Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

danuta_szwajcer 19:43, 30 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Też tak myśle, po czasie drzewa są szerokie. Zapraszam do mnie, aleja rodków pod sosnami jak urosła Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 10:56, 01 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
Też tak myśle, po czasie drzewa są szerokie. Zapraszam do mnie, aleja rodków pod sosnami jak urosła Pozdrawiam


Przeczytałam wczoraj że jodła koreańska wolno rośnie po 10 latach 2m. Znów dylemat wracam do początku

Sąsiedzi mają zwykłe jodły. Te szybko rosną. Świerki bardzo im chorowały więc wszystkie wycięli. Muszę jakieś jedno zimozielone posadzić.
Na cyprysy u nas podobno złe miejsce bo wymarzają.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 20:20, 02 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ogólnie buki kolumnowe osiągają szerokość między 2-3 m przy wysokości 8m. Rośnie powoli. Mój jedyny dopiero w trzecim sezonie jakby drgnął i może teraz pójdzie do góry. Najlepiej znależć odmianę najbardziej optymalną do tego miejsca.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ewsyg 21:59, 02 cze 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, ja mam jodłę koreańska i potwierdzam, rośnie powoli. Dodatkowo dobrze się ją tnie, ma miękkie drewno.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Urszulla 10:17, 04 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Gosialuk napisał(a)
Ula czekam na efekt rozmyślań. Wybór drzew, to poważna sprawa. Niestety nie umiem pomóc w wyborze.
Za mną chodzi żywopłot grabowy dla osłonięcia jagodnika przed mroźnymi wiatrami. Sadzonki już rosną sobie tu i tam.


Myślę i myślę.

W międzyczasie wczoraj fotki jakieś zrobiłam

Róże przez zimno i deszcz ciężko się rozwijają. Comtessa- pachnie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:22, 04 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Anusia napisał(a)
Ogólnie buki kolumnowe osiągają szerokość między 2-3 m przy wysokości 8m. Rośnie powoli. Mój jedyny dopiero w trzecim sezonie jakby drgnął i może teraz pójdzie do góry. Najlepiej znależć odmianę najbardziej optymalną do tego miejsca.


Dzięki. U mnie międy sojącymi doniczkami w planach 2,5m. Trzeba dobrze to ułożenie przemyśleć. Już mi głowa puchnie

Trochę detali,które lubię


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 10:39, 04 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudne róże! Nie pada od 2 dni, może tak zostanie?
pozdrawiam Ula
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 10:53, 04 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
ewsyg napisał(a)
Ula, ja mam jodłę koreańska i potwierdzam, rośnie powoli. Dodatkowo dobrze się ją tnie, ma miękkie drewno.


Fajna informacja. Może być dekoracją na rabacie ale na pewnie nie dużą przysłoną. Dzięki
Zapraszam Cię znów, niedługo będą róże szalały

Na kuchennej w międzyczasie ograniczyłam rośliny. Jeszcze tawułki usunę a na ich miejsce pójdzie brunera...tyko nie wiem która czy żółta czy biało- zielona. A potem się zobaczy. Gdy mi się przyjmą sadzonki Silver Dollar to jeszcze 2 włoże na tą rabatę.



Widok z boku

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:20, 04 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
popcorn napisał(a)
Cudne róże! Nie pada od 2 dni, może tak zostanie?
pozdrawiam Ula


Oby bo u mnie woda stoi w ziemi wysoko.

Na wejściowej walczę 2 sezon i końca nie widać. Fotki kadrowane bo całości nie da się niestety pokazać - straszy z tego wszystkiego najładniejsza jest kocimiętka- pełni funkcję reprezentacyjną gdy kwitnie i odciąga wzrok od nieuporządkowanych i kapryśnych sadzonek



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:32, 04 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
I różne takie tam

Róża Chopin sięga po same pachy, w drugim kwitnieniu sięga do wysokości tui od 2 lat ją przesadzam i nie wiem kiedy to nastąpi


Hortensja dębolistna się stara a miejsce ma północne choć zaciszne



Tawuły za płotem przy ulicy się rozrosły po 6 latach


Z Krakowa przywiozłam coś co nie wiem jak się nazywa i od kogo: czy od Kasi czy Agi bardzo niskie i kwitnie na zielono

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies