Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 09:36, 18 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Renii napisał(a)


Piękne serducha
Poszalałaś ogrodowo- już dzielenie fiu, fiu

Macham


Dzielenie traw które w zeszłym sezonie nie wyszło. Pod oknami już siedzą niskie miskanty i taki misz masz mały ciągle ulepszany najważniejsze że ziemię nawiozłam ( na boki nie patrz bo nie jestem w stanie naraz wszystko ogarnąć)




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:16, 18 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Działam ogrodowo póki czas mi pozwala i piękna pogoda. Dziś przesadzałam i nawet dzieliłam lawendę. Potem ją przycięłam a w piątek będę okrywać przed małym przymrozkiem

Mam wreszcie tak jak od początku zamierzałam - długą obwódkę lawendową
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
abiko 15:21, 18 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Jakoś mam mieszane uczucia co do sadzenia w lutym Trzeba się przyzwyczaić do zmian
Mnie czeka rododendron właśnie.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Urszulla 18:18, 18 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
abiko napisał(a)
Jakoś mam mieszane uczucia co do sadzenia w lutym Trzeba się przyzwyczaić do zmian
Mnie czeka rododendron właśnie.


Rododendrona jak przesadzisz to nie zakwitnie w tym roku.

Kilka lat temu była piękna wiosna od początku marca. W szkółkach w marcu czasami już wszystko jest wykupione. Więc się nie przejmuję że jest koniec lutego, rośliny na wiosnę mają najwięcej sił do ukorzeniania się lawenda już puszcza, drobne trawy i byliny też. Zostawiłam tylko nienaruszone miskanty i hortensje i rozplenice.

Po pierwszym deszczu który ma być u mnie za 2 dni wszystko ruszy z kopyta


Fotka z rana z wczorajszych moich prac ogrodowych w tym zakolu pośród lawendy będzie drzewo
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 19:41, 18 lut 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wiosna na całego u Ciebie Ula poszalałaś dzielnie z tym udzieleniem i rabatą
Podziwiam Twoje prace...zaskakujesz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gosialuk 20:36, 18 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Myślę, że operacja się uda. Gdzieś juź czytałam, że byliny można dzielić w okresie spoczynku.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 07:31, 19 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Agania napisał(a)
Wiosna na całego u Ciebie Ula poszalałaś dzielnie z tym udzieleniem i rabatą
Podziwiam Twoje prace...zaskakujesz


Przed słońcem udało mi się zrobić fotkę całej rabaty. Teraz tej lawendy nie widać bo przycięta zlała się z ziemią. Ale już wiem że mam tu spokój z wielkimi pracami. Wystarczy dowieść kompostu co roku i cebulki sadzić.


Z prac ręcznych jeszcze takie czekają na wykończenie


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 07:42, 19 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)
Myślę, że operacja się uda. Gdzieś juź czytałam, że byliny można dzielić w okresie spoczynku.


Też tak myślę więc działam dalej dziś z innej strony domu bo przerabiam 3 raz prowizorkę przedogródka od frontu i dochodzę do wniosku że najlepiej będzie mi zrobić znów sadzonki biało zielonej trzmieliny. Ona najfajniej się sprawuje i chwastów nie przepuszcza bo ma duży system korzeniowy jak na swój mały wygląd.

Sama nie wiem, testuję metodą prób i błędów. Sadziłam rośliny żeby mi chwasty nie rosły ale one i tak się przebijały.
Ice Dance to u mnie zapychacz tymczasowy dziur sprawdza się ale i tak mi tu nie pasuje.
Hortensje do przesadzenia, iglak też. Zostaną tylko niskie byliny bo z tyłu rośnie klon Crimson S.
Latem na tej rabacie panuje susza ogromna bo słońce długo operuje.




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 08:22, 19 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ja lubię Ice Dance. Tylko faktycznie chyba lepiej w cieniu wygląda. Mniej suchości po zimie widać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 08:46, 19 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)
Ja lubię Ice Dance. Tylko faktycznie chyba lepiej w cieniu wygląda. Mniej suchości po zimie widać.


Pójdzie do tyłu, tam cień. Rozrasta się jak szalona i docelowo zostawiam tylko pojedyncze sadzonki bo i tak co 3 lata trzeba wykopać i usunąć nadmiary. A tam gdzie zapycham tymczasowe dziury nadaje się nawet na duże połacie. Dasz wiarę że kupiłam małą sadzonkę wiele lat temu a teraz mam ich całą masę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies