Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Gleba w ogrodzie - podłoża do sadzenia roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gleba w ogrodzie - podłoża do sadzenia roślin

Gardenarium 20:26, 17 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To niewiele kosztuje Kwasomierz glebowy Helliga.

Link
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adkawi 20:58, 17 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Dzięki Dana.
P.S super avatarek bije od Ciebie prawdziwą wiosną
____________________
Adrianna
Basilikum 21:18, 17 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
piszac o roslinach mialam na mysli chwasty raczej niz drzewa
tu mala lista:

Chwasty na glebach kwaśnych:

czerwiec roczny (Sceranthus annuus)
fiołek trójbarwny (Viola tricolor)
iglica pospolita (Erodium cicutarium)
koniczyna polna (Trifolium repens)
rzodkiew świrzepa (Raphanus sativus)
rumian polny (Anthemis arvensis)
sporek wiosenny (Spergula morisonii)
szczaw polny (Rumex acetosella)
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
niki50 09:09, 20 mar 2017

Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 37
Witam, zgodnie z wytycznymi na forum poszukuję obecnie ziemi kompostowej do nasadzeń. Swój kompost dopiero zaczynam, tak więc chciałam kupić gotowy w Krakowie lub okolicach, no i wcale nie jest to takie proste znalazłam sklep internetowy, który sprzedaje workowany kompost ogrodniczy, który powstaje w wyniku specjalnego procesu kompostowania podłoża po uprawie pieczarek. Sądzicie że taki kompost będzie ok?
Gardenarium 17:56, 20 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, już było o tym gdzieś. Jest kwaśna i może zawierać toksyny.

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=ziemia+popieczarkowa&search_in=posts&commit=Szukaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
niki50 08:48, 21 mar 2017

Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 37
Dziękuję bardzo, dobrze że nie kupiłam szukam zatem innej
Katarzyna13 16:22, 04 kwi 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Witam serdecznie.
Proszę o podpowiedź czy można na tak rozplantowany piasek rozłożyć taką samą warstwę czarnoziemu i jeszcze taka samą warstwę kompostu a dopiero po tym zaorać działkę a nastepnie całość przejechać glebozgryzarką. Dodam jeszcze ze wierchówki jest ok 40 cm a na gl 60cm.jest juz ił.



____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Mazan 20:59, 05 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Katarzyna13

Jeżeli będzie to czarnoziem właściwy kompost nie musi być dodawany, ale jeżeli czarnoziem zdegradowany to bezwarunkowo tak. Jest jeszcze czarnoziem antropogeniczny, czyli produkowany przez człowieka najczęściej z odpadków drzewnych i intensywnie nawożonych traw /odpad po skoszeniu trawników/, a wówczas jest potrzebny odczyn i skład takiego podłoża.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Katarzyna13 23:16, 05 kwi 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Dziękuję bardzo za informację. Niestety jestem totalnym laikiem w sferze ogrodniczej. Tyle co dowiedzialam sie od wykonawcy to to że jest to czysta ziemia z kopani. Zaufalam. Mam nadzieje ze nie pożałuje bo w piatek przy dobrej pogodzie będzie juz u nas na placu.
Ps. Walerku chylę czoła, masz ogromna wiedzę a do tego chętnie sie ja dzielisz z innymi. Bardzo chcialabym w przyszlosci stosować wszystkie te herbatki i inne mikstury jakie proponujesz. Na razie troszke mnie przeraża przygotowywanie samych mikstur. Ale myślę ze z czasem przyjdzie i ja mnie kolej. Pozdrawiam.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
MagdalenaKT 02:21, 23 kwi 2017

Dołączył: 20 sty 2016
Posty: 13
Witam, podobnie jak Katarzyna13 po niwelacji terenu pod trawnik mam na wierzchu sam piach. I idąc jej przykładem chcę nawieźć lepszej ziemi. Kompostu wystarczającej ilości jeszcze nie mam - z pierwszej produkcji ubiegłorocznej myślę, że wyjdzie może jedna-półtorej taczki. A skoro jak się przekonuję czytając i oglądając zdjęcia Waszych ogrodów jest on na wagę złota, to zostawiłabym sobie na sadzenie roślinek na rabatkę. Jak zatem wygląda czarnoziem właściwy? Czym się różni od ciemnobrązowej ziemi z pola? Czy to to samo co ziemia ogrodowa sprzedawana w workach w sklepach ogrodniczych (czyli np mieszanki torfu wysokiego i niskiego z przekompostowany obornikiem)? Jak może kompletny laik ocenić organoleptycznie jakość ziemi, którą proponuje dostawca?
____________________
Magdalena
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies