Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Anitka 14:09, 14 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Pracowicie u ciebie ostatnio. U mnie też śnieg się z dachu zsuwa "głośno".

Ja sobie tak wycyrklowałam, że tam gdzie dach się kończy mam ścieżki i jak śnieg się zsuwa to na ścieżkę. Ale jak zrobi się z niego tafla lodu i cała taka tafla leci to bywa, że za ścieżkę. Taki zlodzony śnieg jest najgorszy, bo tnie jak brzytwa i niszczy roślinki. Kosodrzewina faktycznie u mnie daje sobie w tym miejscu radę - ma elastyczne pędy. Dobre jest też wszystko co można wyciąć na wiosnę. W cieniu runianka japońska mi się tam sprawdza.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Rench 14:33, 14 sty 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Urszulla napisał(a)
Pomalowana pierwsza warstwa skrzynki pozostałością drewnochronu. Druga chyba będzie farbą akrylową. A może ktoś ma doświadczenia w tych tematach i może się podzielić.

Domeczki będą udekorowane w ramach zimowych luzów narazie wszystko się suszy.


Ale z ciebie pracowita pszczółka Cały czas coś majstrujesz
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Urszulla 19:01, 14 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Gosialuk napisał(a)
Sama wycinasz takie cuda?


Taka zdolna to nie jestem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:09, 14 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ja jestem zasypana na amen.Zwały śniegu z dachu sięgają parapetów od strony wjazdu. Nie ma już gdzie śniegu z odśnieżania dawać


Gosiu, wyobrażam sobie. Ja nie odśnieżam nic oprócz wąskiej ścieżki więc zwały mi nie grożą. U mnie za to lodowisko.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:19, 14 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Anitka napisał(a)
Pracowicie u ciebie ostatnio. U mnie też śnieg się z dachu zsuwa "głośno".

Ja sobie tak wycyrklowałam, że tam gdzie dach się kończy mam ścieżki i jak śnieg się zsuwa to na ścieżkę. Ale jak zrobi się z niego tafla lodu i cała taka tafla leci to bywa, że za ścieżkę. Taki zlodzony śnieg jest najgorszy, bo tnie jak brzytwa i niszczy roślinki. Kosodrzewina faktycznie u mnie daje sobie w tym miejscu radę - ma elastyczne pędy. Dobre jest też wszystko co można wyciąć na wiosnę. W cieniu runianka japońska mi się tam sprawdza.


Czyli wszystko mam podobnie. Runiankę też mam pod zwałami, bez stresu
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:22, 14 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Rench napisał(a)

Ale z ciebie pracowita pszczółka Cały czas coś majstrujesz


Nie cały czas tylko dopiero teraz od jesieni nic w ogrodzie ani dla ogrodu nie robiłam. Wianki w planach od 2 lat leżały. Generalnie posucha była. A wiosna mi pachnie hiacyntami i przebiśniegami.
Ale dziś zima przyszła spowrotem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:39, 19 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Wiosenny pachnący akcent

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 09:54, 26 sty 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ula buduj domki , podobno ptaków ubywa w zastraszajacym tempie , trzeba im pomagac.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Urszulla 12:45, 26 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Dzisiaj znów posypuje zima wraca naprzemiennie i jeszcze potrzyma. Nie mam wiosennych akcentów oprócz przekwitających w domu hiacyntów. Z ziemi też nic nie wyjdzie bo wszystko zalodzone.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 21:05, 26 sty 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Oby nie trzymała zbyt długo. Myślę już o cieciu drzew owocowych
Ozdoby minionych świat poszły już do lamusa, będą czekać do grudnia.
Czas więc na szykowanie dekoracji wiosennych, ale jak to zrobić, gdy za oknem biało?
Pozdrawiam Urszulko
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies