Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

abiko 21:56, 21 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Za niedługo będą ci kwitły róże zobacz jak urosły
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Milka 05:16, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Oj ambitne plany, szkoda że siły w parze nie idą.
Edenkowa prawie, dobrze im tu. Buki wolno rosną, ale urosną. Cyprysiki w donicy fajne. Ja juz buksów mam dość, szczerze mówiąc i chyba za nimi na dodatek nie przepadam.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anusia 16:23, 22 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Urszulla napisał(a)


Gąsienice wyłażą powyżej 20st a 25st to dla nich raj. I miesiąc czerwiec. Nie mieć ich to wielkie szczęście.
Ja już nie robię sadzonek z bukszpana. Wszystkie wywalam jak mi się pod rękę nawiną.

Ja raczej ogarniam ciągle stan po budowie. Nie wszystko chce rosnąć jakby mi się to widziało. Po 2 dniach tyrania miałam jeszcze koszenie.... I wysiadlo mi już zdrowie. Znów będę odpoczywać i nie wiem kiedy dokończę.


Moja lista bardzo pilnych prac:

1.Przesadzić tawuły 4szt- bo zaczęty jest szpaler i nie skończony
2.Przenieść mini tawuły nacwejściową.
3.Z 4 seslerii zrobić sadzonki na wejściową
4.Wykopać 15szt. Ice Dance co jest katastrofalnie trudne
5.Dokończyć plewienie na wejściowej
6.Zrobić porządki z zeszłorocznymi ściętymi tujami
7.przenieść tawułki Arendsa bo zaraz będą kwitły
8.Drobne rzeczy po pierwszym kwitnieniu to: przeniesienie szałwi, rozmnożenie brunery, miodunki


Ula lista zadań obszerna. Dostałam kilkanaście Ice Dance od Iwonki i nie chcą rosnąć, mizeroty. Nie wiem dlaczego, przecież to taka żelazna roślina.
Ula zdrowie najważniejsze, wiem coś o tym. Ja kończę 10-cio dniową rehabilitację. Mam nie za wiele, staram się ogarniać na bieżąco ale czasami się nie da. Myślę o nowej rabacie ale jak pomylę, że pewnie ja odchoruję to lekko się odechciewa.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
anpi 21:23, 22 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Ula u mnie właśnie gąsienice ćmy zaczęły poczęstunek na młodych pędach bukszpanowych kulek. Mimo chłodu. Kilka wyzbierałam i poleciałam z lepinoksem. Ale 5-u małych kulek już się pozbyłam z innej rabaty, bo koszmarnie wyglądały po ubiegłym sezonie i jeszcze zastanawiam się czy dać szansę młodej obwódce, która też nie może się pozbierać. Tylko nie wiem jeszcze czym ją zastąpić.
Ty widzę ciągle coś działasz Buczek ładniutki!...ach jak ja bym się wybrała do jakiejś szkółki Za mną natomiast chodzi limonkowy klonik
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 22:06, 22 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
Lista prac zrobiona to i ubywać roboty będzie, tylko na zdrowie uważaj
Moja lista prac wciąż się wydłuża zamiast maleć. Ale coś tam już zrobione i to cieszy


Z listy ubył pkt 2, 3 i 6 takie lekkie w miarę prace.
Przeniosłam niskie tawułki na wejściową. One tam będą pasować super. Pamiętam jak w zeszłym roku z Agnieszką jurajską pisałam o nich że przedałoby się dużo. W zeszłym roku z 3 sadzonek zrobiłam 5. A teraz mam już 6 i dużo maleństw próbuję ukorzenić.
Sesslerię jedną podzieliłam na 6szt. I wcisnęłam pomiędzy trzmielinę która narazie nic nie przypomina
A tuje suche uprzątnięte, ognisko z resztek spalone a igły suche poszły na wyściółkę do hortensji.
Przy okazji Łukasz mi pomógł przesadzić trawy Red Baron bo by leżały do poniedziałku.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:18, 22 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ambitne plany maszTrzymam kciuki.


To nie są ambitne plany To drobniejsze prace u mnie. Ambitne rypałam w sobotę, pon i wt aż wysiadłam.
Tylko chodzę i patrzę co można rozmnożyć. U mnie wypełniaczem na każdą okazję jest turzyca palmowa i ciągle mi brakuje sadznek mimo że mam ich chyba ze 20.
A lawendy musze w tym roku zrobić ze 30.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:24, 22 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
abiko napisał(a)
Za niedługo będą ci kwitły róże zobacz jak urosły


Edenki pierwsze są śliczne te kwiatki.
W tym roku mam też ładne Artemis bo śliwka stara wycięta i nad nimi nie zwisa tylko strasznie mszyce grasują oprysk musi być.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 23:03, 22 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
No to się napracowałaś, też jestem już przepracowana fizyczną robotą, mus odpocząć ciut i niech popada. Pokaż fotki rozmnażania. Artemis to też róża na mojej liście. Mostek już jedzie Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 09:07, 23 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Milka napisał(a)
Oj ambitne plany, szkoda że siły w parze nie idą.
Edenkowa prawie, dobrze im tu. Buki wolno rosną, ale urosną. Cyprysiki w donicy fajne. Ja juz buksów mam dość, szczerze mówiąc i chyba za nimi na dodatek nie przepadam.


Właśnie, plany i realizacje nie idą u mnie spójnie. Czasem planuję i męczę się czekając kiedy będę coś mogła zrobić.
Teraz dopiero zaczęłam zajmować się upychaniem na tych rabatach co mają już swoje ramy i główne nasadzenia. Szukam pomysłów na to wypełnianie.
Ciągle też u mnie wiosny brakuje a na nią się najbardziej czeka bo potem już jakoś leci. Przydałoby się kupić narcyze i krokusy.

A te buksy nas załamują nie wiem czy co roku będę zbierać gąsienice. Być może ..
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:17, 23 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Anusia napisał(a)


Ula lista zadań obszerna. Dostałam kilkanaście Ice Dance od Iwonki i nie chcą rosnąć, mizeroty. Nie wiem dlaczego, przecież to taka żelazna roślina.
Ula zdrowie najważniejsze, wiem coś o tym. Ja kończę 10-cio dniową rehabilitację. Mam nie za wiele, staram się ogarniać na bieżąco ale czasami się nie da. Myślę o nowej rabacie ale jak pomylę, że pewnie ja odchoruję to lekko się odechciewa.


To prawie niemożliwe że Ice nie chce rosnąć. Może u Ciebie za sucho. Bo u mnie mokro to nawet w kamieniach rośnie. Duże kępy z pomocą syna usuwałam i był problem. Zdecydowanie z traw lubię: palmową, seslerię. Pojedynczo mam też inne. A zamiast Ice D mam od Sylwi podobną ale mniejszą i nie ekspansywną. Właśnie ją rozmnażam a zastępstwo.

Co do nowych rabat to się też zastanawiam choć u mnie jest dużo miejsc do ogarnięcia. Jedyny sposób jaki znalazłam to kompostowanie na miejscu nowej czy koniecznej rabaty, oczywiście pod okryciem z tej grubej maty minimum rok. Tak sobie przygotowuję długie miejsce pod Anabelki. Będę w tym roku już ją dzielić. Zasypałam też jeden pęd. A do dużej rabaty wypalam najpierw ogniskiem miejsce i potem dalsze przygotowania.
I ostatnio polubiłam chwasty, niech rosną bo będzie z nich dużo kompostu
Anusiu, trzeba sobie radzić
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies