Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Tygrys 19:27, 15 sie 2012

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Witam.

Tak jak chyba wszyscy ostatnio (z tego, co widzę w tym wątku), tak i ja trafiłem na Wasze forum po niezłej jego reklamie u Maji w ogrodzie. Przeglądam forum już od jakiegoś czasu (od emisji programu, he he) i widzę, że bardzo tutaj dużo ciekawych i interesujących mnie informacji oraz, co bardzo ważne na forach - ludzie są sympatyczni i kulturalni. No dobra, dosyć słodzenia - teraz kilka zdań o mnie. Od ładnych kilku lat (w zasadzie już od dwudziestu) każdą wolną chwilę spędzam na działce na wsi, konkretnie na Kaszubsko-Kociewskikm pograniczu. Działka jest niewielka, bo ma około tysiąca metrów, ale w sumie na wszystko jest miejsce, a gdy zabieram się za koszenie trawnika, lub za inną działkową robotę to działka wydaje się za duża (ha ha). Ogród tak na dobrą sprawę istnieje od około dziesięciu lat, bo kiedyś ograniczałem się tylko do rekreacji i jako nastolatek miałem inne priorytety. Dopiero z wiekiem poknąłem ogrodniczego bakcyla. Działka jak to na Kaszubach jest pochyła i ładnych kilka lat zajęło jej formowanie, żeby osiągnąć optymalny efekt. Były skarpy z modnymi niegdyś skalniakami, a teraz wszędzie są suche murki oporowe z polnych głazów - jest dzięki temu więcej miejsca i łatwiej o pielenie, niż na rozległych skarpach. Jest oczko, są warzywa itd. To tyle w skrócie, "na dniach" pochwalę się zdjęciami mojego ogrodu w odpowiednim dziale forum.

Zapewne czasem trochę się tu powymądrzam, bo przez lata liznałem trochę ogrodnictwa (a nawet jestem prawie (musiałem niestety przerwać studia) architektem krajobrazu. Jednak, jako, że jestem "prawie" i moja wiedza ma spore luki, to również będę liczył, że ktoś mi coś podpowie, a widzę, że nie będzie tutaj z tym problemu.

Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie i życzę Wam i sobie owocnej i kwitnącej współpracy.
Tygrys/Krzychu

p.s.

@rispetto - witam, fajne to Twoje Hanutkowo, co już wcześniej widziałem na forum SSC. pozdro
____________________
Joanna___ 12:34, 16 sie 2012

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
No i ja się witam

Na "Ogrodowisko" trafiłam,bo uwielbiam "Maję w ogrodzie".
Weszłam tu i......dosłownie oniemiałam widząc jakie stworzyliście ogrody.Jestem tu codziennie i nie mogę się oderwac.Mąż pyta stale czy idę już spac a ja: za godzinkę lub dwie.

Mamy swoje 1500m,stale coś tam dłubię a raczej ryję (jak młode pokolenie ma drzemkę).Na razie nie zakładam swojego wątku ale może kiedyś.

Pozdrawiam Ogrodomaniaków
____________________
Gardenarium 13:49, 16 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wrzosku - Renatko, na pewno Ci się uda, dla odwagi załóż wątek, w grupie będzie łatwiej.

Elu - podobnie, pochwal się trochę swoją rabatą

Krzychu - jesteśmy bardzo ciekawi Twoich zdjęć, koniecznie pokazuj

Joanko - te 1.500 m to już całkiem spory ogród, także zapraszamy do pokazania twoich dokonań.

Pozdrawiamy nowych forumowiczów i być może odnajdziecie tutaj prawdziwych przyjaciół z bliska i daleka, bo my się spotykamy

http://www.ogrodowisko.pl/forum/31-spotkania



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna___ 15:28, 17 sie 2012

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
____________________
Wrzos 00:08, 18 sie 2012


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Dziękuję za bardzo miłe powitanie.
Założę wątek
Magdalena600 22:48, 18 sie 2012

Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 8
Witam wszystkich serdecznie!
Zaczynam swoją przygodę z ogrodnictwem-póki co w teorii...na ten moment mam wybudowany dom, zaczętą altanę i zachwaszczony teren, na który patrzeć nie idzie...co przysiadam, żeby coś zaprojektować-zawiecha...ale co się dziwić, jak człowiek w tej dziedzinie kulawy do granic możliwości...niby wiem czego chcę, wiem w jakim klimacie ma być ogród, wiem jakie ma pełnić funkcje i na tym koniec...Zakupiłam kilka książek o projektowaniu ogrodów i też jakoś pod górę...najgorzej chyba zrobić pierwszy krok...
Zaprojektowałam cały wystrój domu-jeszcze trochę pustawo, ale pomalutku, pomalutku się zapełnia. Stwierdzam, że nawet mi to wychodzi(tzn. nie ma na ten moment pomieszczenia w domu, które bym omijała szerokim łukiem, bo mnie szlag trafia). Pomyślałam, że z ogrodem też jakoś pójdzie, a tu kiszka...nawet z tarasikiem mam problem...jak to wszystko ugryźć...?
Natrafiłam na to forum i jestem zafascynowana tym, co tu zobaczyłam-kopalnia pomysłów! Już robię listę podpatrzonych tu "rzeczy niezbędnych" jak np. kwietnik ze starego krzesła
Jednak moim największym problemem jest wizja całości...
Teraz kluczowe pytanie-czy będzie ogromnym faux pas, jeśli (już w oddzielnym temacie) na dzień dobry rzucę ubogi opis tego, co mam i soczysty opis tego, co bym chciała mieć w ogrodzie oraz błagalną prośbę o pomoc w zaprojektowaniu?
Pozdrawiam!
Gardenarium 22:36, 20 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
elzbieta_kawecka napisał(a)
Witam serdecznie
Podglądam Ogrodowisko od dnia wyemitowania Maji w Ogrodzie.
Jestem.zauroczona, zachwycona i pełna podziwu.
3 lata temu przeprowadziłam się na wieś na Podkarpaciu, na stare gospodarstwo moich Dziadków.Działka ma 18 arów stoi na niej mały domek i budynki gospodarcze.
Jest też stary sad, który powoli zmieniam. Uprawiam warzywa i powoli zakładam rabaty.
I marzę, żeby choc w częsci mój ogród przypominał te cuda które oglądam na Forum.

.


Witaj Elu, podglądanie także uczy i inspiruje przede wszystkim. Jeśli umiesz z tego skorzystać to spełnisz swoje marzenie o pięknym ogrodzie
Pozdrawiam i oczywiście zapraszam do założenia własnego wątku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:38, 20 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Magdalena600 napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie!

Teraz kluczowe pytanie-czy będzie ogromnym faux pas, jeśli (już w oddzielnym temacie) na dzień dobry rzucę ubogi opis tego, co mam i soczysty opis tego, co bym chciała mieć w ogrodzie oraz błagalną prośbę o pomoc w zaprojektowaniu?
Pozdrawiam!


Witaj i wrzucaj, ale w wątku. Trzeba własny pamiętnik ogrodowy założyć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ka1sia 23:38, 20 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Koniec biernego oglądania, czas na nasze aktywne uczestnictwo na Ogrodowisku.
Jesteśmy typowymi mieszczuchami, którzy dwa lata temu mieli odwagę przenieść się za miasto i zamieszkali na wsi pod lasem. I to był strzał w dziesiątkę!!! W ubiegłym roku, w lipcu rozpoczęliśmy prace w ogrodzie i ...wciągnęło nas po uszy. Ogród jest jeszcze młodziutki, mnóstwo pracy przed nami, ale to właśnie cieszy najbardziej. W pracach ogrodowych dzielnie "pomagają "nam nasze futrzaki, dwa psy i kiciuś. Witamy całą ogrodowiskową rodzinkę, mając nadzieję, że przyjmiecie nas do grona ludzi pozytywnie zakręconych, pozdrawiamy Kasia, Przemek i Kuba.



____________________
Wszystko o czym...Marzysz
elizabeth 09:46, 21 sie 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Witam wszystkich serdecznie
W ogrodowisku zalogowałam się już jakiś czas temu ale oficjalnie chciałam się przywitać. Oglądam Wasze ogrody i jestem zachwycona, trafiłam tu przypadkowo szukając w necie pomysłów na ogród. Jestem typowym mieszczuchem, który od małego mieszkał w bloku i nie ma pojęcia o roślinach (no chyba że chodzi o domowe). Od 3 lat mieszkam w domu z małym ogrodem. Na razie obsadziłam miejsca przy siatce oddzielającej mój ogród od sąsiadów tak żeby było bardziej intymnie, ale oglądając Wasze zdjęcia mam już kilka pomysłów jak wykończyć resztę żeby było ładnie . Zdjęcia z realizacji na pewno zamieszczę
Pozdrawiam
____________________
Elizabeth
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies