Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 11:31, 12 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Adela napisał(a)
Zima odrabia kilkuletnie straty Niemal codziennie nowa dostawa
Właściwie, to mimo braku sentymentu do zimy - fajnie jest!!
Miłego dnia


O tak dziś też nową dostawę miałam za to w planach mam malowanie skrzyneczki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:38, 12 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
BarbaraM napisał(a)
Ula, ja mam sprawdzoną kosodrzewine w miejscach gdzie spada śnieg.
Ale to tylko od południa bo sosny lubią światło


Pomysł też niezły. Może u mnie się nie sprawdzić bo za mokry teren. Ale pogadać o rozwiązaniach zawsze dobrze. Ostatnio nie mam weny do ogrodu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:00, 12 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Pomalowana pierwsza warstwa skrzynki pozostałością drewnochronu. Druga chyba będzie farbą akrylową. A może ktoś ma doświadczenia w tych tematach i może się podzielić.

Domeczki będą udekorowane w ramach zimowych luzów narazie wszystko się suszy.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ogrodula 14:39, 12 sty 2019


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Uwielbiam takie robótki.W zeszłym roku białe skrzynie pomalowałam na czarno z boku namalowałam kwiatki Możesz je malować farbą akrylową ,a nawet farbą w sprayu szybciej.

____________________
ula sosnowy raj i nie tylko ula
Urszulla 15:10, 12 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
ogrodula napisał(a)
Uwielbiam takie robótki.W zeszłym roku białe skrzynie pomalowałam na czarno z boku namalowałam kwiatki Możesz je malować farbą akrylową ,a nawet farbą w sprayu szybciej.



Będą zdobione tylko wszystko wymaga czasu. Efekty pewnie pokażę za 2 tyg. Mam 1001 pomysłów, tyle się uzbierało w zeszłym roku. No i wreszcie jakiś mały wianek może zrobię
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 17:31, 12 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
O ale fajne robótki
Ptaszki będą zadowolone
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:11, 12 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
sylwia_slomczewska napisał(a)
O ale fajne robótki
Ptaszki będą zadowolone


Te budki tylko ozdobne będą. Dla ptaszków przydałyby się profesjonalne, otwierane do czyszczenia.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 18:34, 12 sty 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
A ja się nie mogę doprosić eMa, żeby zamontował karmnik, który zrobił nam sąsiad. Jak tylko będą warunki ku temu, to go zmobilizuję
____________________
Ela - Moja ostoja
Nowa12 18:37, 12 sty 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Pozwolę się podpiąć pod temat. Też myślałam żeby zrobić 1 rabatę blisko domu ale jej spora część będzie zimą zasypywana przez śnieg z dachu. Krzewy odpadają. Wydawało mi się że tylko byliny tu się sprawdzą. Lawendy mówicie że nie zmasakruje ten śnieg? Trawy boję się że zaczną gnić wiosną bo tam jest najdłużej mokro. Funkie by mogły być gdyby to nie była południowa strona.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Adela 19:05, 12 sty 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Od strony południowej i zachodniej oprócz lawendy mam jeszcze małe iglaki (kosodrzewina, cyprysiki groszkowe, świerczki). Dotychczas nie ucierpiały zbytnio, bo największe zwały śniegu spadają na taras.

Właśnie przed chwilą przeraził mnie odgłos spadającego śniegu od strony północnej. Tam mam tylko trawę.
Nie wiem co by było, gdyby ktoś z nas właśnie w tym momenie tam przechodził..... brrr
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies