Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

popcorn 07:21, 30 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Urszulla napisał(a)


To super a co pod nimi posadzisz? Myślałaś?


Nie wiem jeszcze, mam tam hakone i chyba zostaną? A Ty co posadzisz?
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 07:34, 30 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
popcorn napisał(a)


Nie wiem jeszcze, mam tam hakone i chyba zostaną? A Ty co posadzisz?


Mam swoje sadzonki bukszpanów które chcę wysadzić. Ale w dobie pandemii ćmy nie wiem sama czy to dobry pomysł. Drugi wariant cisy. Myślałam o rozplenicach ale słońce mam z innej strony i ten wariant odpuściłam.
We wszystkich inspiracjach są hosty
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 08:15, 30 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na hosty mam tam za sucho i za dużo słońca. Hortki pewnie trzeba będzie podlewać, no ale mam tam zbiornik na deszczówkę więc wyrzucić trochę wody raz na jakiś czas nie będzie kopotliwe. Mam nadzieję.

Bukszpany pryskałam raz na początku tego sezony i od tamtej pory jest cisza, ciiiiii... nawet ładnie przyrastają po kulkowaniu
też mam buksy do wykorzystania i chyba tam strzelę obwódkę właśnie...

ale jak masz cisy to jest to lepszy pomysł!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Magleska 21:43, 30 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18698
Ula
jeżóweczki masz śliczne -szkoda ,że nie ma fotek posadzonych anabelek ...
poczekam cierpliwie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 08:08, 31 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
popcorn napisał(a)
Na hosty mam tam za sucho i za dużo słońca. Hortki pewnie trzeba będzie podlewać, no ale mam tam zbiornik na deszczówkę więc wyrzucić trochę wody raz na jakiś czas nie będzie kopotliwe. Mam nadzieję.

Bukszpany pryskałam raz na początku tego sezony i od tamtej pory jest cisza, ciiiiii... nawet ładnie przyrastają po kulkowaniu
też mam buksy do wykorzystania i chyba tam strzelę obwódkę właśnie...

ale jak masz cisy to jest to lepszy pomysł!!!


Jeszcze wczoraj bym Ci napisała że nie mam cisów, że tylko w planach w głowie powstały. Ale wczoraj trafił mi się materiał na sadzonki więc jeśli się ukorzenią to będą. Niestety cisy trudno się ukorzeniają.





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:39, 31 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Magleska napisał(a)
Ula
jeżóweczki masz śliczne -szkoda ,że nie ma fotek posadzonych anabelek ...
poczekam cierpliwie


Fotki takie sobie, nie chcą być ostre

Posadzone podlałam biohumusem i teraz będę czekać żeby zechciały jeszcze do jesieni się wzmocnić i urosnąć. Ręcę mi odpadają po wczorajszym dniu.



Ale mnie jeszcze czeka rozplantowanie tej mini górki, taka ładna z różą fotka a dalej zdjęcie ile gluny dopiero zabrałam.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:51, 31 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Może wrzucę jakieś ładniejsze zdjęcia z mojego ogrodu bo robocze straszą.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 09:10, 31 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ula, super działasz!

Cisów 1/4 powinnaś mieć z tej ilości. Podlewaj, zacieniaj, bedziesz zaskoczona! Ja zawsze jestem jak mi się coś ukorzeni, a cisy ze ścinej się ukorzeniają, jednak!

Nie dasz rady odsunąć tych anabelek od ściany trochę? One duże rosną i blisko ściany będą Ci przesychać?

buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 09:21, 31 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
popcorn napisał(a)
Ula, super działasz!

Cisów 1/4 powinnaś mieć z tej ilości. Podlewaj, zacieniaj, bedziesz zaskoczona! Ja zawsze jestem jak mi się coś ukorzeni, a cisy ze ścinej się ukorzeniają, jednak!

Nie dasz rady odsunąć tych anabelek od ściany trochę? One duże rosną i blisko ściany będą Ci przesychać?

buziaki!


Są odsunięte 0.5 m. Rosną tak jak pierwsze sadzonki ukorzeniona przeze mnie. Będą miały sporo miejsca żeby pójść do przodu. Chcę żeby na ścianie się opierał ten pierwszy rząd. Zobaczę na wiosnę. Chcę też żeby piły wodę bo mi spływa pod mur. Tylko że górka usypana wysoko i nie wiem jak podciągnie wodę. Nie mam też pojęcia jak głęboko korzenią się anabelki. To by powiedział tylk ten co wykopywał wieloletni krzew.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:46, 31 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Urszulla napisał(a)


Są odsunięte 0.5 m. Rosną tak jak pierwsze sadzonki ukorzeniona przeze mnie. Będą miały sporo miejsca żeby pójść do przodu. Chcę żeby na ścianie się opierał ten pierwszy rząd. Zobaczę na wiosnę. Chcę też żeby piły wodę bo mi spływa pod mur. Tylko że górka usypana wysoko i nie wiem jak podciągnie wodę. Nie mam też pojęcia jak głęboko korzenią się anabelki. To by powiedział tylk ten co wykopywał wieloletni krzew.

Może Iwonka ze Wzgórza Chaosu wiedzieć.
Cisy skróć na kilka cm, zrobisz więcej sadzonek, a łatwiej się korzenią takie króciutkie kilkucentymetrowe. Raz tylko w doniczce ukorzeniałam i zaskoczył jeden na cztery, ale wsadzony beznadziejnie i ledwo rośnie. Wiosną w Obi pojawiają się cisy z reguły boccata, ukorzenione mocno, wielkości tak do 15 cm ( ale po wsadzeniu szybko przyrastają)za dosłownie 5 zł za sztukę. Ja tak moje wszystkie na dużym ogrodzie kupowałam. A teraz 6 letnie są mojego wzrostu, nie cięłam bo mnie pasują takie duże
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies