Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 20:10, 20 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
popcorn napisał(a)
Dasz radę Ula!

U mnie najgorzej z czasem, jak zwykle...

powodzenia!!! pięknie bedzie, już jest! A będzie coraz piękniej!


Jak ładnie to coś ładnego muszę wrzucić

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:18, 20 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
anabuko1 napisał(a)
Hortensje Bobo mam i ja .I jestem z niej bardzo zadowolona.
Piękny szpaler liliowcowy
Ja zaczęłam coś podobnego nad stawem obsadzać


To super
O Bobo same pozytywne opinie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 21:26, 20 lip 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Inspiracja zniewalająca...
Bobo miałam kiedyś ale coś się z nia stało, szkoda bo piękna roślina. Fajnie dekorujesz z tymi doniczusiami
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 08:01, 21 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
kasiek napisał(a)
Inspiracja zniewalająca...
Bobo miałam kiedyś ale coś się z nia stało, szkoda bo piękna roślina. Fajnie dekorujesz z tymi doniczusiami


Inspiracja ta od kilku lat mi chodziła po głowie. Ciekawe kiedy choć namiastkę tego uzyskam. Oczywiście pierwsze to źle posadziłam. Muszę znów zmieniać

Doniczusie jeszcze inne w skrzyneczce z drugiej strony. A kilka pustych czeka na obsadzenie ale tylko rojnikami żeby nie mieć kłopotów z nieustannym podlewaniem U Abiko się zaraziłam



A w dużej donicy też rojniki i jeden bratek który się wysiał a teraz jeszcze rosną nasturcje kwiatki przepyszne i chrupiące do jedzenia polecam




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 08:05, 23 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Urszulla napisał(a)


Inspiracja ta od kilku lat mi chodziła po głowie. Ciekawe kiedy choć namiastkę tego uzyskam. Oczywiście pierwsze to źle posadziłam. Muszę znów zmieniać

Doniczusie jeszcze inne w skrzyneczce z drugiej strony. A kilka pustych czeka na obsadzenie ale tylko rojnikami żeby nie mieć kłopotów z nieustannym podlewaniem U Abiko się zaraziłam



A w dużej donicy też rojniki i jeden bratek który się wysiał a teraz jeszcze rosną nasturcje kwiatki przepyszne i chrupiące do jedzenia polecam





Fajnie, super. !!Podoba mi się
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 09:49, 24 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
anabuko1 napisał(a)

Fajnie, super. !!Podoba mi się


To miło poczekajmy aż zakwitną te nasturcje.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 16:51, 24 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


Jak ładnie to coś ładnego muszę wrzucić



Bardzo ładne A bobo masz juz ładnie rozkrzewiony, moje jak kupiłam to były takie biedule ale po roku już były dorodne, duze kwiaty. Twój ogród Ula bardzo się zmienił Gratuluje Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 20:28, 24 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
danuta_szwajcer napisał(a)


Bardzo ładne A bobo masz juz ładnie rozkrzewiony, moje jak kupiłam to były takie biedule ale po roku już były dorodne, duze kwiaty. Twój ogród Ula bardzo się zmienił Gratuluje Pozdrawiam



Danusiu, zmienia się to prawda ale wiesz dobrze że kadruję

A co do Bobo to jest chyba wieloletnia sadzonka w donicy i dlatego. Też cena była podwójna więc wzięłam jedną....rozmnożę.

Ty masz dużo różnych hortensji to sama wiesz jak szybko rosną


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:19, 26 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
W tym tygodniu pożegnałam z synem moją psiunię kochaną, która przez 15 lat była wiernym towarzyszem życia. Musiała znieść fakt że spadła z łopaty kiedy urodził się Łukasz, znieść 2 przeprowadzki z bloku. Za to w nowym domu dostała ogród i możliwość spacerowania po nim własnymi ścieżkami. To dodawało jej wigoru do życia w trudniejszych chwilach, szczególnie po zimie. Wszyscy twierdzili że to mój pies i rzeczywiście był mój kochany.

Niestety następnej nocy syn musiał przeżywać też stratę swojego pierwszego zwierzątka -chomika Tuptusia.

I właściwie to nie miałabym większych zajęć ale życie niesie wiele nispodzianek, oprócz tych smutnych też radosne. Nowe kwiatki od razu mnie postawiły do pionu i dały motywację. Drugi dzień obmyślam jak zrobić żeby się nie zamęczyć a dobrze posadzić.
Rozłożyłam plan pracy na cały tydzień a nie jak ostatnio że w 2 dni zacznę i skończę.
Pierwsza przymiarka


Teraz widać ile przestrzeni jest do wykorzystania.
Tam gdzie deskę położyłam powstał plan. Na podwójny szpaler Anabell. Ale to za rok się tym zajmę Na końcu kępa chowana od 2 sezonów. Pokazuje szerokość jaką zajmie ten pierwszy szpaler pod murem
I widok z drugiej strony



Znalazłam na szmacie siewki werbeny patagońskiej. Może też jesienią wysieje się ta z obrzeża. Podoba się Wam połączenie Anabell z werbeną przy samym murze?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:27, 26 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
I druga motywacja, czyli ognisko na dużą rabatę zasłaniającą dom sąsiada.
Przybywa z dnia na dzień.
Chodzę z sekatorem. Dziś nawet jabłoń cięłam jeszcze berberys za liliowcam8 do radykalnego cięcia. I liliowce do wykopania po kwitnieniu. Pójdą chwilowo do donic.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies