Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Enya73 15:37, 16 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Dzięki trawom ogród jest bardziej dynamiczny, tzn. jest w ruchu. Trawy kołyszące się na wietrze to coś wspaniałego. Bardzo mnie to uspokaja.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Sebek 17:41, 16 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Enya73 napisał(a)




Sebek-dzięki wielkie! Cieszę się, że się podoba. Chociaż jakość zdjęć taka sobie. Aparat muszę sobie kupić porządny.


Mi się te zdjęcia podobają, jednak jak się pasjonujesz fotografią lustrzanka to wydatek konieczny - ale od razu bardziej chce się cykać


Skłamałabym, gdybym powiedziała, że się pasjonuję fotografią. Po prostu lubię wysoką jakość i odkąd robię więcej zdjęć, niż normalnie, zaczął mnie ten temat męczyć. Ale nie mam pojęcia co kupić. Lustrzanka cyfrowa z dobrym obiektywem wymiennym, tylko jakie?????Tyle tego ustrojstwa na rynku.


Ja mam nikona d3100 - chwalę sobie. Danusia ma canona, Syla też. Reszta nie wiem. Macie w okolicy media expert? zobacz jakie promocje mają - pierwszy wyskoczył mój aparat - a podobno wtedy był przeceniony

Ale szczerze jakbym teraz kupował wybrałbym czwartego canona co tam mają. Bo jak ma od razu kartę pamięci i torbę to się opłaca, bo przy nikonie trzeba dokupić oddzielnie


Dzięki Sebek. A obiektyw masz osobno?


Obiektyw był w cenie aparatu. Można dokupić inne (tam nie widziałem), ale to wydatek większy niż sam aparat, bo raz byłem sprawdzić i najtańszy był za 4000
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kindzia 18:01, 16 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Anitko wszystkie hosty lubią cieniste miejsca? Nie ma wyjątku?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Enya73 18:06, 16 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Nie, jest wiele odmian, które znoszą niezbyt silne nasłonecznienie, pod warunkiem, że są regularnie podlewane, inaczej obsychają im brzegi. U mnie jest specyficzny mikroklimat z powodu obecności wody w moim ogrodzie i w sąsiadujących ogrodach (taka dolina 3 stawów). Nawet takie, co lubią cień dobrze rosną w słońcu, z tym, że przy stawie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Kindzia 18:17, 16 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Czyli z zakupem następnych host mogę sie pożeganać. Nie mam możliwości podlewać codziennie, Znalazłam im jedno miejsce i tam przesadziłam, ale więcej miejsca tam nie ma. Część skarpy mam cienistą, ale nie mam tam miejsca
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Madzenka 19:31, 16 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Enya dziekuję za identyfikację trawki. Piekna ta turzyca !!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
marzena 20:56, 16 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
bardzo pięknie masz w ogrodzie
no i piękne klimaty z Danii przedstawiłaś... może pokaż te wszystkie świetne rośliny w wątku 'ogrody na świecie '?
____________________
marzena O....!
Enya73 21:05, 16 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Kindzia napisał(a)
Czyli z zakupem następnych host mogę sie pożeganać. Nie mam możliwości podlewać codziennie, Znalazłam im jedno miejsce i tam przesadziłam, ale więcej miejsca tam nie ma. Część skarpy mam cienistą, ale nie mam tam miejsca


Niekoniecznie musisz rezygnować z host, skoro tak bardzo je lubisz. Można posadzic je w słonecznym zakątku ogrodu, ale w cieniu korony jakiegoś drzewka zaszczepionego na pniu, np. klona japońskiego i zainstalowac najtańszy system nawadniający (np. kropelkowy) ze sterownikiem. I masz problem podlewania z głowy.

Inna sprawa związana z hostami-moment, kiedy przekwitają kwiatostany. Najlepiej je wtedy ściąć, gdyż opadające na liście płatki kwiatów często po deszczu przyklejają się do liści, sprzyjając w ten sposób rozwojowi chorób grzybowych. Poza tym zwyczajnie szpecą liście, tworząc brunatne plamy i czasem dziury w blaszce liścia.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 21:10, 16 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Marzena2007 napisał(a)
Enya dziekuję za identyfikację trawki. Piekna ta turzyca !!!


Marzenko cała przyjemność po mojej stronie. Dobrze czasem sobie przypomnieć nazwy roślin, które się zapomniało.
Moi znajomi, którzy odwiedzają nasz ogród proszą wręcz, żebym postawiła tabliczki z nazwami roślin, ale nie chcę z mojego ogrodu robić arboretum
Chociaż moje dziecko chciało przyprowadzić kiedyś całą klasę w ramach lekcji przyrody. Wtedy to nawet mialoby sens z tymi tabliczkami
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 21:15, 16 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
marzena napisał(a)
bardzo pięknie masz w ogrodzie
no i piękne klimaty z Danii przedstawiłaś... może pokaż te wszystkie świetne rośliny w wątku 'ogrody na świecie '?

Marzenko! Mam taki zamiar, na blogu też zamierzam napisać o Danii w szerszym kontekście, niż o ogrodach. Może komuś, kto planuje podróż do Danii, zwłaszcza z myślą o rowerach, takie informacje się przydadzą.
W przewodnikach ogólnodostępnych mało jest praktycznych informacji. A ja nazbierałam całą torbę różnych folderów i zdjęć też mam sporo. Muszę je tylko uporządkować.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies