Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

EPODLAS 23:48, 29 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Wspaniałe chłopaki. Zapowiadają się przystojniaki jak się patrzy.
____________________
Mój ogród
Milka 11:14, 30 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ula, kawał wspaniałej pracy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Konstancja30 15:03, 30 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
dom ze starej cegły ... dom tak wybudowany to musi być fantastyczne miejsce ... Ula ja myślałam, że my budowaliśmy dom metodą gospodarczą w wersji sami ... nie ... teraz wiem wykończyliśmy go sami tylko a to jak dziś zobaczyłam czyni znaczną różnicę ... jesteście wielcy ... ba ogromni nawet ... ...

Ula od dziś będę śledzić intensywnie bardzo ... jestem pewna, że ogród będzie piękny bo już ledwo co powstające rabaty to przemyślane nasadzenia ... nie przypadkowa kombinacja ...

ja robię podwyższone rabaty ze starej cegły ... masz ją jeszcze ... może i w ogrodzie wykorzystasz

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
EPODLAS 22:29, 30 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Witaj Urszula. Masę pracy wkładacie w remont domu i w tworzenie ogrodu. Gratuluje kreatywnego M. Te kraty są super, dzisiaj za takie nowe trzeba zapłacić sporo kasy. Pomalowane będą pięknie wyglądały jako balustrada balkony. Cegła w ogrodzie zawsze mi się podobała. Bardzo współgra z zielenią. W angielskich ogrodach to standard. Można jak ci jeszcze zostanie wykorzystać w ogrodzie. Ja gdybym mogła gdzieś zdobyć starą cegłę, na pewno bym ją wykorzystała w moim ogrodzie.
____________________
Mój ogród
Kindzia 08:56, 31 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ja też jestem pełna podziwu dla Was! Chłopcy urosną i zaczną pomagać. Mój Grześ ma 20 lat i teraz jest bardzo chętny do pomocy
Serdecznie pozdrawiam i czekam na spotkanie w Goczałkowicach
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
popcorn 10:13, 31 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ula super wyglądają te tawułki! A z dąbrówką będzie fajny kontrast! Chłopaki - przystojniaki! Jak dorosną trochę będą pomagać, chyba że co innego będą mieli w głowie
Pokaż jak to wygląda z dąbrówką?
Super robota! Szkoda że nie zobaczymy się w Goczałkowicach
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 10:53, 31 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Karolinko- dąbrówka narazie marnie wygląda. Musi się wziąć i ukorzenić i trochę rozrosnąć. Może za 2 m-ce coś będzie widać.

Wczoraj pomalowałam pół ogródka. Zwolennicy ogrodów angielskich mnie zabiją!!!!!
Będę mieć zielonkawy z żółtym odcieniem jaki daje pokost. Tak prawdę mówiąc to mi się średnio podoba.
Wczoraj na wątku Konstancji30 przeczytałam o tym środku do wybielania drewna firmy Starwax-tym mogłam płotek robić, no ale cóż już z raz obranej drogi trudno zejść. A tak wogóle to ten środek jest bardzo drogi i zapłaciłabym kilka stów za pomalowanie płotka (trochę przesada) i czy konserwuje drewno przed wilgocią? Więc muszę być zadowolona ze swojego taniego rozwiązania- tylko 2 puszki drewnochronu a pokost mam z tatowych zapasów malarskich.

Ale wymyśliłam już coś innego-zamiast przy płotku robić rabatę różaną posadzę Limelight cały rząd- tylko nie wiem czy dadzą radę na tym cieple (bokiem do strony południowej i tyłem do poł-zach). Będą latem potrzebowały dużo podlewania.Spróbuję najpierw z jedną do przyszłego roku.
Plany mnie trochę przerastają! Szybciej planuję niż mogę zrobić

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.

Konstancjo! ja za Tobą nie nadążam..... czytam po 2 lub 3 razy Twoje rozważania, a czasem 5 żeby to ogarnąć. Normalnie tłumacza potrzebuję. Ale jesteś fantastyczna. Powoli czytam Twój wątek. Może do 8 września skończę

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 11:04, 31 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ula Limki dadza rade na słońcu, moje super rosną!
Kup od razu duzo sadzonek na allegro, ja tak zrobilamw ub roku. Za sadzoneczki placilam po 3 zl, a w tym roku moje 9 sztuk ma 1,2 metra!!! Troche dobrej kwasnej ziemi ogrodowej i na wiosne podlewanie nawozem z kurzych odchodow czyni cuda!! A ile kasy w kieszeni - zaplacilam 30 zl za te sadzonki, tyle co za jedna... a za rok beda cudnie kwitly

Male sadzonki masz np tu:
http://allegro.pl/limonkowa-hortensja-limelight-i2592218973.html

ale drozsze niz rok temu i to 2,5x
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 17:05, 31 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Dzięki Karolinko! za info.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Konstancja30 17:21, 31 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Ula zielony pas pod ogrodzeniem to kawał dobrej roboty ... wow ... mnie czeka to samo tylko ja przez zimę będę opracowywać plan na rabatę hitcotową (mam nadzieję poprawnie to napisałam ) ...

pokostem się nie przejmuj ... zawsze można pomalować ... zabezpieczone już jest ... kolor to rzecz nabyta ... a jak roślinki dojdą to już zupełnie nie problem ...

niestety u mnie więcej czytania niż oglądania obrazków ... zima przed nami ... Ula ... zostaw na zimę

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies