio wspomagać. Nabyłam też hortensję Ruby - pokażę jak zakwitnie. I w ogóle... zmiany... Byle do wiosny, Sebciu!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Rubinek 11:58, 01 sty 2016


Dołączył: 18 lis 2015
Posty: 6
Witam serdecznie. To aż niewiarygodne, jak można zmienić "szczere pole" w piękny ogród. U mnie sytuacja podobna, pole i wydmuchowisko. Jednak po przeczytaniu Twojego wątku uwierzyłam, że sytuacja nie jest beznadziejna, że można tu stworzyć zieloną oazę. Dziękuję za inspirację, z przyjemnością będę tu zaglądać (a raczej podglądać) dalej. Pozdrawiam
____________________
AsiaR
Mala_Mi 22:54, 06 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
To ja Elfiku czekam na te zmiany

I doskonale rozumiem co to znaczy rżnąć... niestety mój ogród też doszedł do tego momentu, że bez rżnięcia ani rusz. Nawet chłop powoli sie zgadza na te zabiegi
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
an_tre 12:30, 28 sty 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Elfiku co jakiś czas wpadam do ciebie, żeby być na bieżąco
rozumiem twoje rozterki i decyzję cięcia, bo u mnie też na bylinowej robi się za ciasno, a to przez błąd gęstych nasadzeń, chciałam szybko mieć "dojrzałą" rabatę
Pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Elfik 18:06, 02 lut 2016


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Rubinku – chyba nietrafnie nazwałam wątek, bo to „puste pole” odnosiło się do przestrzeni, jaka mnie otaczała (naokoło pustka w promieniu 200-300 m), kiedy stanął dom. I właśnie dlatego mój ogród stał się „wysepką kwiatową” w tej pustce. Obecnie najbliższe ogrody, to tylko tuje i trawniki. I zupełnie nie rozumiem, dlaczego ludzie zapuszczający się tu na spacery, zachwycają się kwiatami, a u siebie nie sadzą... Jak już będziesz odpowiednio „zainspirowana”, to stworzysz na pewno piękny i mądrze zagospodarowany ogród. Mnie niestety, tej wiedzy brakowało i szlachetnie się męczę, wciąż poprawiając błędy. Pozdrawiam serdecznie

Hej Aniu i Aniu!!!
Przez to cięcie i rżnięcie nabyłam już wszelakie narzędzia pomocnicze, a i tak brak mi najważniejszego w tej chwili: nożyc teleskopowych – dobrze, że wypróbowałam wcześniej u znajomej: zupełnie sobie z tym nie radzę, więc nie kupiłam. Oj, my biedne baby...
U mnie dziś „typowo lutowo”, czyli +10. Wszędzie zielone kiełki. Pączki rododendronów nabrzmiałe. Ostatnie wichura zerwała otulinę z hortensji Ayesha, ale tak sobie myślę, że może to znak, aby z innych też pozdejmować???
Obie Aniule – pozdrawiam czule!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
barbara_kraj... 21:00, 02 lut 2016


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Eluśka, a fotki gdzie? Tych kiełków oczywiście.
Otuliny zostaw, jeszcze zima nie powiedziała ostatniego słowa.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
an_tre 21:24, 02 lut 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Elfiku chyba jednak nie zdejmuj, a na hortkę połóż z powrotem, masze zimy i wiosny zrobiły się nie przewidywalne...
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Elfik 09:43, 03 lut 2016


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Basiu – kiełki wyłącznie na Twoją prośbę, aby udokumentować moją prawdomówność (bo przecież szaro-bure zdjęcia są okropne!).
Te roślinki Basiu znasz dobrze, prawda? Ale muszę im znaleźć lepsze miejsce



Przebiśniegi – tylko do licha, powinna być dużo większa kępka, gdzie mi nornice przepchnęły resztę???!!!



Krokusy – wyłażą wszędzie, bo przy moim przesadzaniu wiele przypadkiem zmieniło kwaterunek



Ciemiernik nie wygląda imponująco, tak bardzo chciał kwitnąć, ale chyba go przymroziło



Za to hebe śliczne, przy -16 było otulone, więc się odwdzięcza



Przetacznik długolistny powinien być w tym roku oszałamiający, bo przesadzony do kompostu. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że aby pięknie kwitł musi być co 2 lata przesadzany i mocno dokarmiany



Na tym zakolu przed kępą rozplenicy zawsze miałam irezynę, ale droga okrutnie, w dodatku jednoroczna, chyba więc ta żurawka się sprawdzi – bo tu MUSI być różowe!




Basiu- melduję wykonanie zadania! Serdeczności ślę

Aniu – Ayesha, to moja najcenniejsza, więc jakby jeszcze była zima tej wiosny, to okryję! Dzięki!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Krys 11:28, 01 kwi 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Elu pokaż swoją wiosnę,buziaki zostawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Milka 12:11, 01 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Elu, to było tyle wcześniej, że teraz to juz na pewno wiosna
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies