Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek z psem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z psem

Beka 00:21, 06 lip 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Beka! Pięknie wyszło! Ten mur - wiesz, jak on mi się podoba...nie muszę chyba pisać...
Poproszę o zdjęcia za dnia, choć te wieczorne mają swój niepowtarzalny urok.
Muszę Cię pochwalić -wykonaliście ogromną pracę i efekt jest wspaniały!


Zaczęliśmy w połowie maja. Chwilami byłam załamana, przygnębiona, rozżalona, wściekła i co tam jeszcze przyjdzie na myśl.... całymi wieczorami w necie. No ja Euro nie oglądałam, zaniedbałam też inne sprawy. Na szczęście jesteśmy zadowoleni i to rekompensuje. Pozdrawiam
____________________
Ogródek z psem
Beka 00:23, 06 lip 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Joaska napisał(a)
Cudnie jest!!!
Teraz widać że proste linie które wybrałaś to był naprawdę dobry wybór!!!!!
Prosimy o więcej zdjęć!!!




Na początku twierdziłam, że koliste to moje ulubione są zdjęcia
____________________
Ogródek z psem
Konstancja30 00:29, 06 lip 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Beatko spojrzałam na rabatę po prawej i ... lubisz lawędę ?... może ona w połączeniu z różami to jenak nierozerwalna para ... i kontynuacja trawek ... jakaś wariacja jak u Anuli ...

nastrój nocą ... bezcenny ...

dzień ... lekko jak przy powiewie morskiej bryzy ... roślinki widać ... ... a co będzie za rok ... nawet wodna ściana obrośnie ...

mebelki ... zrób zbliżenie ... w aktualnej postaci dobrze się komponują z tarasem ... jeżeli nie są malowane farbą ... a chyba nie to spróbuj odczyścić myjką ciśnieniową ... jeżeli są olejowane to wełną stalową i nałóż nową warstwę oleju ... albo jeżeli chcesz je rozjaśnić żeby wtapiały się w mur malnij na biało ... technika zależy od efektu jaki chcesz osiągniąć ?
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Beka 00:42, 06 lip 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Konstancja30 napisał(a)
Beatko spojrzałam na rabatę po prawej i ... lubisz lawędę ?... może ona w połączeniu z różami to jenak nierozerwalna para ... i kontynuacja trawek ... jakaś wariacja jak u Anuli ...

nastrój nocą ... bezcenny ...

dzień ... lekko jak przy powiewie morskiej bryzy ... roślinki widać ... ... a co będzie za rok ... nawet wodna ściana obrośnie ...

mebelki ... zrób zbliżenie ... w aktualnej postaci dobrze się komponują z tarasem ... jeżeli nie są malowane farbą ... a chyba nie to spróbuj odczyścić myjką ciśnieniową ... jeżeli są olejowane to wełną stalową i nałóż nową warstwę oleju ... albo jeżeli chcesz je rozjaśnić żeby wtapiały się w mur malnij na biało ... technika zależy od efektu jaki chcesz osiągniąć ?


Izo

Lubię lawędę, bardzo, ale boję się róż. Każda próba adopcji ich w moim ogrodzie kończy sie dla nich tragicznie, a ja cierpię, bo nie lubię rozstawać sie z roślinami ... potwierdza to mój żywopłot, który rośnie właśnie dzięki takiej mojej sentymentalnej i praktycznej naturze.
U Anuli? Nie nadążam

Mebelki faktycznie się skomponowały. Ale mimo tego bardzo mi się podoba wybielenie. Pstryknę komódkę. Gratuluję sukcesu Viki. My wyniki mamy jutro. Pozdrawiam B.
____________________
Ogródek z psem
Evchen 00:49, 06 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Beka, dziękuję za fotki...
słów mi brakło, co w moim wydaniu jest rzadkością...
przecudnie.. romantycznie.. gustownie.. elegancko... z rozmysłem.... wymieniać jeszcze?.. bo mi mowa wróciła

Pięknie, pięknie, pięknie

A ja u siebie właśnie przymierzam się do oświetlenia tarasu. No i stanęło, że reflektorki, tylko, że ja mam stopień, a reflektorki chciałabym na opasce (poziom równy z trawnikiem).. Myslisz, że reflektorki dadzą radę oświetlić nieco taras??? jakie mogłabyś polecić...?

A jeśli chodzi o rabatę - a może lawendę i rzędy wysokich miskantów do tego?... Albo lawendę w kwadraty i na środek jakieś drzewka/krzaczki o cienkiej łodyżce?.... Np. głóg szczepiony. A jakiego koloru masz rh?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Ana 08:54, 06 lip 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Beka, pieknie jest!!! I moim zdaniem gęsto, za dwa lata będzie ten wymarzony busz

Po ścianie puściłabym bluszcz - będzie zacisznie i romantycznie jak u Danusi na murze A w rogu powojnik dla koloru w sezonie (2 wsadzone bliziutko siebie, chyba białe, np. Jan Paweł II)...albo hortensję Limelight (może być szczepiona na pniu, albo zwykła ze splątanymi w konar gałązkami u dołu - Z miskantami będzie piękny efekt'

Na rabacie przy furtce - jeśli boisz się róż to dałabym fioletowe szaleństwo - czyli z tyłu perovskię, z przodu kępy lawerndy i szałwi i kocimiętki przetykane dostojnymi bukszpanowymi kulami...no i idealne byłyby do tego białe róże

Wklejam inpiracje!!!







http://www.gapphotos.com/index.asp
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
noemi 09:32, 06 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witaj Beatko pięknie wyszło ... jestem pod wrażeniem ...gratuluję ... no nie wiem co mogę jeszcze napisać ...bardzo mi się podoba ...kula bukszpanowa piękna i takim sprytnym sposobem wykonana ...muszę zapamiętać Twój sposób i spróbować taką kulkę wykulać


a jak Ci idzie z obrazem z rojników ? ja na razie odpuściłam ...w ramach zastępstwa mam z nich dekorację na stoliku


Ana wkleiła takie piękne inspiracje ... te kule poprzeplatane lawendą miodzio ... i bluszcz na murze i hortensje limelight też Ci polecam .... ach pięknie !!!!

pozdrawiam i miłego dnia Ci życzę
____________________
ogród magdalenka
Evchen 10:50, 06 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Ana, piękne te inspiracje!.. Biel i fiolet wyglądają uroczo. Ostatnie zdjęcie genialne! Jak ja lubię takie obrazki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Sebek 10:55, 06 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale ślicznie u Ciebie - to lustro, bukszpany - teraz tylko czekać na szalejące byliny i będzie bajkowo Gratuluję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Tess 11:18, 06 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Beka, wpadłam zobaczyć jak postępy prac, a tu taka niespodzianka! Skończone, i to jak!
Zamurowało mnie. Cudnie! Pięknie! Fantastycznie. No brak mi przymiotników.

Elegancja - to przede wszystkim. Gratulacje za konsekwencję.
I już zapomnij o okrągłościach
Idę oglądać jeszcze raz. No piękne po prostu.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies