Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Asia73 21:56, 29 maj 2018


Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 11


a to ciąg dalszy fotek
Mazan 12:56, 30 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Asia73

Sprawdź czy nie ma na nim przędziorków. Wydaje się, że są strzępki pajęczyny. O zwalczaniu szkodnika jest dużo wpisów na Forum



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Asia73 13:36, 30 maj 2018


Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 11
MAZAN WIELKIE DZIĘKI, gdzie niegdzie widać pajęczynę ale nie wiem czy szukać coś więcej.
spróbuje na początek roztworem czosnkowym potraktowac te serby. I zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli to przędziorek to powtorzę preparatem chemicznym.
avellan 08:00, 05 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
Witam, posadziłam dwa tygodnie temu świerk serbski, drzewko lekko ponad 1,50 m. Posadziłam go do gleby ogrodowej wymieszanej z torfem i przekompostowanym obornikiem końsko-krowim. Podlałam go też magiczną siłą do iglaków. Niestety ze względu na suszę mam w ogrodzie przędziorka, w centrum ogrodniczym też był. Oczywiście walczę z nim. Na świerku zauważyłam troszkę pajęczyn, ale inne rośliny mają zdecydowanie więcej. Nie ma brązowych igieł, ale dosłownie zwiędł czubek i i dwie gałązki przy nim. Świerk jest podlewany kropelkowo (wąż jest praktycznie przy nim. Blisko rosną dwie 6-7 m jodły. Wiecie co mu może być?
asiek 09:33, 05 cze 2018

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Hej,
sprawdź czy nie masz mrowiska w bryle korzeniowej. U mnie mrówki zabiły dwa kolejno posadzone świerki serbskie. Nie wiedziałam co się stało z pierwszym- nie zauważyłam kolonii mrówek i w następnym sezonie posadziłam następne drzewko. Dodam, że mam posadzone w rzędzie jeszcze cztery świerki i rosną sobie trzeci rok.
____________________
Asia Tęczowo mi
avellan 09:57, 05 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
Dziękuję, sprawdzę na pewno, bo mrówek w ogrodzie trochę mam




Mirka 21:34, 13 cze 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Co się dzieje z moimi Serbami?Wycieka z nich żywica.
Zauważyłam że mrówki po nich łażą.
Czy one takie szkody mi robią. Czym to zwalczyć. Kupiłam Decis na razie nie pryskałam, czekam na wasze opinie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gardenarium 00:12, 14 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
avellan napisał(a)
Witam, posadziłam dwa tygodnie temu świerk serbski, drzewko lekko ponad 1,50 m. Posadziłam go do gleby ogrodowej wymieszanej z torfem i przekompostowanym obornikiem końsko-krowim. Podlałam go też magiczną siłą do iglaków. Niestety ze względu na suszę mam w ogrodzie przędziorka, w centrum ogrodniczym też był. Oczywiście walczę z nim. Na świerku zauważyłam troszkę pajęczyn, ale inne rośliny mają zdecydowanie więcej. Nie ma brązowych igieł, ale dosłownie zwiędł czubek i i dwie gałązki przy nim. Świerk jest podlewany kropelkowo (wąż jest praktycznie przy nim. Blisko rosną dwie 6-7 m jodły. Wiecie co mu może być?


Nawożenie tuż po posadzeniu nie jest właściwe, magiczną siłę dajesz jak roślina już się zakorzeni, co najmniej po 3 tygodniach a nawet dłużej od posadzenia.

Czubek mógł zwiędnąć po nawadnianie kropelkowe, jak sama nazwa wskazuje leci kropelkami, a on potrzebuje naraz dwóch wiader wody, bo upały i susza jest. Po posadzeniu nalezy bardzo obficie podlać aby ziemia oblepiła korzenie, kropelki są przeznaczone dla roślin już dorosłych i zakorzenionych w danym miejscu.

Młodziutkie przyrosty są ciężkie i wiotkie, więc więdną pod własnym ciężarem. Pokaż zdjęcie. ja tu szkodnika nie widzę, a zwykłe błędy w pielęgnacji, które można jeszcze szybciutko naprawić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ralfi 21:56, 19 cze 2018

Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 30
Witam serdecznie.

Chciałbym obsadzić działkę z 3 stron świerkiem serbskim tak aby stworzył wiatrochłon i też zasłonił mnie od sąsiadów. Zastanawiam się czy posadzić jeden rząd czy dwa naprzemiennie i w jakiej odległości od siebie, bo chciałbym żeby serby chroniły od wiatru ale jednocześnie aby nie stanowiłay jednej pionowej zielonej masy ale żeby nawet po latach widać było ich piękną sylwetkę.
Proszę bardzo o poradę bo na stronach firm ogrodniczych to na każdej co innego...

Dziękuję.
Mago22 17:00, 23 cze 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Znalazałam omorikę w identycznej wysokości i cenie. Chłopiec na zdjęciu ma 110 cm wzrostu.
Które są bardziej warte zakupu?





____________________
Magda Wietrzny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies