Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

danuta_szwajcer 17:33, 17 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
A ten buk Ula tricolor to pendula? Buk po 2-3 latach potem bardzo szybko rośnie, zobacz jakie u mnie już są, lubie je za kolor i, że nic nie trzeba z nimi robić. Ta brzoza a tak blisko muru być bo ona duża urośnie. Jesteś mistrzynią przesadzania i rozmnażania, też wczoraj dzieliłam, przesadzałam bo po deszczu dobry czas. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
kasiek 17:48, 17 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O kurcze - aralia - a ja swoje nie widze, zapomniałam o nich...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 17:54, 17 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
W temacie bukszpanowym: robi się ciepło i przyszły tydzień to będzie czas walki z gąsienicami.
Na tarasie miałam taką sobie ala kulkę którą w zeszłym roku objadły gąsienice i wydawało się że zimą ususzyłam. Na oko nic nie było jeszcze do wczoraj i wytłumaczcie mi skąd dziś wylazły 2cm gąsienice w ilości 5szt.



Oczywiście bukszpan idzie do spalenia. A na jego miejsce mam już kupione zastępstwo.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:12, 17 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
A ten buk Ula tricolor to pendula? Buk po 2-3 latach potem bardzo szybko rośnie, zobacz jakie u mnie już są, lubie je za kolor i, że nic nie trzeba z nimi robić. Ta brzoza a tak blisko muru być bo ona duża urośnie. Jesteś mistrzynią przesadzania i rozmnażania, też wczoraj dzieliłam, przesadzałam bo po deszczu dobry czas. Pozdrawiam


Nie pendula, zwykły. Był tylko jeden więc go wzięłam bez względu jak będzie rósł. Przestrzeń jak widziałaś ma wiem że 2 lata się zakorzenia. Z żółtym już to przeszłam a niedawno pokazywałam jaki duży.
Chciałabym wreszcie mniej przesadzać ale to trudne w moim wydaniu

Ta róża też czeka na przesadzenie od 2 lat.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 18:16, 17 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Milka napisał(a)
Masz orliki, będą się siać.
Ula, czy my obie zakupiłyśmy ten sam buk, chyba tak

Irenko to My razem kupowałyśmy tego buczka, nasz dopiero w zeszłym roku zebrał się po tym jak go zając skrócił, w tym fajnie wystartował to go mrozem załatwiło, coś nie ma szczęścia chłopinaTwój już pewnie duży
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:18, 17 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
kasiek napisał(a)
O kurcze - aralia - a ja swoje nie widze, zapomniałam o nich...


Uwielbiają ją ślimaki, na szczęście tylko liście. Po przesadzeniu odbiła od korzenia.


Te kule polubiły wiosną silorki. Ale wiem że będę do nich sypała słonecznik a nie ze smalcem. Wprawdzie do niedawna wydziobywały ze środka ale chyba to dla nich większe utrudnienie. U mnie jeszcze te kule wiszą bo chłodny maj

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 18:18, 17 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Urszulla napisał(a)


To zobaczę

Wczoraj działałam ostro, czyli tak jak Ty ma codzień

Chciałam kupić te główne rośliny które miały służyć za przysłonę budynku. Pisałyśmy wiosną. Okazało się że cyprysów lawsona u nas szkółki nie produkują bo one często przemarzały. A świerka serbskiego też w dwóch miejscach nie było. Więc spełniłam swoje zeszłoroczne marzenia z tego co było. I tym sposobem miałam robotę
Na miejscu dawnego ogniska planowałam od 3 lat buka tricolor. W międzyczasie miałam tam kłosowce, potem jeszcze przetacznika, floksy i orlika. A na obrzeżu sadzonki trzmieliny na szpalerek. Taki misz masz. Kłosowce mnie wiecznie denerwowały bo od lata się pokładały. A w tym roku po 3 sezonach albo przemarzły albo wyczerpały żywot.
Więc wszystko wczoraj wykopałam. Okazało się że zdrewniałe kłosowce są super siedliskiem dla mrówek. Więc była walka ostra.
Buk dostał w nóżki trawki brązowe, które ciągle u mnie nie miały swojego miejsca i tawuła niska o fajnych pomarańczowych przyrostach. Musicie włączyć wyobraźnię bo z jednej tawuły musiałam zrobić trzy a trawki są w fazie wzrostu

Byle buk chciał rosnąć bo u mnie ciężkie warunki glebowe panują. Widok z trzech stron. Coś jeszcze tu zmienić?




Ula ja bym mu od razu to kółeczko powiększyła jeszcze, bo jak nabierze masy to dla tych roślinek może braknąć wtedy miejsca. Tą trawkę podziel od razu na więcej i zrób wianuszek dookoła, a w środek daj tawuły wtedy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 21:26, 17 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula ja bym mu od razu to kółeczko powiększyła jeszcze, bo jak nabierze masy to dla tych roślinek może braknąć wtedy miejsca. Tą trawkę podziel od razu na więcej i zrób wianuszek dookoła, a w środek daj tawuły wtedy.


Spokojnie Sylwia, buk się 2 lata korzeni zanim rośnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 11:40, 18 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Podziwiam buczka trikolorka, piękny okaz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 14:05, 18 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Agania napisał(a)
Podziwiam buczka trikolorka, piękny okaz


Super. Oby przezimował bo u mnie duże skrajności. Dlatego chcę żeby w nóżkach miał cień i osłonę.
Jakoś ten buk był tak długo planowany że wydaje mi się jakby był na swoim miejscu.


Ale za to ja ciągle chodzę z drugiej strony domu koło bza i reszty dobra które nagromadziłam. I myślę i codzienie mam różne koncepcje To dopiero problem.
Czy przesunąć różę Goethe, czy bza, czy dosadziś Vanilia Freise??
Tak by mi pasowało zamknąć ( spoić)czymś szpaler bukszpanowy z żywopłotem szmaragdowym. Niestety ta luka powstała z musu bo bukszpan był brzydki. A może ją wypełnić tylko trawą Variegatus. One tam są ale pod płotem niewidoczne a luka i tak jest.

Z lewej są hortensje Silver D dlatego pomyślałam żeby w lukę dać Vanilkę. Albo zostawić bza i dać mu więcej trawy Variegatus.






____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies