Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Anda 18:19, 25 lip 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Darku, te larwy to dzieci biedronek, a te zuczki to pluskwiaki prawdopodobnie Coreus marginatus.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
darek 21:26, 25 lip 2021

Dołączył: 27 lip 2018
Posty: 3
Anda, dziękuje za odpowiedz! Faktycznie to wyglada dokładnie jak wskazałaś.
Ponury_Grzyb 09:14, 01 sie 2021

Dołączył: 23 lut 2020
Posty: 9
Witam,

Na hibiskusie pojawiły się jakieś "robaczki", których nie potrafię zidentyfikować, a co za tym idzie walczyć z nimi. Na początku myślałem, że to mszyce, ale po przyjrzeniu się okazało się, że to nie to. Osobniki te nie poruszają się i nie wyglądają jak mszyce. Dla pewności roślinę spryskałem dwa razy Karate Zeon. Nic nie pomogło. Dodam, że jak dotąd szkodnik nie osłabia rośliny, liście się nie zwijają, nic nie zasycha. Proszę o poradę. Co to może być? Jak z tym walczyć?

Zenek48 07:20, 03 sie 2021

Dołączył: 04 mar 2021
Posty: 5
Dzień dobry,
Taki oto przypadek. Klon palmowy na wiosnę wyglądał idealnie. Piękne zielone liście, pełen rozkwit. Mija miesiąc i liście zaczynają brązowieć i sytuacja trwa do dzisiaj. Proszę o poradę co czynić aby powrócił do swojego pierwotnego stanu.
Pozdrawiam



Gardenarium 20:52, 25 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest jesień, są ulewy, były upały - to nie jest "mikroklimat" dla klonu palmowego.
Lubi ziemię lekko kwaśną, półcień i zaciszne stanowisko, lubi rosnąć w pobliżu wody.

Do pierwotnego stanu nie wróci, bo nie ma takiej opcji jesienią. W dodatku przy takiej pogodzie ekstremalnej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J0gurT 19:07, 28 sie 2021

Dołączył: 23 lip 2021
Posty: 7
Dzień dobry, czy mógłbym prosić o zidentyfikowanie dziwnych latających owadów przypominających mrówki, które drążą tunele w ziemi oraz kostce dookoła domu? Mają ok. 3-4cm długości. Jest jakiś sposób na pozbycie się ich z ogrodu?
Gosiek33 19:37, 28 sie 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
To chyba rojące się nowe pokolenie mrówek. Polecą sobie dalej. Ogólnie są pożyteczne, do czasu gdy szkód nie wyrządzają w rabatach. Zielony dzięcioł lubi je wyjadać

Jeśli za bardzo do domu się pchają można zastosować jakiś proszek na mrówki.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Domi79 21:43, 28 sie 2021

Dołączył: 03 cze 2021
Posty: 6
Dobry wieczór, czy ktoś wie co dolega mojemu lilakowi (posadzony w tym roku, odmiana Mrs Edward Harding)? Na początku ładnie rósł, teraz stanął w miejscu (przyznaję, że przez okres upałów mało go podlewałam), na prawie wszystkich liściach są szare plamy, jakby pleśn, na tych plamach czarne, maleńskie kropki (myślę, że to jakiś grzyb). Liście nie opadają ani nie zwisają, ale są mocno poszarpane, z brązowymi plamami, albo mają jasno-zielony kolor. Z góry dziękuję.
sylwia_slomc... 21:46, 28 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Pewnie mączniaka złapał.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Sylvana 21:48, 28 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
J0gurT napisał(a)
Dzień dobry, czy mógłbym prosić o zidentyfikowanie dziwnych latających owadów przypominających mrówki, które drążą tunele w ziemi oraz kostce dookoła domu? Mają ok. 3-4cm długości. Jest jakiś sposób na pozbycie się ich z ogrodu?


Odnośnie zdjęcia żuczka powyżej - mi to wygląda na:

Arge ochropus – Obnażacz różówka

Info tutaj https://insektarium.net/hymenoptera-2/argidae/arge-ochropus-obnazacz-rozowka/

{zmoderowane}
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies