Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 14:30, 29 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
Plan mi się podoba, perukowca tego seledynowego ani raz nie ciełam, z tyłu domu mam też drugiego bordowego i tylko od dołu, mi się peruki jak kwitnie bardzo podobają, inni tną bo nie chcą jak kwitnie. A czemu tuje? Lepiej jodła koreańska, nic nie musisz robic a tuja po czasie się sypie. A buka to polecam Purple Fountain, ozdoba ogrodu. Jeszcze choiny kanadyjskie są fajne. Ambrowiec kolumnowy i pięknie się odbarwia jesienią. Poszukam fotki perukowca.


Piszesz poniżej że odczyn zasadowyvlubią perukowce. To nie dla niego miejsce bo u mbie kwaśna glina.
Mówisz że jednak wybrać jodłę koreańską? Może...
Choina kanadyjska musi mieć półcień drzew a u mnie palące słońce dlatego jej nie brałam pod uwagę.
Ambrowiec mógłby być ale nie wiem czy nie za delikatny. Jeszcze jarząb mi chodził po głowie.

Dzięki za rady. Bo to miejsce to tak od wiosny mi chodzi po głowie i dopiero teraz jakieś konstrukcje się nasuwają.
Miejsca dużo....nawet jak dla mnie za dużo. Narazie chcę z tyłu zostawić miejsce na kompostowanie i poruszanie się z taczką. Więc musi być dojście od strony róż i przy nich bym widziała tego buka P. Fountain ( obok wystającego kartonu spod różanki.
Tu fotka z innej perspektywy.




Tu gdzie te widły wbite mógłby iść ambrowiec. Tylko tu są przeciągi i nie wiem czy to wytrzyma. Zobacz jak brzozy pochylone. Więc zaplanowałam cisy kolumnowe i za nimi dopiero drzewo które ma zasłonoć balkon sąsiada. I nie wiem co dać. Tam stoi czarna doniczka. Niestety z tej perspektywy Ty nie zobaczysz co chcę zasłonić.

I wiesz czemu się tym zajęłam...bo mam jeszcze perspektywę 3 mies. Siedzenia w domu i w ogrodzie a żeby nie zwariować trzeba się czymś zająć. Tuje które w lipcu przycinałam są już przycięte. To co będę robić.....ściółkować miejsce pod rabatę

Żebyś nie myślała że to tak szybko pójdzie....bo już nie mam patyczków hortensji na tyle co zaplanowałam. Ale dtzewa mogą już rosnąć.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 16:07, 29 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Tak sobie myślę czy nie za blisko dwie tak mocno kolorystyczne rośliny, ten buk i perukowiec, jakoś tak mi się widzi, że jeśli już to nie dwie, a trzy lepiej by wyglądały, albo czymś jeszcze powtórzyć ten kolorowy akcent na rabacie. Co ma być przed tymi hortensjami po prawej? Może by dać berberysy admiracion, albo bagatell. Co to jest Z ? Brzozy w dalszej kolejności na rabacie zostają?
Ambrowiec między bukiem, a brzozami jakoś mi nie siadł. Prędzej bym grujecznika dała, buk, perukowiec, grujecznik, brzozy kolory różne, ale choć liść podobnych rozmiarów i zbliżony kształtem bardziej niż ambrowiec. Nie wiem uczciwie rzecz ujmując to jakoś mi do Twojego ogrodu bardziej pasują jabłonki rajskie. Może nie byka i resztę tylko trzy rajskie jabłonki? Wtedy by nawet każda inna mogła być i do brzóz mi pasują też i ciąć byś nie musiała.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 16:25, 29 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tak sobie myślę czy nie za blisko dwie tak mocno kolorystyczne rośliny, ten buk i perukowiec, jakoś tak mi się widzi, że jeśli już to nie dwie, a trzy lepiej by wyglądały, albo czymś jeszcze powtórzyć ten kolorowy akcent na rabacie. Co ma być przed tymi hortensjami po prawej?

[i]Chyba ten pomysł z perukowcem wyleci. Przed tymi drugimi hortensjami może być wszystko, berbersy też choć nie lubię tych kolców.To się ułoży.[/i]


Może by dać berberysy admiracion, albo bagatell.


Co to jest Z ?


Z to jest Zebrinus

Brzozy w dalszej kolejności na rabacie zostają?

Narazie tak, z powodu braku koparki. Usunęłabym je razem z Giganteusem z tyłu.....kiedyś może to nastąpi. Dlatego narazie przycięte.


Ambrowiec między bukiem, a brzozami jakoś mi nie siadł. Prędzej bym grujecznika dała, buk, perukowiec, grujecznik, brzozy kolory różne, ale choć liść podobnych rozmiarów i zbliżony kształtem bardziej niż ambrowiec. Nie wiem uczciwie rzecz ujmując to jakoś mi do Twojego ogrodu bardziej pasują jabłonki rajskie. Może nie byka i resztę tylko trzy rajskie jabłonki? Wtedy by nawet każda inna mogła być i do brzóz mi pasują też i ciąć byś nie musiała.


Jabłoni mam 4 i nie chcę więcej. Może jak ambrowiec nie pasi to pomysł na 3 buki kolumnowe: dwa bordowe i jeden złoty?????. Raczej nie patrz żeby do brzóz pasowało raczej jakby ich nie było

Sylwia, pisałam w tekście odpowiedzi bo dużo tematów. Pogrubiłam.

A czytałaś że Danusia radzi jodłę koreańską. I co do niej pasuje. Buki i Rodek duży? Ale dla rodka za dużo słońca. Rzeczywiście trudny temat.




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 16:30, 29 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
To te trzy buki by były chyba ok tylko musisz wybrać z jakichś wąskich odmian bo widziałaś jak u Małej Mi buk urósł?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:16, 29 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
To te trzy buki by były chyba ok tylko musisz wybrać z jakichś wąskich odmian bo widziałaś jak u Małej Mi buk urósł?


Kolumnowe są wąskie. Mam jednego z drugiej strony.
Dzięki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 18:40, 29 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Też u siebie chciałam zasłonić balkon sasiada w oddali, to mam tulipanowiec i efekt osiągnełam już. Ten kompostownik to jest od północy? Dobrze mieć plany i marzenia bo póki co perspektywa niezbyt ciekawa, zostaje nam ogród, ja stosuje sie do izolacji , pracujemy zdalnie, mam juz emeryture wiec biore na luz, ale można zwariować. Jutro składamy mostek Też wymyślam i tylko roboty dokładam. na jednego buka Ula to musisz dużo miejsca zostawić, ale buki znowu jak ruszą to szybko Ci urosną. Jeszcze są graby kolumnowe.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 21:37, 29 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
Też u siebie chciałam zasłonić balkon sasiada w oddali, to mam tulipanowiec i efekt osiągnełam już. Ten kompostownik to jest od północy? Dobrze mieć plany i marzenia bo póki co perspektywa niezbyt ciekawa, zostaje nam ogród, ja stosuje sie do izolacji , pracujemy zdalnie, mam juz emeryture wiec biore na luz, ale można zwariować. Jutro składamy mostek Też wymyślam i tylko roboty dokładam. na jednego buka Ula to musisz dużo miejsca zostawić, ale buki znowu jak ruszą to szybko Ci urosną. Jeszcze są graby kolumnowe.


Kompostownik stoi przodem do pn-zach tak mniej więcej, bo kierunki świata mam dokładnie w narożnikach działki.

Buki kolumnowe nie są za szerokie. Mam czas na przemyślenia. Może ktoś ciekawie podpowie. W jakiej odległości buki posadzić żeby stanowiły osobne drzewa. Chyba wpadnę do Przyrody

Czekam na Twój mostek
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 22:33, 29 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Urszulla napisał(a)


Kolumnowe są wąskie. Mam jednego z drugiej strony.
Dzięki.

Ula są wąskie póki młode
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 23:01, 29 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula są wąskie póki młode


To jaką docelowo mają szerokość?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 15:28, 30 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ula czekam na efekt rozmyślań. Wybór drzew, to poważna sprawa. Niestety nie umiem pomóc w wyborze.
Za mną chodzi żywopłot grabowy dla osłonięcia jagodnika przed mroźnymi wiatrami. Sadzonki już rosną sobie tu i tam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies