Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Malgo 10:38, 07 wrz 2017

Dołączył: 10 maj 2017
Posty: 58
Witam we wrześniu i czekam na kolejne piękne ujęcia ogrodu
____________________
Gosia Ogród głównie w lesie
Borbetka 08:39, 08 wrz 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jestem mało aktywna na forum, ale strasznie miło czytać wpisy tutaj .
Dziś wreszcie przebija słońce, ale podobno nie na długo.
Jeśli chodzi o kompost, to wrzucam tam tylko chwasty, które nie zakwitły i obierki z kuchni. Reszta ląduje w workach na odpady biodegradowalne. W zasadzie to niewiele wrzucam teraz, bo mam tyle szczawika w ogrodzie, że przy pieleniu wywalam wszystko do worków. Brak mi już sił z tym chwastem. Wlazł mi nawet w trawę. Jest chyba gorszy od perzu.
Niektóre bukszpany mają grzyba, nie ma kiedy popryskać.
I jeszcze napiszę, że kupiłam takie małe papryczki do donic. Cieszą oko. Nie mam z nimi doświadczenia. Napiszcie czy długo "postoją".
____________________
borówcowy wizytowka
AngelikaX 09:03, 08 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Papryczki i mnie kusiły... daj znać jak długo będą cieszyć oczy

Co do szczawika to u mnie tego badziewa też dużo... dziewczyny u Marzenki chyba pisały aby pryskać go octem (oczywiście uważając aby oszczędzić inne rośliny) najlepiej w słoneczne dni (a tego ostatnio jak na lekarstwo) próbowałaś może? Bo ja zbieram się aby zobaczyć, czy zda test ten ocet
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Borbetka 09:34, 18 wrz 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ocet próbowałam i jest bardzo skuteczny. Rozrzedzam z wodą, samym nie pryskam. Niestety szczawika mam w trawie Red Baron, nawet pomiędzy źdźbłami. Katastrofa to wypielić.
____________________
borówcowy wizytowka
Renii 22:41, 04 paź 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Cześć Moniko
Przeczytałam cały Twój wątek i wydaje mi się, że dzięki niemu poznałam Cię bardzo dobrze. Śliczną masz oazę wokół domu i wiele pracy w to wkładasz. Ale są efekty. Będę obserwować dalej.

Pozdrawiam
Renia
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Mari 20:47, 16 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Borbetka napisał(a)










Piekny ogród posiadasz!! Jeszcze nie zdążyłam wszystkiego obejrzeć ale zadam pytanie...ile latek liczy ogród??
Te duże kulki to thuja danica??
Borbetka 11:14, 10 lis 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Angeliko, melduję że papryczki to roślina do donic na medal. Bezproblemowe, śliczne, nie potrzebują dużo wody i jeszcze stoją. Chyba są nawet bardziej pomarańczowe. Polecam. W przyszłym roku kupuję również zamiast chryzantemek. One mnie już zdążyły nadenerwować. Po takich deszczach zgniły.

Renii dziękuję za piękne słowa.

Marii to kule Danica, a ogród ma 15 lat .
____________________
borówcowy wizytowka
sylwia_slomc... 12:15, 10 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Cudne widoki i zieleń taka soczysta......ja już kcem do wiosny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
wietrzyk 15:35, 14 lis 2017


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Obejrzałam sobie zmiany z tyłu ogrodu. Fajnie wyszło. Bardzo tak... porządnie. Pasuje do Ciebie
szczawik wyguglałam, melduję, że też to mam. tylko u mnie jest taki bordowy. Rozłazi się górą i dołem niestety. Wplątuje w inne rośliny i ciężko wyrywa
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Borbetka 10:59, 28 lis 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jak mam chwilę i czytam forum, to zaraz bym do ogrodu poszła. Jeszcze mi odkurzanie zostało w tym roku, jakieś liście niedobitki.
Sylwia - zgadzam się .
Asiu - walcz z tym, jak teraz nie zadziałasz, nie dasz rady. Na przyszły sezon muszę kogoś znaleźć do pielenia. Sama nie ogarniam szczawika na moim polu. Najgorzej jest w kamieniu. A z tyłu muszę tuje podpielęgnować. Przez zacienienie wyglądają marnie. Reszta uporządkowana Aśka, tak to już mam kurcze i czasem mnie to dobija .
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies