Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 21:33, 02 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
anna_g napisał(a)
Ja się cieszę że mam tylko jednego bukszpana. Co prawda ponad 30 letni i kula ma jakieś 2 m średnicy ale... jeden. Jakby co to trudno.
Ula dzisiaj posadziłam bodziszki od Ciebie na tej rabacie gdzie tawułki, fajnie już zaczęły w tej doniczce rosnąć. Niech sobie tam na razie będą. Trawki wsadziłam przy różach. Na razie wszystkie. W tym roku już i tak nie poszaleją. Uprzedziłam domowników że to "rasowe" trawy żeby mi nikt tego nie wyrwał bo na razie rozplenica i sesleria wyglądają jak chwast Ale są zielone i zaczęły rosnąć więc super.


To fajnie niech rosną ja ciągle coś wsadzam i przesadzam albo kombinuję jak się zabrać za pracę której mi się nie chce robić dlatego dziś przycięłam tylko 5 tui żywopłotowych. Sąsiedzi doszli do wniosku że po cięciu nie będą sprzątać tylko wszystko zostawią pod spodem. Ja też tak zrobiłam żeby trawa i pokrzywy mi nie rosły
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 07:37, 03 sie 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
To masz udręczenie z ćmą. U mnie na razie po zlaniu mospilanem w dużym stężeniu bukszpan żyją A ćma sobie poszła. Mam nadzieję że nie wróci

Fajne sadzonki lawendy. Mnie się nie udaję
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 08:32, 03 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Renii napisał(a)
To masz udręczenie z ćmą. U mnie na razie po zlaniu mospilanem w dużym stężeniu bukszpan żyją A ćma sobie poszła. Mam nadzieję że nie wróci

Fajne sadzonki lawendy. Mnie się nie udaję


Raczej trzeba być czujnym do jesieni lawenda się naprawdę łatwo ukorzenia praktycznie cały rok. Teraz można też robić z sadzonek zielnych czyli miękkich gałązek. Przeważnie robiłam ze zdrewniałych.


Wczoraj zebrałam 40szt. A dziś 30szt. Na 1 metrze długości, to jakieś szaleństwo
.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:03, 03 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81645
Ulcia obawiam się, ze ręcznie to ogromna strata czasu i energii, w tym wypadku raczej chemię trzeba zastosować, choć na ogół jestem przeciwna to na ćmę pryskam bez skrupułów. Byle wieczorem jak już pszczoły i inne bzyki idą spać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:17, 03 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ulcia obawiam się, ze ręcznie to ogromna strata czasu i energii, w tym wypadku raczej chemię trzeba zastosować, choć na ogół jestem przeciwna to na ćmę pryskam bez skrupułów. Byle wieczorem jak już pszczoły i inne bzyki idą spać


Niestety tak, i na dodatek systematycznie co 10 dni narazie lecę ekologicznym opryskiem póki go mam tymbardziej że zbieram dziadostwo.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:46, 03 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Na dodatek jeszcze w donicy były na małym bukszpanie, no przecież z dnia na dzień takie duże nie powstały. A może nie umiem znaleźć jak są małe??? Wkurzam sie i zbieram.

A po południu ogarnęłam rabatę pod kaliną i wsadziłam największą hostę i sadzonkę rozplenicy. Plewić można po deszczu. A przy okazji pomyśleć co gdzie uzupełnić. Jeszcze mam trochę roślin do wsadzenia.




Pomiędzy kaliną a kompostownikiem jest ścieżka dla psa którą muszę matą wyłożyć bo te płożące chwasty mnie dobijają.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 20:08, 03 sie 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Matko kochana lecę jeszcze raz buksy przeglądać Moja edenka nowa zakwitła jest cudna
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
anabuko1 20:19, 03 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
Współczuje walki z buksami.
Dobrze,ze ja mam tylko jednego i to nie wielki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 22:37, 03 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Matko kochana lecę jeszcze raz buksy przeglądać Moja edenka nowa zakwitła jest cudna


Chyba zacznę mospilanem w proszku posypywać bukszpany

Edenkę już lecę obejrzeć u mnie jeszcze nie ma 2 kwitnienia raczej przedbiegi ale krzaczki teraz po deszczach nieźle wyglądają


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:39, 03 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
anabuko1 napisał(a)
Współczuje walki z buksami.
Dobrze,ze ja mam tylko jednego i to nie wielki


Tp jest nie do uwierzenia że na czystych grasowały tak duże okazy. Muszę poczytać o rozwoju choć już czytałam.

Wolę już ślimaki albo mój tymczasowy busz kosmosowy albo każdy inny nieład niż na formalnych bukszpanach które powinny się prezentować jakieś zgryzione i obsuszone gałązki

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies