Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

ewa004 22:13, 08 lip 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Rabatka różana prześliczna
Iza jaki wymiar ma ten kawałeczek na którym powstaje rabata , jaką różę tam sadzisz ?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Konstancja30 22:22, 08 lip 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
kjub ma ok 2 m x 3 m ... może ciut więcej ...

zaraz za bukszpanem w trawce są róże okrywowe The fairy sztuk 4 ... (do poszerzenia obszaru ale to nawet lepiej bo zajmą obszar równo do przekątnej) ... czyli one podziela kjub na dwa trójkąty ... w drugim jest Leonardo da vinci i dojdzie chyba drugi plus (a może Pashmina ? nie wiem co dojdzie ) kulki bukszpanowe ...

Leo może mieć metr w ramionach ale do tego czasu mamy jakieś 4 lata ...

pod samym murkiem mam 3 krzaczki lawendy (wsadzone z rozbieranej rabaty mocno wyrośnięte) ... tu mają mniej słoneczka wiec jak nie bujną aż tak po ścięciu to pójdzie tam np pysznogłówka bo kilka minut temu zgapiłam od Madżenki .... ona zakochała się u ani asc ... czyli wszystko na swoim miejscu
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
ka1sia 22:39, 08 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
no i robi się pięknie Izuś, ale Ty z geometrii to dobra jesteś ...przekątna, trójkąty... te rzeczy...
wyspałaś się?
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
ewa004 22:39, 08 lip 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
No to działaj to może coś zgapię
Specjalnie dla mnie proszę o bardzo łopatologiczne objaśnienia swoich poczynań bo ja z tych mniej kumatych jestem
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Konstancja30 22:40, 08 lip 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
asc napisał(a)
Julka - zniosą i kwaśną

Madżen - informacje na podstawie moich doświadczeń... pysznogłówka kwitnie tak jak inne byliny.. nie za długo ... rozrasta się w kępę jak ma dobre podłoże, masz mokro w glebie.. ona to zniesie.... gorzej jak ma sucho... jak sie rozrośnie to po prostu ją będziesz kancikować by sie trzymała kupy (nadwyżki rozdasz koleżankom).. idzie bardzo płytko.... wiec nie jest inwazyjna. Pysznogłówka przekwita zaczynają jeżówki, wiec to dobry pomysł, by pysznogłówkę ( o cudnym zapachu jak sie rozetrze kwiatki lub liście, możesz dodawać do herbaty.. będzie Erl Gray) wspomóc jeżówką..... wybór taki, że znajdziesz coś w kolorystyce.
Pysznogłówki potrafią załapać mączniaka, jak maja np za mokro... wiec nie podlewaj po liściach. Jak moim zbrzydną liście... lub łapią mączniaka.... to po prostu ścinam i ich nie ma I po kłopocie .... korą zagrzebiesz i pozamiatane..
Rabata cudna, aż jej nie poznałam.... nie mam czasu, ale musiałam to zobaczyć coś nakupiła i gdzie to chcesz dać..
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:44, 08 lip 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ka1sia napisał(a)
no i robi się pięknie Izuś, ale Ty z geometrii to dobra jesteś ...przekątna, trójkąty... te rzeczy...
wyspałaś się?


))) ... jakoś wytresowałam się tak, ze 5 godzin snu i jako tako działam ))) ... jak net mi odetną to się wyspię )))
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Agnieszka_B 22:51, 08 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Iza , z uropu na chwile lookam do ciebie i podziwiam nową rabatę, baardzoo mi się podoba
____________________
zapach-ziemi
Sebek 22:55, 08 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bosko wyszła ta rabata A róże rzeczywiście za blisko trawek - ona mimo wszystko rosną duże
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 23:08, 08 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iza czy ja mogę zgapić twego kjuba Rabata jest tak piekna, że aż oczy bolą!!! aż strach się bać co w Twoim ogrodzie powstanie! ty masz kobieto talent do stylizacji

Ale do tej rabaty nie dajesz już pysznogłówki? Tu juz jest pieknie, nic jej nie potrzeba poza kulą bukszpanową
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konstancja30 23:40, 08 lip 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)
Iza czy ja mogę zgapić twego kjuba Rabata jest tak piekna, że aż oczy bolą!!! aż strach się bać co w Twoim ogrodzie powstanie! ty masz kobieto talent do stylizacji

Ale do tej rabaty nie dajesz pysznogłówki? Tu juz jest pieknie, noc jej nie potrezba poza kulą bukszpanową


ogrodowisko staje na rzęsach Madżenka zgapi zgapionego od niej kjuba ... ... fairy w narożniku zgapione od Ciebie przecież ...

pysznogłówka tylko w wypadku gdy lawenda pod murem padnie lub nie sprosta wymaganiom ... ta obecna wypasiona na południowej wystawie ... tu słoneczko jest krócej więc jeżeli po obcięciu nie będzie wystawała nad murek coś ją zastąpić będzie musiało ... jeżówki też oglądam ... obecnie na południu wypasam werbenę - ( Asik dziekuję )

czekam aż lilia zakwitnie ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies