Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Karabela 00:06, 20 sty 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
naprzeciwko okna mam 3 miłorzęby - marikeny (globosy?) , z tyłu rododendrony. Między miłorzębami a ścianą budynku chciałam posadzić coś zimozielonego, wysokośc ok 3 m (mogę ciąć). Chodzi o to, żeby całkowicie załonić przeswit, na cały rok. Nie mam pomysłu.... Poradzicie? dziękuję pięknie!
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 10:55, 20 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie tego miejsca. Jak tam ze światłem słonecznym i możliwościami?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 22:43, 30 sty 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
tak tam wygląda w tej chwili, miłorzęby są w kubraczkach.

Miejsce do posadzenia - po prawej tam gdzie stoją grabie i szara donica. Chciałabym całkiem zasłonić, całorocznie, żeby nie patrzeć sąsiadom w okna....

Po lewej stronie południowy wschód, słońce jest od rana do 10-11.

Z tyłu są różowe i białe rododendrony, po lewej fioletowe wrzosy. U mnie obok miłorzębów, po lewej, jest też grujecznik.
Chciałabym też osłonić się jeszcze z lewej strony, tak żeby powstał taki jakby pokoik. Z lewej nie musi być całoroczne, może być bardziej ażurowo.

Planuje w tym miejscu postawić stolik i foteliki do jedzenia.

____________________
Eksperymentarium
Karabela 23:20, 30 sty 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
a tak wyglądają na jesień, jeszcze bez grujecznika
zdjęcie robione jest z domu - mamy okna w okna


____________________
Eksperymentarium
Karabela 23:32, 30 sty 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 09:34, 31 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karabela napisał(a)









MIłorzęby nie muszą być w kubraczkach, one zimują u nas, brudna włóknina wygląda brzydko. Lepiej będzie oglądać plątaninę gałązek niż szmatkę Miłorzęby w tym układzie 3 szt powinny byż wszystkie równe i prosto stać, albo najniższy w środku. Na dalszych zdjęciach zobaczyłam, że są równe

Jeśli chcesz mieć pokoik zrób "ściany", bo z widokiem na brzydotę u sąsiada ciężko wypoczywać we własnych "wnętrzach".

A więc zrób "ściany" - ekrany z cisów (1) na siatce za miłorzębami albo bluszcz albo płot panelowy, malowany na neutralny kolorek, albo w wersji exclusive - lustro, tylko z ramą i jej mocowaniem możecie sobie nie poradzić.

Na lewo (5) też albo bluszcz bo na strzyzony ekran z choiny kanadyjskiej na pewno nie starczy miejsca, a najlepiej będzie jak oba ekrany będą z cisa a w środku bluszcz.

Na lewo - hortensje bukietowe (Hydrangea paniculata).

Cały czas mnie zastanawia od czego są te drzwi, czy to garaż? więc jak chcesz tu zrobić placyk ze stolikiem kawowym?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:36, 31 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrobiłaś taki błąd że zaczęłaś od ozdobników (miłorzęby) a nie zrobiłaś "ścian" czyli tła Twojego pokoiku. Miłorzeby trzeba odsunąć i zrobić ekrany z tui Smaragd ciętych górą poziomo (najtaniej i najszybciej) i dopiero przed nimi kombinować ozdobniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 10:15, 31 sty 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Dziękuję. Faktycznie szkoda że nie zaczelam od ekranów. Myslalam że będzie ok jak widac rh od sąsiadów. .. a co to te żółte kulki na dole i 8, 4, 7? Rysunek wyglada super. .
A drzwi od garażu. Tylko do wystawiania kosiarki wiec damy radę
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 18:11, 31 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aha, no to ok Placyk będzie superowy, a na tle drzwi garażowych postaw kompozycję w dużych donicach.

Żółte kulki to mogą być trzmielinki Em. Gold przycięte w kulkę każda, tawuły japońskie w kulkę, żółte turzyce, tujki Miriam albo Golden Globe, czy Golden Tuffet.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 19:12, 31 sty 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Danusiu, jesteś nieoceniona!!, zaraz chyba przyniosę farelkę i bedę grzała przed domem żeby szybciej była wiosna i żebym mogła wsadzić rośliny )))

a zielone krzaczki kulki po lewej to co (nr4) i te kolorki 8 i 9......? Bo śliczne a nie wiem co to żurawki?

nie mogę się doczekac pierwszej kawy w miejscu które do tej pory było dość zapomniane... a przecież codziennie patrzę przez to okno kręcąc się po kuchni...
____________________
Eksperymentarium
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies