Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

bartek_s1992 21:13, 03 maj 2021

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Proszę o poradę. Mam tuje, przyciąlem ja na wiosnę około miesiąc temu w kulkę - tylko wyrównanie i po jakimś czasie zaczęła cała żółknąć. Dawałem nawóz specjalny. Czy da się to jakoś uratować ??

Gardenarium 22:17, 03 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pochwalony napisał(a)
Od wczesnej wiosny coraz więcej i więcej takich małych jakby muszek widuję w moim mieszkaniu, a miałem kilka doniczek z paprykami przez całą zimę. Proszę o poradę co to za owad i czy jest on pasożytem na moich roślinach, ewentualnie jak się go najlepiej pozbyć, może go coś odstrasza? Bardzo proszę o pomoc bo jest go coraz więcej w całym mieszkaniu.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gosialuk 22:17, 03 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co to za owad zamkn.

To chyba ziemiórki. Poczytaj w internecie. One się szybko rozmnażają w temperaturze pokojowej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 22:17, 03 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co to za owad zamkn.

Ziemiórki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bartek_s1992 07:10, 04 maj 2021

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Gardenarium napisał(a)


Ponawiam pytanie Proszę o pomoc !
bartek_s1992 07:11, 04 maj 2021

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Proszę o poradę. Mam tuje, przyciąlem ja na wiosnę około miesiąc temu w kulkę - tylko wyrównanie i po jakimś czasie zaczęła cała żółknąć. Dawałem nawóz specjalny. Czy da się to jakoś uratować ??

aga55 01:31, 05 maj 2021


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Masz zwierzęta obsikujące krzaczki? Wygląda na spalone.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Pochwalony 12:30, 11 maj 2021

Dołączył: 02 maj 2021
Posty: 6
Wiecie może drodzy Państwo co może dokuczać mojej papryce? Już kilka liści obleciało z tego powodu, nie chciałbym, żeby zaraziły się pozostałe rośliny, bo niedługo mam zamiar wszystkie p[osadzić na działce, razem z młodymi sadzonkami.





berserkers 13:44, 15 maj 2021

Dołączył: 15 maj 2021
Posty: 2
Witam, by nie zaczynać nowego wątku przesyłam tutaj zdjęcia moich roślin może pomożecie.

1) Roddodendrony- ciagle mi je coś zjada, liście pogryzione itp. Pewnie pędraki ale opryski na te chrząszcze jak i inne szkodniki nie pomagają? Pryskane mospilanem, Apaczem,P-drakol i środkami bio na pędraki itp. Nic nie pomaga? Może jakaś podpowiedz?

2) w tym roku laurowiśnia dostała brązowych liści, czy to choroba? szkodnik? czy może przypalenie przez słońce które ostatnio bardzo mocno paliło? Na 20 egzemplarzy takie liście maja 4 sztuki.
Niektóre laurowiśnie również maja podgryzione liście?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.















Mary 21:04, 19 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
berserkers napisał(a)
Witam, by nie zaczynać nowego wątku przesyłam tutaj zdjęcia moich roślin może pomożecie.

1) Roddodendrony- ciagle mi je coś zjada, liście pogryzione itp. Pewnie pędraki ale opryski na te chrząszcze jak i inne szkodniki nie pomagają? Pryskane mospilanem, Apaczem,P-drakol i środkami bio na pędraki itp. Nic nie pomaga? Może jakaś podpowiedz?

2) w tym roku laurowiśnia dostała brązowych liści, czy to choroba? szkodnik? czy może przypalenie przez słońce które ostatnio bardzo mocno paliło? Na 20 egzemplarzy takie liście maja 4 sztuki.
Niektóre laurowiśnie również maja podgryzione liście?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.



To opuchlaki moim zdaniem. Walka z nimi jest trudna. Cały wątek jest na forum o ich zwalczaniu.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/17-opuchlaki
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies