Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

jazzy 20:15, 16 sie 2017


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Trawnik nawiozłam 1,5 tyg. temu. Trawa ładnie ruszyła, ale nie wszędzie
Nie rozumiem skąd takie jasne plamy Tam trawa nie rośnie i jest jasna. Nawóz siałam równomiernie, potem dosypałam w te jasne miejsca, ale nic to nie dało. Dlaczego te fragmenty nie przyjmują nawozu?

____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gardenarium 09:00, 17 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze podlej, nawóz nie dotarł do korzeni. Nie rozsiałaś równomiernie - oto dowód na zdjęciach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jazzy 16:52, 17 sie 2017


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Gardenarium napisał(a)
Dobrze podlej, nawóz nie dotarł do korzeni. Nie rozsiałaś równomiernie - oto dowód na zdjęciach.
Podlany jest bardzo dobrze, dużo u mnie pada. Spróbuję może tam podreptać w butach z kolcami, posypie piaskiem, bo może ziemia zbyt zbita tam jest...
Już sama nie wiem. Mam tylko nadzieję, że to żadne robactwo...
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gardenarium 08:08, 18 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, to nie robactwo, to charakterystyczny objaw mniejszej ilości nawozu. Mam nadzieję że to nie przenawożenie. Na to nie wygląda.
Ja bym posypała w tych jasnych miejscach i podlała. Deszcz pada delikatnie, czasem granulki się nie rozpuszczą. Mocniej podlej z węża, aby było widać, że nawóz znika.

A właściwie dobrze się przyjrzyj najpierw - może jeszcze tam leży i się nie rozpuścił. Wtedy tylko podlej, nie dosypuj nawozu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dawid30 16:05, 22 sie 2017

Dołączył: 22 sie 2017
Posty: 7
witam, mam problem z trawnikiem. został założony w maju tego roku.zasiliłem go nawozem vila pro complex. w tej chwili wygląda tak jak na zamieszczonych poniżej zdjęciach. powstały żółte pasy. nawóz rozsiewałem siewnikiem...moje pytanie brzmi jak wyeliminować te pasy? a druga rzecz w jednym miejscunasiała mi się "dzika trawa" i ją wyplewiłem i powstały w tych miejscach gołe miejsca jak to naprawić? dziękuje za sugestie

Gardenarium 21:38, 22 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klasyczny przykład nieumiejętnego nawożenia. Rzuć siewnik, naucz się ręcznie, zawsze tak będzie, albo będzie w pasy, albo przenawożone, czyli spalone.

Jak siejesz ręcznie, to chociaż widzisz, jak spada nawóz.
No i teraz pytanie, czy jasne to trawnik zagłodzony? czy spalony? Tego nie wiem, więc nie poradzę. Na oko zagłodzony, ale pewności nie ma.

Ostatnie zdjęcie - wydrapać suche, podrapać ziemię, posypać nasiona, posypać ziemią. udeptać, podlać. Podlewać żeby nasiona wzeszły. I tyle roboty.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dawid30 22:04, 22 sie 2017

Dołączył: 22 sie 2017
Posty: 7
Jeśli jest jednak zagłodzony to w te miejsca rzucić jeszcze nawóz ? I czy końcówka sierpnia jest dobra na stosowanie tego nawozu? A drugie pytanie czy we wrześniu zastosować jakiś nawóz jesienny jak tak to jaki ?
Gardenarium 08:12, 23 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz dwa wyjścia:

1.Tak, wyrównaj kolor trawnika dosypując nawozu normalnego w jasne miejsca.
2. Nie, nie syp, a we wrześniu posyp nawozem jesiennym z mniejszą ilością azotu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dawid30 13:09, 23 sie 2017

Dołączył: 22 sie 2017
Posty: 7
Przepraszam ze tak mecze ale jestem laikiem w tym temacie. Odnośnie punktu 1. Jaki to jest nawóz normalny? A odnośnie punktu 2. ... nie nie syp a we wrzesniu posyp...to posypać we wrześniu jeszcze nawozem czy już nie?
Barcelonka12 13:13, 23 sie 2017

Dołączył: 23 sie 2017
Posty: 1
Witam.
Proszę o poradę co może być przyczyną postrzępionej i poszarpanej trawy po skoszeniu. Nadmienię tylko, że z całą pewnością nie chodzi o noże w kosiarce - zostało to wykluczone po testach na innych trawnikach. Trawnik był założony w zeszłym roku w sierpniu z siewu, gleba gliniasta , system nawadniania, trawa koszona co 4-5 dni.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies