Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

abrakadabra 16:13, 18 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Magnolio, to jest ta trawa o której wcześniej mówiłam. Kojarzysz co to? Wydaje mi się, że ona się potem ciemniejsza robi.




____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
magnolia 16:33, 19 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
nie wiem co to jest niestety. Nie bardzo wygląda na carex. Może wyslij zdjęcie do Surowińskich na ogrodytraw. Są pomocni, choć teraz chyba bardzo zajęci.
Co do zdjęć- zastanowię się jak będę mieć chwilkę. Może jutro, dziś jestem przelotem tylko.
Na zasłonięcie garażu coś wymyślimy- może jarząby Fastigiata, albo graby 'Frans Fontaine' I tak z czasem będą za szerokie, ale wtedy trzeba je podkrzesać od dołu i tyle.
Z iglastych zostają tuje-Aureospicata, Columna, Kórnik.
____________________
agata_chrosc... 21:39, 19 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Mnie to wygląda na rajgras czyli gatunek wchodzący w skład mieszanek trawnikowych. Tylko nie variegata a zwykły. Gdy trawa nie jest regularnie koszona to własnie takie kępy powstają bo rajgras zagłusza inne gatunki. Na pewno to nie jest carex w każdym razie.
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 21:45, 19 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Aha - a ta wierzba o czerwonych pędach to zwykła wiklina czyli salix viminalis - przypadkiem na nią dzisiaj wpadłam
____________________
ogród w Holandi
magnolia 10:16, 20 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
agata_chroscicka napisał(a)
Mnie to wygląda na rajgras czyli gatunek wchodzący w skład mieszanek trawnikowych. Tylko nie variegata a zwykły. Gdy trawa nie jest regularnie koszona to własnie takie kępy powstają bo rajgras zagłusza inne gatunki. Na pewno to nie jest carex w każdym razie.


Tez mam takie obawy, ale Abrakadabra pisała że to gatunek sadzony przez kogoś. Chyba że źle zrozumiałam
____________________
magnolia 10:29, 20 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
K- może tam zostawić tylko tę kulę -tuję, dodać do niej jeszcze ze 2 mniejsze, ale nie takie maluchy jak Danica, a resztę obsadzić cisem repandens czy faireview. Będzie spójnie, całorocznie. Potem pas irgi ( już za kamieniami) albo średniej wielkości trawy ozdobnej - obiedka szerokolistna, molinia, jakiś carex
Dalej 2 drzewka lub 1 większe i kulki tui Danica w czymś zadarniającym. Albo już bez kulek po prostu kilka Cyprysików Filfera Aurea Nana tak żeby z czasem się dotknęły czy Lilaki Palibin.
____________________
abrakadabra 12:01, 20 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
magnolia napisał(a)

Mnie to wygląda na rajgras czyli gatunek wchodzący w skład mieszanek trawnikowych. Tylko nie variegata a zwykły. Gdy trawa nie jest regularnie koszona to własnie takie kępy powstają bo rajgras zagłusza inne gatunki. Na pewno to nie jest carex w każdym razie.


Tez mam takie obawy, ale Abrakadabra pisała że to gatunek sadzony przez kogoś. Chyba że źle zrozumiałam


Magnolio - mi chodziło o to, że ta trawka rośnie w jednym kącie z kilkoma gatunkami różnych traw ozdobnych więc wywnioskowałam (jak się okazuje błędnie), że to też jakaś ozdobna - tym bardziej, że bardzo się wyróżniała na tle trawnika. Oj, to się zmartwiłam...


Mam jeszcze pytanie o drzewka. Jeśli w "I" byłby formowany grab to w "J" też 2 graby mogę dać? Nie chcę już tu namieszać w tych gatunkach za bardzo. Te 2 mają być zupełnie blisko siebie? Nie potrafię sobie wyobrazić jak by to miało wyglądać...
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
magnolia 12:15, 20 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
jaka tam jest szerokośc?
Mogłam namieszać.
Jak graby to 1 szt, bardziej myślałam o 2 szt w przypadku jesli wybierzesz kuliste formy. Ale te mniej 'grają' w ogrodzie w rogu znowu.
____________________
abrakadabra 12:24, 20 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Szerokość tego pasa to 3,8 m.
Chyba jednak na graby się zdecyduję - będzie można je formować i kontrolować wzrost. Przy innych drzewach bała bym się, że jak podrosną będą mi o ten nieszczęsny przewód wysokiego napięcia zachaczać - ciągnie się on od słupa na rabacie"K" do domu.
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
abrakadabra 14:25, 26 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Nabyłam katalog roślin i zaczęłam powoli wybierać odmiany.

I na razie zdecydowałam się na różę Lovely Fairy (doczytałam w necie, że spokojnie półcień znosi), rododendron Emanuela (i Cunnigham`s White też będzie) i hostę Minuteman (choć jeszcze pewna nie jestem - tyle tych odmian jest, że nie sposób się w tym połapać)
Jeszcze jakiś powojnik na płot wybrać muszę.

I teraz myślę ciągle nad tym zakątkiem "I" z kulami, trawami i czosnkami. Chciałam tam dać jakieś tuje, ale wybrać nie mogę i tak sobie pomyślałam, że fajnie by było różne wielkości tych kul i może jednak bukszpany? W sumie aż tak drogie nie są jak myślałam - można znaleźć w bardzo przyzwoitej cenie. I może wtedy zamiast kul zrobić z nich półkola - takie poduchy jak kiedyś pisała Ewalm?

W najnowszym katalogu szkółkarzy jest coś takiego właśnie - bukszpan (dużo, dużo), trawa - ostnica i czosnki. Ślicznie to wygląda z ostnicą, ja jednak zostaję przy hakone


A tak poza tym to czekam, aż mi w końcu zakwitną tulipany (byli właściciele musieli je posadzić) bo jestem baaardzo ciekawa jak będą wyglądać
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies