Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Evchen 22:17, 14 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Enya73 napisał(a)
Zawsze możesz pójść w pionie. To teraz strasznie na czasie Ja szukam takiego rozwiązania na warzywnik. Na normalny nie mam miejsca.Może gdzieś spotkałaś się z takim warzywnikiem?

W pionie warzywnik.. no chyba nie.. tylko takie coś
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/56,113645,10089565,Warzywnik_tworzacy_parawan_na_tarasie,,2.html
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
anna_studio 01:46, 15 sie 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Enya73 napisał(a)
Jeszcze kilka fotografii z moich wakacji w temacie ogrodowym.

Liatra kłosowa w pełni rozkwitu.


Romantyczny zakątek ogrodu pałacowego w Fredensborgu, z krwawnikiem w roli głównej



oraz budleje


oraz chyba najbliższy ogrodowiskowemu ogród renesansowy z pięknie formowanymi cisami, bukszpanami i agapantami w donicach przy kolejnym pałacu Frederiksborg.



Cudne te miejsca........





____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Enya73 10:04, 15 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Evchen napisał(a)

Zawsze możesz pójść w pionie. To teraz strasznie na czasie Ja szukam takiego rozwiązania na warzywnik. Na normalny nie mam miejsca.Może gdzieś spotkałaś się z takim warzywnikiem?

W pionie warzywnik.. no chyba nie.. tylko takie coś
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/56,113645,10089565,Warzywnik_tworzacy_parawan_na_tarasie,,2.html



Dzięki Evchen za inspirację. Najbardziej podoba mi się aranżacja na pierwszym zdjęciu. Mogłabym wykorzystać nieobsadzoną jak na razie ścianę garażu, która jest usytuowana od zachodniej strony.
W przyszłym roku musimy coś z tym zrobić. Marzę o własnych pomidorach, sałatach, rzodkiewkach itp. Na razie mam własne maliny i aronię. Posadziłam też derenia jadalnego i pigwowca, z myślą o nalewkach
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 10:08, 15 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Ania z Lecę w kulki - dzięki za wizytę i miły komentarz do zdjęć. Jednak to Ty jesteś dla mnie niedoścignionym wzorem fotografa. Masz to coś. Twoje zdjęcia są niezwykłe i pełne życia. Widać w nich pasję.Czy udzielasz może jakiś lekcji w tym temacie Tak na poważnie to może doradzisz mi na priv jaką lustrzankę cyfrową mam kupić, bo tyle tego ustrojstwa, że nie ogarniam. Please.....
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 20:13, 15 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witam wieczorkiem po pracowitym dniu w ogrodzie. Musiałam trochę ogarnąć go po długiej nieobecności. Z przyjemnością spędziłam w nim dziś kilka godzin. Tęskniłam już za tym.
Wklejam parę aktualnych zdjęć.

Fragment ziołowego ogródka, który jeszcze nie jest skończony, z szałwią w roli głównej


Z drugiej strony jałowiec 'Golden Carpet' w końcu zaczyna przewieszać się przez obrzeże skarpy


Moja ulubiona pstra odmiana sosny 'Dragon Eye' posadzona w ubiegłym roku w końcu pokazała całą swoją urodę.


Pierwsza jesienna rabata


A tu pojawiły się dwie nowości: hortensja "Pinky Winky' , którą dostałam od przyjaciółki w prezencie oraz jeżówka, którą wczoraj kupiłam. Trochę słabo widać z tej perspektywy. Jutro, jeśli będzie słonecznie zrobię zbliżenie.



I zakątek romantyczny z hortensjami 'Anabel' oraz trawami i lawendą.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 22:08, 15 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
No to dodam jeszcze kilka zdjęć na dobranoc.

Widok z tarasu mam zapożyczony od sąsiada Można powiedzieć, że mieszkam w lesie



Mój poczochrany ogród




Mój ulubiony buk 'Purple Fontain'



I kolejny widok na rabatę

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
agata_chrosc... 22:12, 15 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Pięknie poczochrany ten Twój ogród! I masz chyba największą kolekcje Red Baron No i widac, że on nie od wczoraj taki ładny
____________________
ogród w Holandi
Kindzia 22:15, 15 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Och, Anitko! Ale u Ciebie pięknie!!! Cudowne, dorodne rośliny! Super to wszystko urządziłaś! Pokaż więcej
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Enya73 22:16, 15 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
agata_chroscicka napisał(a)
Pięknie poczochrany ten Twój ogród! I masz chyba największą kolekcje Red Baron No i widac, że on nie od wczoraj taki ładny


Generalnie traw mam bardzo dużo. Jak ktoś będzie chciał, to na wiosnę albo jesienią zrobię rozsady.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
agata_chrosc... 22:19, 15 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Enya73 napisał(a)

Pięknie poczochrany ten Twój ogród! I masz chyba największą kolekcje Red Baron No i widac, że on nie od wczoraj taki ładny


Generalnie traw mam bardzo dużo. Jak ktoś będzie chciał, to na wiosnę albo jesienią zrobię rozsady.


Nie pierwszy raz żałuję, że mieszkam tak daleko
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies