Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

danuta_szwajcer 15:55, 05 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


Przeczytałam wczoraj że jodła koreańska wolno rośnie po 10 latach 2m. Znów dylemat wracam do początku

Sąsiedzi mają zwykłe jodły. Te szybko rosną. Świerki bardzo im chorowały więc wszystkie wycięli. Muszę jakieś jedno zimozielone posadzić.
Na cyprysy u nas podobno złe miejsce bo wymarzają.


Ula też myślałam a może cyprys nutkajski? Szybko rośnie, nie ma już takich zim z -30, u nas teraz juz moda na palmy, oliwki, figi w ogrodach

No z drzewami to jest problem co wybrać no i chorują też bardzo, musisz poszukac inspiracji, tez mam jeszcze pare miejsc i mysle i mysle. Ładnie Ci te tawuły rozjaśniają i urosły bardzo. A jak róże, pogoda nie dla nich teraz Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 22:11, 05 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
danuta_szwajcer napisał(a)


Ula też myślałam a może cyprys nutkajski? Szybko rośnie, nie ma już takich zim z -30, u nas teraz juz moda na palmy, oliwki, figi w ogrodach

No z drzewami to jest problem co wybrać no i chorują też bardzo, musisz poszukac inspiracji, tez mam jeszcze pare miejsc i mysle i mysle. Ładnie Ci te tawuły rozjaśniają i urosły bardzo. A jak róże, pogoda nie dla nich teraz Pozdrawiam


Tu nie chodzi o inspirację ale o przysłonę.

Róże nieźle, edenki już kwitną. Tylko na moim buku mam zdobniczkę. Ostatnio tytoniem pryskałam bo raptem 5 gałązek. Ale dużego to nie wiem jak przed nią obronić będzie trzeba. Dziś rano biedronkę tam widziałam szkoda że jedną. I pryskałam znów tytoniem buka i angielki. Inne róże nie mają tylu mszyc, dziwne.


Eden rose



Comtessa



Goethe jeszcze w pąkach


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:50, 07 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
2 dni męczyłam zdobniczkę bukową opryskiem z tytoniu. Na pewno przywleczona ze szkółki. Ale wczoraj się wkurzyłam i liście od spodu posmarowałam olejem. Dobrze że mało gałązek i wszystkie w zasięgu. Dziś spokój.
Oprysk tytoniem dobrze działa, ale chyba za drogo wychodzi przy różach bo ciągle je trzeba opryskiwać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 15:00, 07 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Zapytaj Małą Mi jaka szerokość osiągnął Jej buk i po ilu latach bo to co piszą w necie to po 10 latach, a potem drzewo nadal rośnie
Mam pytanie jak zachowuje się Twoja Eden Rouse? Kompaktowa czy pnąca? Marzy mi się na pergole Edenka właśnie u Agapant widziałam cudną pnącą właśnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
danuta_szwajcer 15:41, 07 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
U mnie na bukach mam to samo, mowisz o takich bialym nalocie pod listkami? To ponoc się powinno zwalczac w lutym ale ja zawsze zapomne, jak byly małe to pryskałam ale teraz takie duże? Jakos im nic nie ma póki co. Ula oglądałam wczoraj jakiś filmik od Pudełka o świerkach meksykańskich może taki? Poczytaj sobie. Róze Ci ładnie kwitną moje edenka, którą już chciałam usunąć i wymienić na inną róże zaczeła rosnąc i ma pąki w koncu po czterech chyba latach bo tak 1-2 i nic. O mostu napisałam u siebie. Pogoda nie jest dobra dla róż Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 17:01, 07 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zapytaj Małą Mi jaka szerokość osiągnął Jej buk i po ilu latach bo to co piszą w necie to po 10 latach, a potem drzewo nadal rośnie
Mam pytanie jak zachowuje się Twoja Eden Rouse? Kompaktowa czy pnąca? Marzy mi się na pergole Edenka właśnie u Agapant widziałam cudną pnącą właśnie.


U mnie narazie Edenka nie przypomina róży pnącej. Raczej kompaktowa. Jedna to wogóle w liście nie poszła tylko w kwiaty.
Ona potrzebuje zaciszne miejsce.

Taka w pąkach


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:07, 07 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
danuta_szwajcer napisał(a)
U mnie na bukach mam to samo, mowisz o takich bialym nalocie pod listkami? To ponoc się powinno zwalczac w lutym ale ja zawsze zapomne, jak byly małe to pryskałam ale teraz takie duże? Jakos im nic nie ma póki co. Ula oglądałam wczoraj jakiś filmik od Pudełka o świerkach meksykańskich może taki? Poczytaj sobie. Róze Ci ładnie kwitną moje edenka, którą już chciałam usunąć i wymienić na inną róże zaczeła rosnąc i ma pąki w koncu po czterech chyba latach bo tak 1-2 i nic. O mostu napisałam u siebie. Pogoda nie jest dobra dla róż Pozdrawiam


U mnie wszystkie róże szaleją. Lubią mokrą glinę. Czekam ma marketowe, mają już pączki.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 19:10, 07 cze 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ulcia moja edenka też się już szykuje. Ma największe pąki z wszystkich
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Urszulla 21:30, 07 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ulcia moja edenka też się już szykuje. Ma największe pąki z wszystkich


To fajnie Edenka potrafi zadowolić kwiatem i szybko zaczyna.

A u mnie szałwia szaleje nie spodziewałam się już szałwie prawie wywalałam. One lubią wodę...ciekawe....myślałam że to roślina na suche miejsca. A Sylwia też pisała że swoją przywiozła z rowu.
Muszę ją przesadzić do tyłu i drugą też przytargać. Czekam aż przestaną kwitnąć ale one nie chcą

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 21:44, 09 cze 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, jak rosły w rowie to na pewno lubią wodę. U mnie Edenka też się szykuje. Drugą przesadziłam wiosną (to już chyba 4 raz) i żyje, ale nie będzie kwitła. Róże w tym roku mają dużo pąków kwiatowych i nawet niektóre nieźle śmignęły ze wzrostem. Część przycięłam na jeżyka, bo mi się nie podobał ich kształt. Chyba im to dobrze zrobiło. Część moich róż to potwory, ale ja takie lubię
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies