Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

piotr_prokopiak 16:21, 22 sie 2012

Dołączył: 22 sie 2012
Posty: 2

witam
Mieszkam na opolszczyźnie . Uprawa i obserwacja roślin to moja pasja , którą rozwijam od dzieciństwa. Mam w swojej kolekcji dosyć dużo roślin zarówno rosnących w gruncie jak i w wielkich donicach .To tyle ,pozdrawiam wszystkich forumowiczów
matty 19:45, 23 sie 2012

Dołączył: 23 sie 2012
Posty: 10
Witam wszystkich.

Na forum trafiłem przypadkiem szukajac inspiracji w internecie. Od razu mi się tu bardzo spodobało i jesrem zachwycony ogrodem Danusi. Coś o sobie... moją pasją są kwiaty i z nimi planuje swoją przyszłosć, jestem ogrodnikiem i architektem krajobrazu, niestety na razie brakuje mi doswiadczenia ale na szczęście trafiłem tutaj . Obecnie pracuje w kwiaciarni więc stycznosć z roślinami mam. Ogrodu swojego niestety nie posiadam, gdyż mieszkam w bloku, ale kto wie może kiedyś... Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zabieram się za przeglądanie wątków.
____________________
tula 10:48, 26 sie 2012

Dołączył: 20 sie 2012
Posty: 17
Dzisiaj dopiero znalazłam tę furtkę do zaczarowanych ogrodów, więc się witam.
Mam na imię Anka,zauważyłam, że wiek tu nie gra roli, mieszkam pod Łodzią w małym miasteczku od raptem 4 lat, w tym dwa lata na budowie a ściślej, rozbudowie. Wtedy towarzyszył mi Murator.
Nie pamiętam już, jak trafiłam na Ogrodowisko, chyba przez bukszpany. I wątek szefowej ( Nazywam Ją w myśli Danusia Aurea ) śledziłam z wypiekami, w niemym zachwycie .
Swój ogródek zaczęłam obsadzać dopiero wiosną zeszłego roku, zaczęło się od przesadzania wielkich host, które sadziła moja mama. Ze starych nasadzeń są jeszcze szmaragdy i lilak, ofiarowany mamie na Dzień Matki. I hortensje ogrodowe, mają ok 8 lat. Hosty, hortensje, bluszcz , róże, floksy, peonie, cegła zawsze były mi drogie. Teraz doszły bukszpany, lilaki, rudbekie - póki co, w marzeniach. Wpadłam tu jak śliwka w kompot. Wątek, może za czas jakiś, teraz kompleksy mam Anka
Gardenarium 00:30, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ka1sia - oczywiście przyjmujemy całą rodzinkę, bo pewnie będą "podczytywać" Ładnie już jest.

ela_nowakowska - witaj, coś czuję że rozmawiałam z Tobą długo dziś przez telefon, temat się zgadza

piotr_prokopiak - jeśli nie założysz własnego wątku, prosimy o wklejanie zdjęć swojej kolekcji w wątkach tematycznych o bylinach, krzewach itd. Zapraszamy do wzbogacania galerii kwiatowych i przekazywanie swoich doświadczeń w uprawie.

matty - witamy i pewnie się będziemy widywać na ekranie

tula - obiecaj mi: żadnych kompleksów, ogrodowisko leczy z nich Pozdrawiam

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tula 20:54, 29 sie 2012

Dołączył: 20 sie 2012
Posty: 17
Danutka, nie leczy, pogłębia ale jakoś idzie z tym żyć Serdeczności.
Ayna 20:54, 29 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Witam,
tak się zapatrzyłam na forumowe ogrody, że dopiero znalazłam wątek powitalny, ale już się poprawiam
Mam na imię Anna i od zawsze marzył mi się "mały biały domek" z ogródkiem. Dom już prawie mam i w przyszłym roku mam zamiar zacząć robić ogródek.
Trafiłam na Ogrodowisko szukając inspiracji i informacji o ogrodach. No i jak się okazało bardzo dobrze trafiłam...
Pani Danusiu artykuł o przygotowaniu ziemi pod ogród był strzałem w dziesiątkę (przynajmniej dla mnie). Wszystko opisane krok po kroku. Nie "odkryję Ameryki" jeśli powiem, że Ogrodowisko to kopalnia wiedzy.
Bardzo się cieszę, że jest tu mnóstwo pomocnych ludzi. Podglądając Ogrodowisko od dwóch miesięcy mam wrażenie jakbym niektórych znała....
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Gardenarium 22:49, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękujemy, staramy się pomagać w miarę możliwości. Artykuły są podstawą, bo są napisane, trzeba tylko szukać w wyszukiwarce albo po tagach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olcze 12:39, 31 sie 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 19
i ja podjęłam decyzję o zakończeniu "tajniaczenia się" - półtora roku to wystarczająco dużo

Witam spod Wrocławia! Wcześniej mailowo kontaktowałam się z Szefową Danusią, poznałam też noemi, która mieszka kilka kilometrów ode mnie, a wiem, że takich osób jest więcej, więc jest szansa na bliższe relacje i spotkania " w realu".

Mam dużą działkę, na której od dwóch sezonów usiłuję założyć coś na kształt ogrodu. Niestety zmuszona jestem pracować nad tematem sama, gdyż jestem jedynym osobnikiem, któremu na otoczeniu domu zależy... tak wyszło. Mam opracowany projekt, ale rzeczywistość pokazała, że wiele z zaprojektowanych roślin nie sprawdza się w moich warunkach (nieprzepuszczalna przeklęta glina... i totalna "patelnia" spowodowana pobudowaniem domu na odkrytym byłym polu rzepakowym pozbawionym starodrzewu) albo po prostu nie podobają mi się... modyfikuję więc projekt w tych fragmentach, gdzie uznaję to za konieczne - w efekcie sporo tego wychodzi. Zresztą jak tego nie czynić będąc "pod wpływem" Ogrodowiska?

Toczę samotną walkę z wiatrakami, którą utrudnia mi m.in. rodzaj gleby, brak cienia (duże drzewa niezbędne!!) i dobrego pomysłu na piękne i rozumne nasadzenia. ... sił zaczyna mi brakować... wygasa mój zapał i hart, a pasja powoli zamienia się w udrękę.

Wiem... marudzę, ale liczę, że wspólnie z Wami odzyskam radość z pracy w ogrodzie i na nowo odnajdę miłość do miejsca, w którym mieszkam.

Ściskam Was wszystkich serdecznie,
Ola

____________________
Cel to marzenie z terminem realizacji...
Gardenarium 21:12, 02 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witamy Olu, już widziałam Cię na Ogrodowisku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 21:17, 02 wrz 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Witam wszystkich
Jestem Moni( Monika) mieszkam na pograniczu Mazowsza i Podlasia w okolicy Andrzejewa moja pasja wiadomo ogrodnictwo tu na ogrodowisko trafiłam w październiku zeszłego roku przypadkiem i nie żałuję bo tu jest to co lubię dużo osób zbzikowanych pozytywnie na punkcie ogrodów i roślin mimo iż rok jestem nie mam jeszcze swojego wątku o ogrodzie.
____________________
Mona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies