Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Anitka 23:06, 15 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)
Już czas na wycinanie turzycy palmowej, od ziemi puszcza odrosty- zawsze pierwsza startuje.



Już pora. Ale widzę, że już po porze Wycięta. Ona bardzo szybko startuje.
Jutro też idzie u mnie po nożyce, bo później straszna gimnastyka z omijaniem tych świeżych odrostów.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Urszulla 19:45, 16 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
malgorzata_szewczyk napisał(a)
No proszę i u Ciebie już prace ogrodowe.U mnie śnieg nadal


Gosiu, dziś poszalałam ogrodowo. Podzieliłam seslerię i miskanta a przy tej okazji powstała kolejna prowizorka rabaty pod oknami- jakby lepszy wariant prowizorki
Nawiozłam 3 taczki ziemi z kompostownika i cały przyszły tydzień będzie ogrodowy

A na zeszłorocznej brzózce zawisł mały detalik handmade tylko fotka w słońcu popołudniowym i kiepska ostrość. Pomysł zgapiłam od Miry z jesiennej jej fotki, tak mi zapadł w pamięć u niej serduszko a u mnie domek

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:49, 16 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Anitka napisał(a)


Już pora. Ale widzę, że już po porze Wycięta. Ona bardzo szybko startuje.
Jutro też idzie u mnie po nożyce, bo później straszna gimnastyka z omijaniem tych świeżych odrostów.


To samo miałam z seslerią, poszła do podziału i teraz będę chodzić i zaglądać czy sadzonki przeżyją lutowy eksperyment.

A przy okazji takie drobiazgi wreszcie zrobiłam. Zabierałam się za nie od 2 m-cy

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mirkaka 20:16, 16 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Urszulla napisał(a)
Już czas na wycinanie turzycy palmowej, od ziemi puszcza odrosty- zawsze pierwsza startuje.



O a ja tę rabatę chcialam zostawić na później, ale widzę że faktycznie czas na nią. Ja wycinałam dzisiaj elatę, też już rośnie, nawet boję się że cięłam za nisko
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Urszulla 09:51, 17 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
mirkaka napisał(a)


O a ja tę rabatę chcialam zostawić na później, ale widzę że faktycznie czas na nią. Ja wycinałam dzisiaj elatę, też już rośnie, nawet boję się że cięłam za nisko



Na elatę przyjdzie czas w przyszłym tygodniu. Wczoraj jeszcze była uśpiona
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 16:01, 17 lut 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja traw jeszcze nie ruszam ale mój klimat całkiem inny .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
malgorzata_s... 20:32, 17 lut 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Jakie ładne te Twoje robótki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Renii 21:51, 17 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Urszulla napisał(a)


To samo miałam z seslerią, poszła do podziału i teraz będę chodzić i zaglądać czy sadzonki przeżyją lutowy eksperyment.

A przy okazji takie drobiazgi wreszcie zrobiłam. Zabierałam się za nie od 2 m-cy



Piękne serducha
Poszalałaś ogrodowo- już dzielenie fiu, fiu

Macham
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 09:26, 18 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Bogdzia napisał(a)
Ja traw jeszcze nie ruszam ale mój klimat całkiem inny .


Podzieliłam seslerię - ciekawe czy sadzonki przetrwają. Dziś był lekki przymrozek.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:27, 18 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Jakie ładne te Twoje robótki


Dopiero zaczęłamrobótki w przerwach cieszę się wolnym czasem i pogodą do pracy w ogrodzie.

2 lata temu na miejscu ognisku zrobiłam rabatę. Dziś już ogarnięta. Planowałam tam kalinę ale się nie przyjęła. Zaplanowałam buka tricolor.


A dziś pierwszy pierwiosnek

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies