Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Pokaż wątki Pokaż posty

kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

seliza 13:39, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Witaj Tess

Dokładnie tak - chcę w te wszystkie miejsca wysypać kamień. po części zmusza mnie do tego sytuacja, ponieważ Tam w tym dużym kwadracie nie ma praktycznie ziemi - tylko byle co - jakieś dziwne kruszywo, które trzeba było nasypać jak trwała jeszcze budowa, bo żaden ciężki sprzęt nie mógł wjechać po deszczu bądź po stopnieniu śniegu - mieliśmy gliniastą ziemię i trzeba było utwardzić bo się bagno robiło...Problemem już było wykopać dziursko na drzewko na środku, więc starałam się tak wszystko rozplanować, żeby to jakoś wyglądało i żeby rośliny na tym nie ucierpiały i my żebyśmy się nie zajechali wykopując kolejne dołki...

A poza tym jeszcze do niedawna (zanim trafiłam na Ogrodowisko ) uwielbiałam minimalizm - chciałam to co na przodzie plus ogrodzenie z tuj plus trawa, trawa, trawa...
A teraz jak widzę ogrody wszystkich to mi się odmieniło...i teraz chcę roślin, roślin, roślin..
Planuję na przodzie z boku domu jeszcze jedną rabatę (co prawda mam już tam położoną kostkę jako obrzeże ale położona jest luzem więc na razie nie ma problemu żeby ją przesunąć - czekam tylko na skończenie elewacji - nie wiem czy w tym czy w przyszłym roku). I to będzie koniec. Zrekompensuję to sobie z czasem na tyłach domu czyli w typowym miejscu ogrodowym. Choć myślę, że to tez trochę czasu zajmie, ale myślę, że do około dwóch lat będzie juz fajnie
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Tess 14:29, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Wiesz, ja jestem tu znana z tego, że nie mam pojęcia o projektowaniu, ale minimalizm minimalizmem, ale czy ten gres nie zleje ci się z tymi pięknymi ścieżkami?

Widziałaś ogródek z psem? Tam nasadzenia pięknie współgrają z nawierzchnią.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1747-ogrodek-z-psem?page=13
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
seliza 15:14, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Ja jestem zielona odnośnie projektowania ogrodów. Jeszcze do tego roku nie miałam pojęcia o żurawkach ipt. Próbuję na wyczucie jakoś zorganizować swój ogród...co z tego wyjdzie - zobyczy się...

Tess właśnie odwiedziłam polecany ogródek - wcześniej tam nie byłam - śliczny

Co do grysu - mam w zanadrzu maleńki plan i myslę, że wyjdzie to nieźle. Ale w razie czego jeśli nie będzie to dobrze wyglądało - to zawsze idzie cosik pozmieniać..Metoda prób i błędów..

W ostateczności mam jeszcze jeden pomysł - już jakiś czas temu przyszło mi do głowy coś takiego



szare to grys granitowy
białe to grys dolomitowy
zielone kulki to bukszpany ( nie wiem czy dałoby się je zasadzić )
brązowe to kora lub węgiel drzewny
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 19:29, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Jakiś czas temu ( chyba w zeszlym tygodniu (?) ) była na niebie cuuudowna tęcza - jak pobiegłam po aparat to już zaczeła znikać, ale jeszcze zdążyłam ją uchwycić - na zdjęciu ledwo widoczna ale w realu była bardzo wyraźna


____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 19:34, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
I jeszcze trochę fotek w dniu dzisiejszym :

cudne mieczyki - są ogromne - mają około 1,30m wysokości


i kanny śmigają


a to moja poczekalnia, w której tylko coś dostawiam albo dosadzam...


Karolinko, tutaj bukszpany


i tutaj widok na całość
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 19:41, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
i zbliżenia limelight z poczekalni



a tu w buszu lawendy


a tu macierzanka, ostatnio zaczełam jej szukać bo chciałam kupić, nie mając świadomości, że już ją mam. Mój M kiedyś kupił taką malutką -to zasadziłam na skalniaku i kilka dni temu zaskoczyłam, że to właśnie macierzanka. Pięknie się rozrosła i ma śliczny soczysto zielony kolorek, a jak kwitła miała maluteńkie jasnofioletowe kwiatuszki




____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 19:46, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
a tu mała kompozycja (przedwczoraj sadzona)


i ostatni zakup na pchlim targu - glinany garnek, a w nim lawenda kupiona na giełdzie kwiatowej, ale zupełnie inna odmiana niż miałam do tej pory - ma bardzo duże kwiatostany


____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 19:53, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
i kolejne zdobycze - już pokazywane, ale teraz ładniej ubrane i przystrzyrzone - zwłaszcza cis, który był strasznie poczochrany (to jeden z tych czterech z OBI)



tutaj w tle nowo tworzona rabatka (będzie wysypana żwirkiem, ale wiadomo co z nim na razie więc nie będę się powtarzać )




____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 19:56, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
i tu moja waweczka



i z bliska




Chyba ją potraktuję drewnochronem w takim kolorze jak mam podbitkę, ale to jeszcze poczeka...
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
seliza 19:56, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Dziękuję wszystkim za uwagę

Pozdrawiam
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies