Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

kasiek 14:04, 24 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Skąd ja znam to gonienie z sadzonkami i przesadzanie Serduszka super - wierz mi że nie wierzyłam że tak ją można ukorzenić!Oszczędzaj się czasem, na dłużej nie wytrzymasz
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 08:38, 25 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Magleska napisał(a)
Ula
poczytałam -fajnie działasz
dbaj o kręgosłup ,bo mamy tylko jeden
bardzo podoba mi się ta rabata z tawułkami i hortensją -różanka marketowa też fajna
mi kilka róż z marketu padło -nie wiem czemu …..


Właśnie wczraj myślałam nad tym kawałkiem bo tam dużych drzew potrzeba. I nawet wężem przymierzałam jak rabatę poprowadzić. Ale boję się zaczynać. Najlepiej byłoby wsadzić drzewa i poczekać jak urosną a rabata się w międzyczasie zrobi.

Ten wariant mi się najbardziej podobał. Tyłem zostawiłabym trawnik żeby był swobodny dojazd do kompostownika (mniej więcej za tymi ściętymi brzozami).
Mam jeszcze do przesadzenia róże więc mogłyby tu pójść jesienią. Ale nie mam podpór dla tych pnących też nie wiem jakie będą te marketowe??? Czekam więc ..


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 08:40, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Cały czas rozmnażanie, przesadzanie, aż wreszcie rabaty wypełnią się i będzie coraz mniej miejsca Buk tricolor to moje niespełnione marzenie, Twój fajny.
____________________
Dwa ogrody
Urszulla 08:45, 25 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
kasiek napisał(a)
Skąd ja znam to gonienie z sadzonkami i przesadzanie Serduszka super - wierz mi że nie wierzyłam że tak ją można ukorzenić!Oszczędzaj się czasem, na dłużej nie wytrzymasz


No właśnie powinnam ale za dużo tego siedzenia więc człowiek się musi poruszać. Rozsadziłam jeszcze jedną seselerię do lawend bo mnie wkurza stipa która nie rośnie. I już jest lepiej. Takie drobne przesadzanki są fajne.


Ukorzenianie z patyczków to ciekawe doświadczenie. Teraz lawendę ukorzeniam na wejściową- dużo bo zeszłoroczna padła. Wiesz, u mnie muszą być duże plamy bo inaczej źle wygląda....mam zbyt duży ogród.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 11:06, 25 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Ula cofnęłam się do początków Twojego ogrodowania i powiem Ci masę roślin już namnożyłaś, fajnie się ogród rozrósł w tym czasie, sporo się zmieniło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 16:29, 25 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula cofnęłam się do początków Twojego ogrodowania i powiem Ci masę roślin już namnożyłaś, fajnie się ogród rozrósł w tym czasie, sporo się zmieniło


Rzeczywiście, do początków to trochę się u mnie zmieniło. Ale nie chcę myśleć o tych dramatycznych kątach które istnieja. Minęło 8 lat a ja jakbym była na początku. Ale nie chcę narzekać.
Permakultura i szmaty mnie ratują ale to trwa

Dziś po ulewnych deszczach Lukasz kopał ognisko a ja ustawiałam donice żeby drzewa zaplanować. Ciężko się planuje są. 3 różne perspektywy i z każdej co innego pasuje. Wychodzi mi gęstwina


A tak mi urosły siewki ciemierników od Ciebie. Mam dobre warunki dla nich bo lubią mokre podłoże. Pierwszy mam napisane że biały a ten z tyłu że fioletowy ( ciemne liście).

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:16, 25 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
paniprzyroda napisał(a)
Cały czas rozmnażanie, przesadzanie, aż wreszcie rabaty wypełnią się i będzie coraz mniej miejsca Buk tricolor to moje niespełnione marzenie, Twój fajny.


Moje też było niespełnione od 3 lat. Spodobał mi się u Danusi w Liliowym Teraz jest spelnionym marzeniem pod warunkiem że będzie rósł
Tyle roślin namnożyłam że byś nie uwierzyła i ciągle mam pustki.

Najgorsze jest rozmnażanie dużych traw, nie mam odpowiednich narzędzi. Jeszcze rozplenice BB potrzebuję ale kępy są tak olbrzymie że nie potrafię podzielić.
ML - ta coś słabo u mnie rośnie i nie mam z czego podzielić a chcę ją bo niezbyt wysoka.
Zebrinusy bardzo polubiłam i czekam aż się zagęszczą po ostrym dzieleniu w zeszłym roku.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:15, 25 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Urszulla napisał(a)


Rzeczywiście, do początków to trochę się u mnie zmieniło. Ale nie chcę myśleć o tych dramatycznych kątach które istnieja. Minęło 8 lat a ja jakbym była na początku. Ale nie chcę narzekać.
Permakultura i szmaty mnie ratują ale to trwa

Dziś po ulewnych deszczach Lukasz kopał ognisko a ja ustawiałam donice żeby drzewa zaplanować. Ciężko się planuje są. 3 różne perspektywy i z każdej co innego pasuje. Wychodzi mi gęstwina





Nie jesteś na początku, jesteś w trakcie, a to nie to samo W tym czasie dużo pracowałaś nad poprawa gleby pod rośliny, dużo roślin rozmnożyłaś, nabrałaś doświadczenia i wiesz czego chcesz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 21:58, 25 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie jesteś na początku, jesteś w trakcie, a to nie to samo W tym czasie dużo pracowałaś nad poprawa gleby pod rośliny, dużo roślin rozmnożyłaś, nabrałaś doświadczenia i wiesz czego chcesz



Powyżej wstawiłam siewki ciemierników od Ciebie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 22:02, 25 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Sypnij im wapna lub popiołu ciut pod korzenie to zobaczysz jak fajnie śmigną już w tym sezonie Nie fioletowy tylko bordo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies