Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Gardenarium 22:14, 02 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Moni oficjalnie, znamy się już dobrze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rench 23:41, 02 wrz 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Witam wszystkich serdecznie
Po ogrodowisku buszuję od kilku dni, dniem i nocą Postanowiłam się zatem przedstawić i ja.
Jestem zafascynowana pięknymi ogrodami, roślinami i przyjacielską atmosferą .
Trafiłam tutaj szukajac na necie inspiracji na różaną rabatę, ale przeglądając te piękne ogrody i projekty codziennie zmieniam swoje pomysły przemiany całego ogrodu a tych stron jest tak dużo.....
Uwielbiam wszystkie kwiaty,ale róże są na 1 miejscu.
Jestem tzw. ogrodnikiem chaotnikiem,jesli mi jakaś roślinka wpadnie w oko kupuję bez zastanowienia czy mi jest potrzebna,czy kolor pasuje do czegokolwiek i biegam potem z nią jak kura z jakiem po całym ogrodzie i szukam dla niej miejsca.
W ten sposób przeszło przez mój ogród bardzo dużo roślin,ale oczywiście z braku wiedzy o podłożu,albo stanowisku padły.Mrozy i szkodniki tez się przyczyniły do redukcji moich nieprzemyślanych zakupów
W tym roku właśnie mrozy i wymiana nawierzchni podjazdu poczyniły spustoszenia totalne ,dlatego postanowiłam przy okazji zrobić generalne porządki i zmiany w całym ogrodzie.
Pomyślałam że podpatrzę w internecie jak to robią fachowcy i wiem, że nareszcie odnalazłam idealne żrodło inspiracji
Mam nadzieję że podpowiecie mi jak przerobić mój mały chaotyczny ogródek w gustowny ogród
Pozdrawiam


____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
vita 09:27, 06 wrz 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
Witam. Od kilkunastu lat zmagam się z za dużym, jak na moje moce przerobowe ogrodem.
Więcej poniosłam porażek niż sukcesów, jesienią zwykle ogródek panuje nade mną, a nie ja nad nim.
Nie zrażam się jednak, być może, kiedyś wreszcie posadzę na miejsca stałe spore ilości roślin z rozsadnika, do którego nieustannie coś przybywa.
Gdybym miała określić charakter mojego ogrodowania, to powiedziałabym, że jestem entuzjastką z zacięciem do komponowania i aranżacji, zaliczyłam też próby kolekcjonowania (piwonie), ale na botanice znam się...na dostateczny. Lubię tu do Was zaglądać, sporo sie dzieje, a co ważniejsze dużo tu wiedzy i inspiracji.
By nie być gołosłowną załączam fotkę, fragment ogródka w miarę uporządkowany.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gardenarium 09:34, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Vita, imię nie bez kozery, bo w Anglii wiadomo kim była Vita

Zapraszamy do pokazywania w swoim wątku, bo cudnie wszystko wygląda a mogłabyś się podzielić swoimi kompozycjami. Uwielbiam metalowe przedmioty z charakterem.

Kiedys walczyłam o takie krzesła. Obelisk wspaniały. Koniecznie pochwal się swoim ogrodem, a i porażkami mogłabyś się też podzielić. Mamy taki wątek dla "potomnych"

Z Twojej obecności na pewno ucieszą się mieszkanki Lublina Są na naszym forum Zerknij w mapę ogrodów.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:36, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam też Rench ogrodnika-chaotnika - strasznie się uśmiałam z tego określenia. niesamowite

Pewnie już znalazłaś wszystkie artykuły pod tagiem róże? POzdrawiam i witam także.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/roze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rench 10:46, 06 wrz 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Witam Tak czytam wszystko i podziwiam i jak na chaotnika przystało przeglądam na raz, ogród z lustrem,wszystko o różach i śledzę serial z białym domem Plan mam, już tylko 1 się klaruje "poważny" ,ale jeszcze się podedukuję deczko i pokażę co wymyśliłam

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
18:23, 06 wrz 2012
Macham uroczyście

- dopiero teraz dotarłam do tego watku
- od wiosny intensywnie czytam forum
- 80% mojej wiedzy ogrodowej tu się wyuczyłam
- poza realizacjami profesjonalnymi oraz bukszpanowym, podoba mi sie tu rownież kilka ogrodów forumowiczów, (wszystkich nieodwiedziłam)
- mieszkam na placu budowy 4 budowy obok i 2 zasiedlone domy przy jednym juz maja trawnik, przy drugim pół (no może 1/3)
- mój trawnik ma 3 sezon już
- mój ogródek przydomowy dziś jest najładniejszy w okolicy choć w miniaturze (praktycznie jednosezonowy i oczywiście nieskończony i do przeróbki)
- ogród zakładam wspólnie z moim mężem (szcześliwie ma pęd ogródkowy, wykonuje prace siłowe wg moich wskazań razem lazimy po szkółkach i ogrodach)



Pozdrawiam Wszystkich

Gardenarium 22:00, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ee..tam, ja też mieszkałam na budowie, na betonie, ale podłoga grzała. To były czasy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
08:04, 07 wrz 2012
Gardenarium napisał(a)
ee..tam, ja też mieszkałam na budowie, na betonie, ale podłoga grzała. To były czasy


normalnie spadłam z fotela u mnie podłoga również grzeje (nie mam grzejników) natomiast dom mam przystosowany na pobyt ludzi i nie trzeba mi współczuć. U mnie warunki mieszkaniowe na średnim poziomie - wszystko ok.

zobrazuję pojecie "na budowie"

i druga stona - nie zabudowana, jeszcze wszystko przed nami


i tyły, podczas picia porannej kawy jest juz na co popatrzeć


emka 11:45, 08 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Witam serdecznie wszystkich pozytywnie zakręconych miłośników ogrodów- bukszpanowych i nie tylko
To mój pierwszy post na Ogrodowisku, które od pewnego czasu jest moim ( ale z tego co czytam chyba nie tylko) najsłodszym nałogiem
Cieszę się bardzo,że Was spotkałam -tylu tu fantastycznych i życzliwych ludzi,ale wiadomo wszyscy kochacie "zielone", a to o czymś świadczy...
Szkoda tylko,że nie znalzłam Ogodowiska zanim zaczęła się moja zabawa w urządzanie ogrodu, pewnie nie popełniłabym mnóstwa klasycznych błędów ogrodnika- laika... Ale cóż, moje zielone królestwo jeszcze ciągle się tworzy, dlatego mam nadzieję,że przy Waszej pomocy od teraz będzie już tylko lepiej Mam mnóstwo pytań i wątpliwości ( muszę założyć swój wątek w projektach ogrodów),a moja wyobraźnia działa ostatnio jakby jej baterie padły... Gratuluję cudownych ogrodów i wytrwałości w ich tworzeniu
____________________
Zielonym do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies