Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Milka 15:01, 03 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To coś tam się dzieje, wdzięczny obiekt do obserwacji
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Adela 10:02, 06 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulko - również pozdrawiam i czekam na słoneczko.
Może wtedy znajdziesz okienko na kawę?
Nas choróbska nie opuszczają - teraz wnusie
Buziaki, pa
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 10:41, 06 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Po zwałami śniegu spadającego przechyliło lekko brzozę bo jeszcze nie zakorzeniona. I niestety małe bukszpany trochę połamał skostniały lód, więc będą do przesadzenia. Zostanie tam tylko runianka z pierwiosnkami i zawilce.

Bukszpany zmienią stanowisko, szkoda bo tak fajnie tam wyglądały.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 18:23, 06 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
O kurcze. Czyli wymuszone zmiany.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 07:39, 07 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Milka napisał(a)
To coś tam się dzieje, wdzięczny obiekt do obserwacji


Irenko, bardzo wdzięczny właśnie im sypnęłam i za poł godz się zbiorą bo o 8 przylatują na śniadanie. Dziś wyjątkowo później jadę to sobie na ptaszki zaglądnę. A jakie to łakomczuchy to wszyscy wiemy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 07:41, 07 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Adela napisał(a)
Urszulko - również pozdrawiam i czekam na słoneczko.
Może wtedy znajdziesz okienko na kawę?
Nas choróbska nie opuszczają - teraz wnusie
Buziaki, pa


Wiosna już niedługo. Znajdę czas na pewno

mam wiosnę twórczą

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 07:45, 07 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
O kurcze. Czyli wymuszone zmiany.


Niestety. Tak często bywa że wszystkiego się nie przewidzi. Zobaczę jeszcze jaki stan będzie jak zejdzie ten lód z nich bo może wystarczy jesienią zabezpieczyć. Będę kombinować a jak nie to przesadzę. Runianka mam nadzieję że podwoi się w tym sezonie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anitka 09:07, 07 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Taki spadający śnieg szczególnie z dachu może sporo strat narobić. Szczególnie taki zmrożony, jak spada. My jednego roku jak na dachu była gruba warstwa zmrożonego śniegu to robiliśmy takie zabezpieczenia nad kulkami z 2 palet - taki namiocik. Ale jest bardzo pracochłonne i trzeba mieć palety. W innym miejscu co roku łamało mi takie miniaturowe różaneczniki. Musiałam się z nimi pożegnać i została tam sama runianka - daje sobie świetnie radę pod zwałami śniegu.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:46, 07 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
myśmy na drewutni musieli w tym sezonie zgarniać z dachu bo rynny obrywało i była obawa, że kuninngamię złamie jak poleci.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 15:11, 07 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Anitka napisał(a)
Taki spadający śnieg szczególnie z dachu może sporo strat narobić. Szczególnie taki zmrożony, jak spada. My jednego roku jak na dachu była gruba warstwa zmrożonego śniegu to robiliśmy takie zabezpieczenia nad kulkami z 2 palet - taki namiocik. Ale jest bardzo pracochłonne i trzeba mieć palety. W innym miejscu co roku łamało mi takie miniaturowe różaneczniki. Musiałam się z nimi pożegnać i została tam sama runianka - daje sobie świetnie radę pod zwałami śniegu.


Proste zadaszenie jest łatwo zrobić. Tylko u mnie ten szpalerek łukowaty więc gorzej osłaniać. Chyba będzie przesadzanie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies