Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

mirela 08:03, 19 lip 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
U mnie zagadka rozwiązana . Nornice . Zjadły cały korzeń. Przeczytałam na necie, że one lubią miłorzeby podgryzać. Niestety nie zastosowałam siatki rabitza i teraz mam . Przyczyniło się do tego ściółkowanie. Zauważyłam, że tam gdzie ściółkuję trawą mam bardzo dużo korytarzy po nornicach.
____________________
Walczę z ogrodem...
Gardenarium 09:09, 19 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
beta napisał(a)
dostałam takiego miłorzęba...i nie koniecznie wiem co to za jeden....jeżeli byście mogli pomóc w identykacji, to będę wdzięczna



pień ma goły...trochę wykrzywiony

będę wdzieczna za pomoc



Normalny Ginkgo biloba, bez odmiany. A co ma na metce?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beta 10:00, 19 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
no właśnie Danusiu chyba Ginkgo biloba...

a korzystajac z okazji, ze jesteś podpytam...czy on głęboko się korzeni i czym go podsadzić na słonecznym stanowisku?, bo myslałam o nim przy tarasie....o nim lub o grujeczniku...miejsce słoneczne

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 18:08, 21 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czym go podsadzić? nie chcę się powtarzać - bo już tyle razy to samo pisałam, hosta Fire and Ice, ale wielkie słoneczko może przypalać liście, patelnia całkiem niewskazana, jak urosnie to zacieni, polecam w takim razie futro czyli Carex "Evergold".

Zobacz tutaj




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beta 18:48, 21 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Danusiu...dziękuję...
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Lidkawogrodzie 08:39, 01 sie 2013

Dołączył: 11 wrz 2011
Posty: 33
Gardenarium napisał(a)
Bardzo okazałe, a czy możemy poprosić fotki listków z bliska? Może posiadasz?


Mam

i dla porównania "zwykły" i saratoga:
____________________
Aga 22:12, 10 wrz 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam czy może ktos podsunąć mi informacje w sprawie uprawy miłorzębu dwuklapkowego chodzi mi o stanowisko na jakim powinien rosnac i jaka gleba.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Sebek 22:37, 13 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na stronie pierwszej masz opis uprawy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gochnakozik 10:19, 21 paź 2013

Dołączył: 06 maj 2013
Posty: 23
Nie miałam pojęcia, że miłorząb może być taki piękny
O jego istnieniu dowiedziałam się dopiero wchodząc na stronę Ogrodowiska - za co bardzo dziękuję.
Zaraz pójdę zrobić fotkę mojej rabacie przed oknem i poproszę o opinie, czy w tym miejscu nadaje się miłorząb...
____________________
gochnakozik
gochnakozik 13:58, 21 paź 2013

Dołączył: 06 maj 2013
Posty: 23
A oto mój jakiś zaczątek czegoś małego ale mojego
Przepraszam za jakość zdjęcia ale dzisiaj bardzo mocno świeciło u mnie słoneczko (wreszcie się obudziło
Czy pasuje tu miłorząb?



Miłorząb miałby być w miejscu widocznego badyla (po lewej stronie).
Teraz jaki miłorząb? Podoba mi się taki na wysokiej nóżce aby można było podsadzić go jakimiś roślinkami.
Czy dobrze myślę, że mam szukać miłorzębu "pendula"?
Proszę mi napisać o co chodzi z tą wysokością szczepienia go...Jeśli zakupię drzewko szczepione na wysokości np. 70cm to będzie taka mała kulka, nie pójdzie już w górę?
Pozdr
____________________
gochnakozik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies