Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogródek pod Gdańskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogródek pod Gdańskiem

Basiaw 18:04, 19 lip 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Moniko, przyleciałam do Ciebie z rewizytą i z zachwytem oglądam Twoje powojniki. Widać, ze się lubicie
Nie zazdroszczę Ci "drzewnego" dylematu, z jednej strony trudno podjąć decyzję o wycięciu starego drzewa, ale podana przez Ciebie lista jest naprawdę duża jak na działkę 700 m.
Bardzo mi się podobają aranżacje przy schodach - i tych wejściowych do domu i tych bajkowo tajemniczych, zejściowych z tarasu, są cudne.
Czytam, że chcesz próbować przezimować koleusy, ja z kolei chcę spróbować przechować przez zimę fuksje, zobaczymy, co nam wywjdzie z tych prób

____________________
Nasz mały, zielony świat
eliza3 18:08, 19 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Moniko, przyszłam do Ciebie z rewizytą. Byłam tu już chociaż nie zaznaczyłam swojej obecności. Spodobała mi się furtka z tujami, bo wprowadza świetny klimat do ogrodu, Piszesz, że działka jest mała, ale chyba nie taka mała skoro zmieściłaś tyle pięknych roślin i jeszcze robisz plany?
Pozdrawiam.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Milka 18:24, 19 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Krys napisał(a)

Jak Wam się podoba taka begonia?? Ja ją uwielbiam...


Monika ale śliczna begonia ,cały ogród równiez ,pozdrawiam


Piękne są te begonie zwisające a powojnik, który chcesz i mnie przypadł do gustu, do tego pachnie
pozdrawiam Moniko
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Moniika 20:15, 19 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
irena_milek napisał(a)


Jak Wam się podoba taka begonia?? Ja ją uwielbiam...


Monika ale śliczna begonia ,cały ogród równiez ,pozdrawiam


Piękne są te begonie zwisające a powojnik, który chcesz i mnie przypadł do gustu, do tego pachnie
pozdrawiam Moniko


Dzięki!!! Cieszę się ze innym tez się podoba , czasem jak patrzę na kwiaty tej begoni, i biorę je do ręki, to czuję się jakbym na chwilę w ciepłych krajach wylądowała , taka jest bujna, intensywna i zdrowa... A na zapachy powojników bardzo liczę ... U MNIE ZNÓW LEJE DESZCZ !!! RATUNKU - normalnie nie wytrzymam ((( Wszytko mi zdechnie i zgnije..
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
monteverde 20:17, 19 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
U mnie też pada
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Moniika 20:21, 19 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
eliza3 napisał(a)
Moniko, przyszłam do Ciebie z rewizytą. Byłam tu już chociaż nie zaznaczyłam swojej obecności. Spodobała mi się furtka z tujami, bo wprowadza świetny klimat do ogrodu, Piszesz, że działka jest mała, ale chyba nie taka mała skoro zmieściłaś tyle pięknych roślin i jeszcze robisz plany?
Pozdrawiam.

Dziękuję za miłe słowa Elizo. Drzewa są bardzo blisko siebie, dlatego się mieszczą, a pomysł nie był mój, dostałam ten ogród po moich rodzicach, którzy zamienili się z nami domami ponad 2 lata temu, także na obsadzenia drzewami nie miałam wpływu. Oczywiście cieszę się że te drzewa są i bardzo doceniam to co mój Tata zrobił tu zanim ja "przejęłam gospodarstwo". Zresztą ja u siebie też miałam stare drzewa, iglaki itp i Tata nie poszedł na "ugór" jakiś, teraz ma ogród nawet większy, po prostu inny i już nie mój .
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 20:24, 19 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
monteverde napisał(a)
U mnie też pada

Jak myślisz Aniu! Przetrwamy jakoś??? Muszę przyznać że w głębi duszy wierzę, że w zamian za to paskudne lato, dostaniemy długą, ciepłą, słoneczną i piękną jesień. Dlatego tak w te powojniki jesienne inwestuję, bo może to trend stały się stanie że lato do bani a jesień śliczna u nas.. m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 20:27, 19 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Basiaw napisał(a)
Moniko, przyleciałam do Ciebie z rewizytą i z zachwytem oglądam Twoje powojniki. Widać, ze się lubicie
Nie zazdroszczę Ci "drzewnego" dylematu, z jednej strony trudno podjąć decyzję o wycięciu starego drzewa, ale podana przez Ciebie lista jest naprawdę duża jak na działkę 700 m.
Bardzo mi się podobają aranżacje przy schodach - i tych wejściowych do domu i tych bajkowo tajemniczych, zejściowych z tarasu, są cudne.
Czytam, że chcesz próbować przezimować koleusy, ja z kolei chcę spróbować przechować przez zimę fuksje, zobaczymy, co nam wywjdzie z tych prób

Basiu ! Fuksję przepiękną to ja w zeszłym roku miałam, tej wiosny nie udało mi się u nas takiej znaleźć którą chciałabym do domu zabrać jakieś rachityczne wszystkie były... Ale rozumiem z tą fuksją bo trafiają się bajeczne. Masz ją gdzieś na zdjęciu? Poszukam u Ciebie! Pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 22:01, 20 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Zobaczyłam dziś u wspaniałej ogrodniczki Niage ( wątek "w ogródku Niage") na Ogrodowisku cudo które nazywa się gnik szkarłatny Pyracantha coccinea 'Orange glow' - będę go poszukiwać aż znajdę, posadzę i się przyjmie!! Wtedy dopiero spokój znajdę ))) M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
AniaK 23:09, 20 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Miałam ich Moniko 6 szt., pierwszej zimy trochę zmarzł, ale odbił, a tej zimy zmarzł cały, zaczął odbijać od korzenia, ale już nie dałam mu trzeciej szansy, bo miał być z niego żywopłot.Ale u nas odkryta przestrzeń i wiatry i może dlatego.Szkoda, bo też mi się podobał, szczególnie jesienią i zimą kiedy był obsypany owocami.

U nas dzis nie padało, mogłam nadrobić zaległości ogrodowe
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies