Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

goniak 11:30, 18 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Wybrałaś bardzo fajne odmiany
Skyrockety wychodzą mi dosy głęboko w nowym trawniku, nie mam na nie pomysłu, póki co (
____________________
Małgosia mój zielony świat
Matka 14:09, 18 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
____________________
U Matki
Agnieszka 20:37, 18 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)
Wybrałaś bardzo fajne odmiany


Jest podobno jeszcze rozplenica z bardzo ciemnymi kotkami: czarne czy cuś. Ale może ona nieco smutno wygląda? Chyba nie zaryzykuję
Natomiast do tego giganteusa mam już plan: fajnie musi wyglądać podświetlony od dołu. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jednak na oświetlaniu roślin, tak aby wydobyć ich piękno, zupełnie się nie znam. Poczytałam artykuły Danusi, ale podejrzewam, że wszystko i tak trzeba będzie zrobić metodą prób i błędów.

Już wiem, że chciałabym podświetlić od dołu tego miskanta i żółtą brzozę. Tylko one chyba zbyt blisko siebie będą rosły, więc może niepotrzebnie podświetlać obie rośliny. Może lepiej podświetlić jarzębinę przy wejściu.

Co jeszcze ciekawie się podświetla poza trawami i drzewami? Muszę poszperać w internecie....
____________________
Agnieszkowy ogródek
tyna 20:39, 18 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
O, jak sie dużo juz zadziało w Agnieszkowym ogrodzie Popatrzę, może tez czegoś się "naumiem" Pozdr.
____________________
pozdrawiam :)
goniak 20:52, 18 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Pomysł z poświetleniem Giganteusa jest świetny .
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 21:49, 18 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agnieszka napisał(a)
To wiem, Goniu Chodzi mi o tę roślinkę wewnątrz bukszpanu, na ziemi, takie zielone listki, niziutko na ziemi.

Co do zawijaska, to zaproponowałaś tawułkę, a skłaniałabym się do bukszpanu. Dlatego pytałam. Zawijaska narysowałaś artystycznie!!! Czy teraz rysunek rysowała Twoja siostra?


Dotarłam narazie dotąd i odpowiadam na pytanko.
Ta roślinka to SAXIFRAGA cuneifolia Variegata czyli skalnica





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 21:58, 18 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
gardenarium napisał(a)

Dotarłam narazie dotąd i odpowiadam na pytanko.
Ta roślinka to SAXIFRAGA cuneifolia Variegata czyli skalnica






No kurcze, na to bym nie wpadła: żeby wśród bukszpanu posadzić skalnicę! Do głowy by mi nie przyszło połączyć te dwie rośliny!

Czy w takim zawijasku można posadzić coś jeszcze innego: jakieś niewysokie trawki (ptasie łapki czy coś tam) albo jakieś żuraweczki? Bo trzmielina pewnie byłaby za wysoka i mogłaby przeleźć przez bukszpan...
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 22:01, 18 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
goniak napisał(a)
No dobra, skończyłam )




Ja tu już nic nie mam do roboty, ta koncepcja mieści więcej roślin, mnie chodziło o to że na tej rabacie dla zrównoważenia proporcji potrzebny był trawnik, jego kształt może być również taki, ważne żeby był, to wtedy jest lepiej rośliny wyeksponować.
Mój styl projektowania jest nieco inny od Gosi, ale widać że Ty lepiej lubisz Gosiny. Ja bym pewnie zawęziła ilość gatunków, ale kolorowy ogród bardziej pasuje do tego co już jest. Zawijasek mój z Kuropatwy się zalazł. Miło mi bardzo.
Agnieszko wydrukuj sobie to zdjęcie i pomaluj, wtedy Ci się rozjaśni bardziej .
Gosia odwaliła kawał dobrej roboty. BRAWO !


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 22:03, 18 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
A swoją drogą Danusiu mam do Ciebie pytanie: jeśli chcę posadzić trzmielinę, np. Emerald'n Gold to jak liczy się ilość sztuk na m2? Chodzi mi na przykład o niedużą rabatę, coś jak u mnie pod wykuszem, gdzie rośnie sobie berberys i karagana. Nie jest to duża rabatka, a widziałam na forum u Joli jak bardzo się ta trzmielina rozrasta: porosła u niej całe kratki przeznaczone dla clematisa. Ale przecież z całą pewnością nie posadzę w tej rabatce 1 czy 2 szt. trzmieliny. Jak o nie dbać, aby wyglądały estetycznie?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 22:05, 18 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
O! Dobry pomysł z tym kolorowaniem! Ale to dopiero jutro: drukarka wymiękła

____________________
Agnieszkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies