Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

natka098 18:55, 11 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Mazan napisał(a)
Natka098

Sprawdzałaś odczyn?
Nadmiar substancji organicznej również jest powodem zanikania kwitnienia blokując przyswajanie /nie pobieranie/ niektórych mikroskładników.

I nie zarzucaj sobie, że czegoś nie wiesz. Dla mnie także to była zagadka.


Pozdrawiam


Tak sprawdzałam odczyn, kwaśny. Obok tzn 1 metr dalej mam hortensje limelight i nie mogę narzekać na ich kwitnienie i wygląd wg mnie są ok.

Limelight:


I anabelki:
____________________
Natalia - Mój zakątek
Monka 19:09, 11 maj 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
chyba przedobrzyłam z bukszpanami
trochę je chciałam uformować a potem popryskałam mospilanem , aby nie miały chorób grzybowych i efekt opłakany czy odżyją ? albo co teraz zrobić ?


a ten to jakaś masakra czy mam go obciąc na łyso ?



____________________
Monika ogród i co dalej
Mazan 20:37, 11 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Monka

Czytam i nie wierzę. Mospilan jest środkiem owadobójczym i interesuje mnie stężenie jakiego użyłaś. Jeśli zbyt wysokie to nic nie będzie można zrobić i tylko czekać ok. 14 dni co dalej.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Iwula 20:42, 11 maj 2018


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Mazan napisał(a)
Iwula

Zbrązowienia podkorowego nie ma, czyli zapomnij o tej chorobie.



Pozdrawiam



Miód dla moich uszu z ogromną przyjemnością zapomnę o tej chorobie.
Dziękuje slicznie!!!!
____________________
Iwona No to czas zacząć
Waclaw 23:16, 11 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Witam.
wiosna kupiłem ciemierniki. Do dzisiaj rosły w doniczkach w cieniu.
Dzisiaj posadziłem do gruntu. Dwa z nich wyglądają tak:


Czy to groźne?
Jak o nie zadbać?
Jak zadbać o pozostałe ciemierniki? Wydają się OK.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
frezja 11:53, 12 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

Ewo, tylekroć Szefowa czy Toszka piszą o wstrzymywaniu się z nawożeniem sadzonych roślin, że nie widzę konieczności zabierania głosu w tej materii. W dodatku gdy chodzi o rośliny leśne. Nawozy azotowe są pobierane już od ujemnych temperatur potasowe od zera, gdy roślina ma je pod dostatkiem rozpoczyna intensywny rozwój, natomiast brak trzeciego składnika - wapnia - jako usztywniacza ścian komórkowych daje taki obrazek. Musisz także pamiętać o innej, b. ważnej sprawie: gleby intensywnie nawożone zawierają nie tylko składniki łatwo dostępne lecz również niedostępne dla jednego gatunku, ale łatwo dostępne np. dla iglastych żyjących w mikoryzie i dzięki mikoryzie. Daje to zapas wieloletni /pełna piwnica/, a ciągłe do niej dosypywanie daje zasolenie i suszę fizjologiczną, którą zniecierpliwieni uważają za choroby infekcyjne zapominając o sobie. Ponadto rośliny młode rozrastają się i jeżeli mają dostęp do fosforu, czerpią z dalej położonych zapasów, chyba że ograniczy je 'donica dołka'.
Widzisz więc, że mogę trochę o tym napisać, ale wystarczy, że to co wyżej uznasz za godne uwagi i zastosowania, a będziesz miała co najmniej połowę kłopotów mniej.



Pozdrawiam


Właśnie niczym nie nawoziłam jeszcze i z tym wapniem może się zgadzać. Tydzień temu zaczęłam dokarmianie dolistne Pinivitem i dodatkowo zastosuję Dolomit.

Dziękuję.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Monka 12:03, 12 maj 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Mazan napisał(a)
Monka

Czytam i nie wierzę. Mospilan jest środkiem owadobójczym i interesuje mnie stężenie jakiego użyłaś. Jeśli zbyt wysokie to nic nie będzie można zrobić i tylko czekać ok. 14 dni co dalej.



Pozdrawiam



Sorki mój błąd nie mospilan tylko TOPSIN , stężenie prawidłowe
____________________
Monika ogród i co dalej
Mazan 13:15, 12 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Monka

Stężenie 0,15% na poranionej roślinie jest zbyt niskie. Na rany po cięciu należy stosować 1,5% - 2,0%. Jako środek systemiczny wnika w roślinę i nie chroni ran przed infekcją, dlatego podwyższa się dawkę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 13:24, 12 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Wacław

Chciałbym się mylić, ale wygląda na czarną plamistość ciemiernika. W takim przypadku liście porażone są do usunięcia i natychmiastowego spalenia, gsyż schnący liść powoduje osypywanie się zarodników na podłoże. Po tym zabiegu można okryć cienką /2 -3 mm/ warstwą pod rośliną kompostem.Pozwoli to "udusić" większość zarodników, a nalistnie oprysk Gwarantem 2x.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Waclaw 18:13, 12 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Mazan napisał(a)
Wacław

Chciałbym się mylić, ale wygląda na czarną plamistość ciemiernika. W takim przypadku liście porażone są do usunięcia i natychmiastowego spalenia, gsyż schnący liść powoduje osypywanie się zarodników na podłoże. Po tym zabiegu można okryć cienką /2 -3 mm/ warstwą pod rośliną kompostem.Pozwoli to "udusić" większość zarodników, a nalistnie oprysk Gwarantem 2x.



Pozdrawiam


Bardzo Ci dziękuję
Lecę oberwać porażone liście. Gwarant dopiero muszę kupić. Kompost oczywiście dam.

Pozdrawiam serdecznie
W.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies