Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 16:12, 05 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
malgorzataka... 16:35, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
W jakim celu masz siatkę na pniu cyprysika(dobrze kumam cyprysika?)
Do twarzy Twojemu Gąszczu (Gąszczowi?) w bieli,Ty jak się zawieruszysz w swoim ogrodzie to pewnikiem trudno Cię odnaleść-uwielbiam takie tajemnicze ogrody--kiedy to mój tak zarosnie--chciała bym ,chciała...la,lala już.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Tess 19:34, 05 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
malgorzatakarpacz napisał(a)
W jakim celu masz siatkę na pniu cyprysika(dobrze kumam cyprysika?)
Do twarzy Twojemu Gąszczu (Gąszczowi?) w bieli,Ty jak się zawieruszysz w swoim ogrodzie to pewnikiem trudno Cię odnaleść-uwielbiam takie tajemnicze ogrody--kiedy to mój tak zarosnie--chciała bym ,chciała...la,lala już.

Mam posadzone przy tym drzewku powojniki Arabella, a ponieważ żywopłocik bukszpanowy jest coraz wyższy, chciałam, żeby było je widać, stąd pomysł z siatką. Że niby będą się chciały jej czepiać i rosnąć w górę. Ale one przecież nie mają się czym czepiać. Nie chcą też się piąć.
Mus ją zdjąć.
Tak to onegdaj wyglądało.


Teraz je podpieram

Mój ogródek malutki, łatwo mnie w nim znaleźć.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
AnnaCh 20:52, 05 mar 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
U mnie też niestety dzisiaj biało i nici z cięcia ogrodowego.
Gratulacje na nowej drodze życia, ja jeszcze nie myślę, bo za dużo lat jeszcze, choć ostatnio przyszło mi do głowy, że gdyby praca była taka jak teraz i zdrowie dopisało, to zostaję jak najdłużej
____________________
Ania - Malutki pod lasem
JoannA 23:15, 05 mar 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Tess napisał(a)

Mam posadzone przy tym drzewku powojniki Arabella, a ponieważ żywopłocik bukszpanowy jest coraz wyższy, chciałam, żeby było je widać, stąd pomysł z siatką. Że niby będą się chciały jej czepiać i rosnąć w górę. Ale one przecież nie mają się czym czepiać. Nie chcą też się piąć.
Mus ją zdjąć.
Tak to onegdaj wyglądało.


Teraz je podpieram

Mój ogródek malutki, łatwo mnie w nim znaleźć.

Moja Arabella też nie chce się piąć w górę i łazi po rabatach. Taki już jej urok.
Fajnie że wróciłaś na O.bo coraz mniej tu starej gwardii.
Ogród masz tak wymuskany aż mnie zazdrość zżera.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Kasya 04:57, 06 mar 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41860
A u mnie dzisiaj -9
Lubie u ciebie tyle zieleni zimą
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Joku 11:36, 06 mar 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Moja Arabella zachowuje się tak samo. Chyba trzeba by ją stale pilnować i podwiązywać lub zaplatać pędy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Tess 18:20, 06 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
AnnaCh napisał(a)
U mnie też niestety dzisiaj biało i nici z cięcia ogrodowego.
Gratulacje na nowej drodze życia, ja jeszcze nie myślę, bo za dużo lat jeszcze, choć ostatnio przyszło mi do głowy, że gdyby praca była taka jak teraz i zdrowie dopisało, to zostaję jak najdłużej

Dziękuję Jeszcze kilka lat temu też tak myślałam, ale pozwoliłam w ostatnich kilku latach nadto mnie eksploatować , co przełożyło się na zdrowie i samopoczucie.

JoannA napisał(a)
Fajnie że wróciłaś na O.bo coraz mniej tu starej gwardii.
Ogród masz tak wymuskany aż mnie zazdrość zżera.

Też żałuję, że coraz mniej tych dłuższych stażem ogrodowiskowym. Mam nadzieję, że nikogo to nie dotknie, ale brakuje mi wielu Dziewczyn, które stąd odeszły. Madżenki trendsetterki, Boćka, Gosi (kaisog1), Evchen, KasiWB, Gusiarza, Kondzia, Ani Monteverde, Konstancji, Wieloszki, Magdy Laskonogiej (Magda70), skromnej Danki (Bdan)... Można by długą listę stworzyć.
Ogród wcale nie jest wymuskany, po prostu w tej części mam mało bylin, i traw prawie nie ma (hakonki ścięłam w grudniu, bo mnie wkurzały), więc nie ma oznak jesienno-zimowych.

Kasya napisał(a)
A u mnie dzisiaj -9
Lubie u ciebie tyle zieleni zimą

Aż tyle? U mnie też dzisiaj przymroziło, ale tyle na pewno nie było.
Nawet rododendrony nie zwinęły liści.
Fajnie zimą ogród z dużą ilością zimozielonych wygląda, to prawda. Ale chyba przesadziłam z tą ilością. Nie posiada przez to lekkości, jaką np. widać w Tajemniczym, u Brzozowej Dziewczyny. Starasznie ( ) mi się Jej ogród podoba.

Jokunapisał(a)
Moja Arabella zachowuje się tak samo. Chyba trzeba by ją stale pilnować i podwiązywać lub zaplatać pędy.

No taka ich uroda. Muszę znaleźć im inną miejscówkę. Tylko gdzie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ewik 20:19, 07 mar 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Slicznie sie ogród prezentuje zarówno w zimowej jak i wczesnowiosennej odsłonie .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Rumianka 09:44, 09 mar 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10249
Witaj Tess, dzięki za odwiedzinki u mnie. Dawno czytałam Twój watek oraz ten z Rozlewiskiem...lubiłam przechadzać się Twoimi sciezkami. Fajnie, że wróciłas. No i gratuluję nowego etapu życiowego..."będzie Pani zadowolona"...Wiem co piszę, bo też korzystam z takich dobroci... Dość kolorowo robi się już na Twoich rabatach, no nie licząc tego mini śniegu...U mnie wciąż zima.Pozdrawiam z nad morza.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies