Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Nowa12 19:20, 12 sty 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Adela napisał(a)
Od strony południowej i zachodniej oprócz lawendy mam jeszcze małe iglaki (kosodrzewina, cyprysiki groszkowe, świerczki). Dotychczas nie ucierpiały zbytnio, bo największe zwały śniegu spadają na taras.

Właśnie przed chwilą przeraził mnie odgłos spadającego śniegu od strony północnej. Tam mam tylko trawę.
Nie wiem co by było, gdyby ktoś z nas właśnie w tym momenie tam przechodził..... brrr


Też się zawsze wystraszę tego odgłosu .
Wyjątkowo nieprzyjemny.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Urszulla 19:31, 12 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Adela napisał(a)
A ja się nie mogę doprosić eMa, żeby zamontował karmnik, który zrobił nam sąsiad. Jak tylko będą warunki ku temu, to go zmobilizuję


Musisz koniecznie fajnie przez okno się patrzy jak latają po słonecznik w zeszłym roku miałam tylko 2 sikorki a w tym chyba 8. I inne takie jeszcze mniejsze z dłuższym ogonkiem i brązowe ale nie umiem znaleźć co to za ptaszki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:36, 12 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Nowa12 napisał(a)
Pozwolę się podpiąć pod temat. Też myślałam żeby zrobić 1 rabatę blisko domu ale jej spora część będzie zimą zasypywana przez śnieg z dachu. Krzewy odpadają. Wydawało mi się że tylko byliny tu się sprawdzą. Lawendy mówicie że nie zmasakruje ten śnieg? Trawy boję się że zaczną gnić wiosną bo tam jest najdłużej mokro. Funkie by mogły być gdyby to nie była południowa strona.


Niekoniecznie trawy zgniją gdy będą związane. Wbrew pozorom trawy lubią wodę. U mnie pod murem mam dużego Gracimullusa i rozplenice a też mam tam albo za mokro albo za sucho latem. Najlepiej jest wypróbować 1szt. I będziesz wiedziała.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:42, 12 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Adela napisał(a)
Od strony południowej i zachodniej oprócz lawendy mam jeszcze małe iglaki (kosodrzewina, cyprysiki groszkowe, świerczki). Dotychczas nie ucierpiały zbytnio, bo największe zwały śniegu spadają na taras.

Właśnie przed chwilą przeraził mnie odgłos spadającego śniegu od strony północnej. Tam mam tylko trawę.
Nie wiem co by było, gdyby ktoś z nas właśnie w tym momenie tam przechodził..... brrr


U mnie jest to samo. Zawału można dostać bo to zlodowaciałe płaty. Nawet pies się chroni w tym czasie.

Można więc dużo roślin sadzić w takich miejscach zarzucanych przez śnieg, to dobrze.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 20:24, 12 sty 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ważne jest to, by rabata nie znalazła się pod dużą połacią dachu. U mnie jest dach czterospadowy, więc najbezpieczniej jest przy narożnikach domu.
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 10:38, 13 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Adela napisał(a)
Ważne jest to, by rabata nie znalazła się pod dużą połacią dachu. U mnie jest dach czterospadowy, więc najbezpieczniej jest przy narożnikach domu.


Tak, Ty masz taki układ. U mnie dwuspadowy, dziś przy wyjściu po zwałach szłam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 10:59, 13 sty 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Do tej pory nie miałam powodu do obaw, bo zimy były prawie bezśnieżne.
Ale od czoraj z wielkim hukiem zsypuje się snieg z dachu. Odgłos - niczym zsuwającej się lawiny.
Zamieściłam zdjęcia u siebie.
Im piękniejszy zimowy krajobraz, tym wieksze zagrożenia dla ogródka przy roztopach, niestety
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 19:31, 13 sty 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Adela napisał(a)
Do tej pory nie miałam powodu do obaw, bo zimy były prawie bezśnieżne.
Ale od czoraj z wielkim hukiem zsypuje się snieg z dachu. Odgłos - niczym zsuwającej się lawiny.
Zamieściłam zdjęcia u siebie.
Im piękniejszy zimowy krajobraz, tym wieksze zagrożenia dla ogródka przy roztopach, niestety


Ja już pływam, a raczej rośliny
I tyle na ten weekendz robótek ręcznych, cd nastąpi za tydzień



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 20:15, 13 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Sama wycinasz takie cuda?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
malgorzata_s... 20:19, 13 sty 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ja jestem zasypana na amen.Zwały śniegu z dachu sięgają parapetów od strony wjazdu. Nie ma już gdzie śniegu z odśnieżania dawać
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies