Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 11:50, 11 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Gabrysiu mój żywopłot ma raczej sucho niż mokro, w pierwszym roku niewiele przyrósł.

Witaj Tereso, miło mi było Cię gościć, Rhapsody - jedyna w swoim rodzaju. Widziałam u Ciebie zakupy powojnikowe, więc powojnik Błękitny Anioł
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 12:24, 11 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Wiuniu cieszę się, że mogłam być pomocna, muszę zajrzeć do Ciebie czy podjęłaś decyzję o jego sadzeniu.

Ewo witaj. Dziękuję, od czasu tego kłącza moja kolekcja agapantów wzrosła bardzo, a i doświadczenie z nimi też trochę. Czytałam o sadzeniu kłączy do małych doniczek i też tak postępowałam choć nie ze wszystkimi. Muszę jednak napisać, że mało się o tym pisze ale ważną sprawą dla dobrego rozwoju kłączy agapantów jest wystawienie doniczek z agapantami na pełne słońce w sezonie i to także po kwitnieniu, wtedy następuje rozwój całej rośliny, która tym obficiej zakwitnie w następnym sezonie. Swoje agapanty przechowuję w zimnym garażu, wszystkie tracą liście.
Moja działka ma wymiary ok. 22x46m.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Agania 13:11, 11 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Agatko moja imienniczko i miłośniczko róż, podziwiam u Ciebie wszystkie róże bosko ci kwitną

Ja jeszcze w temacie żywopłotu grabowego, który u Ciebie jak pszczółka napisała rośnie bujnie i posadzony wzorcowo, jeśli mogę Cię podpytać, to napisz mi na pw, gdzie pozyskałaś sadzonki grabowe. U mnie grab samosiejka, po przesadzeniu, rośnie przy siatce przy której rosną olbrzymie brzozy od sąsiada a nic innego nie chce tam rosnąć, od sąsiadów chciałabym się ładnie odgrodzić

Szukam sadzonek Graba w małopolskim, może masz jakieś namiarki

Naprawdę piękny

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
wiunia 17:11, 11 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Agatko podjęłam decyzję ale jeszcze nie sadzę poczekam do marca lub kwietnia, mam nadzieje, że to dobry termin, pozdrawiam serdecznie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
laurowisnia 10:11, 12 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Wiuniu myślę, że to jest najbliższy termin z możliwych.

Witaj Aganiu, miłośniczko iglaków i klonów, wobec których również nie jestem obojętna, napiszę u Ciebie o grabie, a tu mam dla Ciebie kwitnącą w maju tarczownicę tarczowatą, niestety nie znalazłam zdjęcia z jej liśćmi, a i to nie najlepsze.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 13:05, 12 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja o agapanty chciałam dopytać. Czy jeżeli jeden już mi puścił listki, to powinnam już go troszkę podlewać? Kiedy wynieść agapanty z piwnicy? Jak ruszą same z siebie, czy dopiero wyniesienie spowoduje ich ruszenie.

Mam 4 szt. agapantów u mnie 1 sezon i nie bardzo jeszcze wiem co i jak. Wiem tylko, że słońca im nie brakuje, nawet w zimie, bo stoją w widnym chłodnym (tzw. nieużywanym) pokoju.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
laurowisnia 14:45, 12 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Moje agapanty także różnie startują, te które puszczają pierwsze listki podlewam ale bardzo umiarkowanie, aby je spowalniać, a wystawiam je na pole jak temperatury pozwalają, chowając na noc. Także często wietrzę garaż. U mnie jest w nim ciemnawo - przez to wolniej startują, jeżeli Twoje stoją w słońcu szybciej się przebudzą.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 15:19, 12 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Chippendale, niewysoka odmiana róży w kolorze brzoskwiniowo-różowym, który blaknie wraz z przekwitaniem, ma zielone błyszczące liście, po krótkiej przerwie kwitnie do jesieni.



____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Agania 21:49, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
laurowisnia napisał(a)
Wiuniu myślę, że to jest najbliższy termin z możliwych.

Witaj Aganiu, miłośniczko iglaków i klonów, wobec których również nie jestem obojętna, napiszę u Ciebie o grabie, a tu mam dla Ciebie kwitnącą w maju tarczownicę tarczowatą, niestety nie znalazłam zdjęcia z jej liśćmi, a i to nie najlepsze.


Dzięki, widzę, że nie tylko ja takie byliny sadzę

Tarczownicę, posadziłam, na razie dziecię, na kwiaty nawet nie liczę, bo zachwycają mnie liściory dopiero pozyskuję sadzonki: tarczownicy i rodgersji, tak bardzo powoli pozyskuję cień w ogrodzie, ale sama taką drogę sobie obrałam większość drzew szczepionych, dlatego dłużej muszę czekać na te cieniolubne

Za info o grabach dziękuję, i musimy się koniecznie zobaczyć grupa małopolska powinna się poznać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewsyg 13:05, 13 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Lauro
Też zakupiłam taką kalinę



Jeżeli chodzi i gorczycę i nornice to będę mogła coś więcej powiedzieć wiosną bo siałam ja jesienią. Cebulki, które tam posadziłam przeżyły nie zostały pożarte bo już nieśmiało wychodzą. Zobaczymy, trzeba szukać sposobu na te gryzonie. Masz piękny ogród.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies