Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Poozon 17:12, 13 kwi 2021

Dołączył: 23 wrz 2017
Posty: 4
Jaka to choroba (pomidory) ??


ylona 12:35, 16 kwi 2021

Dołączył: 12 kwi 2021
Posty: 11
Co dolega tej roślince?

I tej ?


ta też chyba choruje?


Rosną koło siebie i ewidentnie coś im dolega. Ale co?
____________________
Ilona - rabata przy słonecznym tarasie Ilona - jak uratować mój ogród?
ylona 12:54, 16 kwi 2021

Dołączył: 12 kwi 2021
Posty: 11
Hortensja omszona. Bardzo mi się ona podoba, jednak nie wygląda na zdrową




Wiele osób podpowiada, ze te kamienie to fatalny pomysł, więc kombinuję jak zmniejszyć to cierpienie roślinek i zaczęłam odsuwać kamień od roślin i kładę korę. Czy ma to sens?
____________________
Ilona - rabata przy słonecznym tarasie Ilona - jak uratować mój ogród?
michalm 07:11, 23 kwi 2021

Dołączył: 23 kwi 2021
Posty: 1
Witajcie,
martwię się o swoje catalpy. Już większość roślin zaczyna kwitnąć, a one jakoś jeszcze nie wykazują żadnych oznak. Catalpy sadzone w tamtym roku. Stanowisko słoneczne, nawadnianie w sezonie codziennie 5:30 rano.







Helen 08:02, 23 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
One bardzo późno ruszają, daj im jeszcze czas.
____________________
Helen - Hortensjowo
anitan 18:47, 24 kwi 2021


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
potwierdzam, długo trzeba czekać aż katalpa puści listki
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gosiek33 06:46, 25 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
ylona napisał(a)

Wiele osób podpowiada, ze te kamienie to fatalny pomysł, więc kombinuję jak zmniejszyć to cierpienie roślinek i zaczęłam odsuwać kamień od roślin i kładę korę. Czy ma to sens?



Co jest pod kamykami? Agrotkanina?

Na pierwszy rzut oka - ogród bez cienia, białe kamyki podnoszą temperaturę i gleby i powietrza. Ostatnie upalne lata dają tu chyba efekt jak na pustyni.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
kariko 13:38, 25 kwi 2021

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Cześć,

proszę o poradę, co może dolegać cisom. Kupione w zeszłym roku, sadzone z doniczek do ziemi, jak zalecane na ogrodowisku.

Stożek jest ciemnozielony, ale zaczyna brązowieć.




Zaś pozostałe dosadzane cisy zrobiły się bardzo jasne. W zasadzie jasne zaczęły się robić wkrótce po posadzeniu (sadzone były w sierpniu 2020). Kupiliśmy kilka i wymieniliśmy najmniejsze w szpalerze, natomiast efekt jest taki, że stare są ok (ciemnozielone), zaś te nowoposadzone wyglądają nieciekawie. W środku zielone, na brzegach żółte się robią. Dodam, że w tamtym roku walczyłam z misecznikiem, w tym roku opryskane promanalem.

Wisteria 23:15, 25 kwi 2021


Dołączył: 25 kwi 2021
Posty: 5


Czy to jakaś choroba grzybowa? Te białe strzępki przy korzeniach? Po zimie karmnik ościsty mi zmarnial nieoczekiwanie
Wiem ze to jeszcze nie jego czas, to nie starość posadzony latem.
kariko 15:45, 28 kwi 2021

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Wygląda na to, że do tego wątku to już chyba nikt nie zagląda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies