Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 16:16, 04 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula u mnie śnieg z dachu na róże leci, nic im nie robi, teraz już nie ma takich śnieżyc co dawniej....no chyba, że U Cioci Gosihortki w zimie liści nie mają zawsze w razie uszkodzeń jakichś można przyciąć krócej


Tak myślę tymbardziej że Anabelki od korzenia startują i myślę nadal że to dobry wybór.
Sylwia, u mnie jak jest zima to bywają zwały śniegu z dachu. A Gosia rzeczywiście mieszka w ciekawym rejonie. Jak jeżdżę to na jej wysokści są najgorsze warunki drogowe na autostradzie bo góry trzymają chmury i wyjście jest tylko wąskim przesmykiem na otwartą przestrzeń.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:34, 04 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ładne choiny Co tam jest w tle za liliowcami?


Przypalony przez ognisko berberys, do cięcia i kalina też ostro przeze mnie potraktowana w zeszłym roku. Sama ta kalina zasłoniłaby częściowon dom sąsiada ale kto ją potem dosięgnie. Liliowce będę systematycznie przenosić bo tu będą miały za dużo cienia za 2 lata.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:07, 04 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Agania napisał(a)
Trzymam kciuki za Ciebie i za sadzonki z cisów
Też wyczekuję na zmianę pogody i deszcz.
Obiecuję sobie, że codziennie posadzę jakąś jedną roślinkę
z doniczki i nic z tego, ususzyłam już dwie, tak mnie
wykończyła rewolucja w ogrodzie, też nie wyrabiam.

Ulcia w końcu hortensje cieszą, anabelki i ja posadziłam wiosną 13szt


Fajnie widzę że u Ciebie power ogrodowy na wszystkich frontach- spotkania i rewolucje.
Dzisiaj deszcz stopuje nasze zapędy ale na krótko przynajmniej moje.

W tym czasie mogę się delektować widokiem hortensji. Seledyn jest bardzo krótko a tak go lubię. Prawa i lewa strona mojej letniej rabaty.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:15, 04 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
anabuko1 napisał(a)

Te są całkiem ładne



Jeszcze porównanie z bliska koloru tych samych hortensji Magical Candle w słońcu i półcieniu jabłoni

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 20:26, 04 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Ula idziesz do przodu. Hortensje śliczne. Ja swoje muszę przesadzić, za bardzo cieniste miejsce im dałam. Ale żeby przesadzić, trzeba przygotować miejsce i tak dalej. A tyle do zrobienia, że urlopu mi braknie, plany nie do przerobienia. Jakoś powoli to idzie. A jeszcze jak wezmę rośliny od mamy do posadzenia, to nie mogę wyrobić z przygotowaniem miejsca, bo przecież z gołym korzeniem biorę. Ostatnio liliowce sadziłam i dopiero dziś skończyłam.
Już zaczęłam stosować twoją metodę składowania zieleniny w miejscach przeznaczonych na rabaty.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 22:15, 04 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Gosialuk napisał(a)
Ula idziesz do przodu. Hortensje śliczne. Ja swoje muszę przesadzić, za bardzo cieniste miejsce im dałam. Ale żeby przesadzić, trzeba przygotować miejsce i tak dalej. A tyle do zrobienia, że urlopu mi braknie, plany nie do przerobienia. Jakoś powoli to idzie. A jeszcze jak wezmę rośliny od mamy do posadzenia, to nie mogę wyrobić z przygotowaniem miejsca, bo przecież z gołym korzeniem biorę. Ostatnio liliowce sadziłam i dopiero dziś skończyłam.
Już zaczęłam stosować twoją metodę składowania zieleniny w miejscach przeznaczonych na rabaty.


Znam te sprawy z tym różnym sadzeniem. Sama przesadzam ciągle a ma początku jak nic prawie nie miałam to nie rozumiałam jak inni pisali o wiecznym przesadzaniu co mam do przesadzenia:
-tawuły które ledwo się pozbierały po przesadzeniu
-2 trawy które ledwo dostały stanowisko
- budleję, która ściśnięta za hortensjami kwitnie tylko górą i nie może się rozkrzewić
-kocimiętki spod bukszpanów bo nie pasują
- wysadzić całą rabatę w przedogródku i posadzić na nowo po położeniu szmaty
-jesienią róże o ile dam rady choć wiem że już 2 rok przesadzam w planach właśnie jesienią i nic mi z tego do tej pory nie wyszło. Najwyżej zostawię te prace na wiosnę a róże stracą czerwcowe kwitnienie.

Czy Ty to zrozumiesz? Bo ja nie nadążam z realizacją zapisanych prac a do połowy sierpnia zapowiadają upały. A jak się utrzymają rośliny po przesadzeniu przez tak długi czas bez deszczu i chwilowego chłodu.

Budleja kwitnąca tylko górą bardzo traci na urodzie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Nowa12 22:32, 04 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Urszulla napisał(a)



Jeszcze porównanie z bliska koloru tych samych hortensji Magical Candle w słońcu i półcieniu jabłoni



Jesteś zadowolona z tych Magical Candle? Duże ci urosły?
Ja je kupiłam w tym roku, są małe i nie pokazały za wiele.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 22:43, 04 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Śliczny kolor tej budlei
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 06:28, 05 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczny kolor tej budlei


To może Ci zrobię sadzonkę zielną. Chcesz?

Dziś mam sadzenie pilnych roślin w doniczkach. Miejscówki ustalone Inne z gruntu będę przesadzać później bo zapowiafają 2 tyg potężnych upałów. Kto by przypuszczał że takie przesunięcia będą w pogodzie. Strasznie mi się wszystko skomplikowało.
Już od 4 rano nie śpię a tu pada....pada mżawka...miało rano już przestać
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 06:38, 05 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Nowa12 napisał(a)


Jesteś zadowolona z tych Magical Candle? Duże ci urosły?
Ja je kupiłam w tym roku, są małe i nie pokazały za wiele.


Poczekaj bo one dopiero zaczynają i w sierpniu są pełniejsze kwiatostany.
Jestem z nich bardzo zadowolona. Kupiłam 7 lat temu 24szt. 2 okazały się pomyłkowo zaetykietowane więc rosną teraz w przedogródku. Właściwie od następnego sezonu były ładne ale wielkości nabierają z wiekiem, ponieważ muszą im zgrubnąć podstawowe pędy z których wypuszczają łodygi kwitnące. Mam zdjęcia z poprzednich lat to trochę mojej metamorfozy możesz zobaczyć.
Różnie je w różnych latach cięłam. Czasem niżej 20cm nad ziemią. Potem wyżej. Obecnie tnę tył wyżej a przód niżej.
Ale musisz pamiętać że akurat ta odmiana nie jest najwyższa, tylko średnia. Mi one tutaj takie właśnie pasują bo rabaty sa dość wąskie i też mają stanowić średnie piętro a nie najwyższe.

U Danusi możesz zobaczyć inne hortensje wysoko prowadzone.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2844-liliowo-i-kolorowo?page=747

2013
pierwsze przymiarki (tu zobaczysz jak wyglądały kupione hortensje)



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies