Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek z psem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z psem

Tess 11:19, 06 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Co to za trawki przy furtce?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ewalm 18:37, 06 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Beka napisał(a)

Beko, bardzo ładnie wyszło


Dziękuję... i za pomoc na początku też, chociaż pomysł nie został zrealizowany niemniej zapoczątkował poszukiwania. A ja jeszcze chwilami myślę jakby to było z okrągłym placykiem


juz nie myśl , teraz jest bardzo przestrzennie - i mur jest świetny
róże nie udawały Ci się? a okrywowe też nie? lawenda ładnie wygląda łączona z okrywowymi, takimi "żelaznymi" odmianami jak klasyczna 'The Fairy", albo z białokwitnącymi, ścielącymi się
pomyśl nad wprowadzeniem paproci do ogrodu

"mogiłka" na zdjęciu fajnie powtarza kształt obwódki przy topiarze, ale może z innej perspekty wygląda to mniej fajnie. Można taka mogiłkę obsadzić czymś jednolitym, albo posadzić w niej kulę na pniu i podsadzić jednorocznymi kwitnącymi
____________________
Ogródek na trzy lata
Netka 22:32, 06 lip 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Niesamowita metamorfoza Beko ! Ogród zrobił się zdecydowanie bardziej przestronny. Naprawdę pięknie
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Evchen 00:11, 30 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Beka
wybrałaś jakieś róże okrywowe?...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
seliza 15:02, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Witaj

Zostałam tu podesłana przez Tess - pięknie u Ciebie

pozdrawiam
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
agniecha973 00:25, 01 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Prześledziłam wątek od początku i jestem zachwycona zmianami. Niesamowite tempo i metamorfoza. Gdyby ktoś pokazał mi przed i po, myślałabym, że pomylił zdjęcia. Nie chce się wierzyć, że tak można zmienić przestrzeń. Szczere gratulacje.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Beka 19:39, 04 sie 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Tess napisał(a)
Co to za trawki przy furtce?

Sorry, że z opóźnieniem ale ja tak mam.
Trawki kupiłam w naszym sklepie ogrodniczym jako kolekcja traw. Tę ciemną rozpoznałam jako konwalnik. Zielono- zielona jest bezimienna. Wykupiłam cały zapas sklepowy i już ich nie ma. Rosną ładnie, widzę, ze już mają nowe przyrosty
____________________
Ogródek z psem
Beka 19:44, 04 sie 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Netka, Seliza, Agnieszko
Dziekuję za miłe słowa. Także jestem pod urokiem i narazie sie napawam tym uczuciem. Czekam z niecierpliwościa aż roślinki zaczną rosnać. No i przymierzam się do kolejnych prac. Pozdrawiam .
____________________
Ogródek z psem
Beka 19:52, 04 sie 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
ewalm napisał(a)


Beko, bardzo ładnie wyszło


Dziękuję... i za pomoc na początku też, chociaż pomysł nie został zrealizowany niemniej zapoczątkował poszukiwania. A ja jeszcze chwilami myślę jakby to było z okrągłym placykiem


juz nie myśl , teraz jest bardzo przestrzennie - i mur jest świetny
róże nie udawały Ci się? a okrywowe też nie? lawenda ładnie wygląda łączona z okrywowymi, takimi "żelaznymi" odmianami jak klasyczna 'The Fairy", albo z białokwitnącymi, ścielącymi się
pomyśl nad wprowadzeniem paproci do ogrodu

"mogiłka" na zdjęciu fajnie powtarza kształt obwódki przy topiarze, ale może z innej perspekty wygląda to mniej fajnie. Można taka mogiłkę obsadzić czymś jednolitym, albo posadzić w niej kulę na pniu i podsadzić jednorocznymi kwitnącymi


The Fairy miałam w wersji szczepionej na pniu, ale chyba nieumiejętnie ją przycinałam. Z czasem straciła ładny pokrój aż w końcu zmarzła. Okrywowych nie miałam. Teraz odkładam roże na przyszły rok. Muszę się przyjrzeć temu co jest. Zobaczyć jak roślinki zaczną rosnać. Przy furtce posadziłam duże bukszpany, które dostałam w prezencie. Podsadziłam je żurawkami, pachysandrą a jakże. Ale chętnie bym wykorzystała róże tylko teraz już nie wiem gdzie. Paprocie lubią cień. U mnie jedyne półcieniste miejsca obsadzone są różanecznikami. Można je łączyć?. Widziałaś gdzieś taka aranżację?
____________________
Ogródek z psem
Beka 20:40, 04 sie 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Ana napisał(a)
Beka, pieknie jest!!! I moim zdaniem gęsto, za dwa lata będzie ten wymarzony busz

Po ścianie puściłabym bluszcz - będzie zacisznie i romantycznie jak u Danusi na murze A w rogu powojnik dla koloru w sezonie (2 wsadzone bliziutko siebie, chyba białe, np. Jan Paweł II)...albo hortensję Limelight (może być szczepiona na pniu, albo zwykła ze splątanymi w konar gałązkami u dołu - Z miskantami będzie piękny efekt'

Na rabacie przy furtce - jeśli boisz się róż to dałabym fioletowe szaleństwo - czyli z tyłu perovskię, z przodu kępy lawerndy i szałwi i kocimiętki przetykane dostojnymi bukszpanowymi kulami...no i idealne byłyby do tego białe róże

Wklejam inpiracje!!!







http://www.gapphotos.com/index.asp


Nadrabiam zaległości.
Piękne te inspiracje. Bukszpanowe powiedzmy "kule" już wsadziłam. Myślę, że jak wrócę z wakacji przymierzę się do pozostałych roślinek. Podoba mi się ta kompozycja na pierwszym zdjęciu, ale też ta przy leżaczkach. Umiesz rozpoznać wszystkie te roślinki? Z hortensją mogłabym spróbować tylko mam jeden krzaczek i żal mi ja plątać.Szczepiona na prowincji jest nieosiągalna. Zresztą to na co ubolewam u nas to kupowanie roślin, które mają jedną nazwę "w odmianach". Trzeba kupować jak kwitną, bo tak to kot w worku. B.
____________________
Ogródek z psem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies