Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Gardenarium 14:30, 01 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
4 - kuliste zielone
8-9 żurawki lub trawki, dowolne, aby w tym kolorze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 19:53, 17 lut 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
jeszcze raz dziekuję Danusiu za fantasytczną podpowiedz, chwilę mnie nie było bo zmarł teść i wcześniej nie odpisałam. A z miłorzębów zdjęte brudne kaptury i ogladam codziennie czy już jakies pączki wychodzą - na razie ładnie zaczęła magnolia i kalina, aż sie boję zeby nie przymroziło jeszcze w tej lutowej wiośnie...
____________________
Eksperymentarium
brzydula 14:46, 16 mar 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
ja również planuje posadzić 3 szt miłorzębu szczepionego na pniu. Proszę napiszcie w jakiej odległości je sadzić i ile odsunąć się od tui. ???
Może wyjasnie ekran już rośnie od 2 lat szmaragdy, jesienią posadziłam żurawki i bukszpany ( tuje przy ogrodzeniu i 4 metry żurawek, 4 m bukszpanów, ) jak dodam te miłorzęby co jeszcze by pasowało żeby wypełnić wolne miejsca???? myślałam o szaławi ale to odpada kolorystycznie ..na wiosne zejdą tulipany ale co potem wsadzić to już nie wiem..
Loosiuu 17:06, 16 mar 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Bardzo stary okaz w Kórniku
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Nati 18:06, 21 mar 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
piszecie że ginko zamiera w cieniu,

mam mozliwość kupienia miłorząb chyba klasyczny okaz, drzewko juz dość spore na wysokości ok 150cm zgubił przewodnik i ma tylko boczne długie pędy wygląda jak szczepiony ,

mam dla niego miejsce tylko tam gdzie jest słońce do godz. 12 a potem głęboki cień i raczej nie jest sucho, tylko lekko wilgotno,

czy mogę go tam posadzić? i jak on z biegeim lat może sie kształtować , skoro wolno rośnie mogę go formować jak małą nieregularną parasolkę coś jak mariken czy raczej to na zwykłych okazach się nie udaje.

dziękuję z góry za odp.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Gardenarium 20:36, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na zwykłych okazach się nie udaje, są dość kapryśne i "szarakułowato" czasem rosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nati 20:44, 21 mar 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
szkoda dziękuję Danusiu
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Gardenarium 21:20, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup szczepiony, a zwykłego zostaw w spokoju.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agam 21:42, 21 mar 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Danusiu co należałoby robić ze zwykłymi miłorzębami żeby wyglądały jak Twoje trzy "zwykłe niezwykłe"? Wiem że kupiłaś takie, ale jak powinno się je formować od małego?
____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 21:49, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mój niezwykły, środkowy własnie rośnie krzywo i nic nie mogę zrobić. Jak chce tak rośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies