Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 07:00, 05 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
2014- lipiec sierpień i pździernik




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 07:10, 05 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
2015- tu mnie chwasty wyprzedzały z powodu braku innych roślin



2016- kwiatostany nabierają masy w sezonie od lipca do sierpnia, na początku kwitnienia są małe. Zawsze na jesień pokazują swój pełny czar.
Ale też zależy od nasłonecznienia, ilości wody i warunków glebowych, chyba ten aspekt jest najważniejszy. W drugim czy trzecim sezonie podsypałam je taczką kompostu każdy krzew i wtedy wybujały i zobaczyłam że po prostu potrzebuja dobrej ziemi. A u mnie kompost jest ciężki i im to wcale nie prezszkadza.
Bywa tak że krzew ma więcej małych kwiatostanów a często mniej bardzo dużych. To też zależy od cięcia. Gdy zostawisz wiosną przy cięciu mniej łodyg to będą większe, a gdy nie przytniesz większości rozgałęzień to z nich krzew wypuszacza dużo łodyg i potem kwiaty są mniejsze. Zdarzyło się na początku że w czasie kwitnienia wycinałam te mniejsze wiotkie łodyżki. Teraz mocno wycinam wszystko co słabe wiosną.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 07:16, 05 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
2017


2018
sierpień


2019
sierpień
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 07:41, 05 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To są limki??? BOSKIE!!! chcę! Czekam aż takie wypasione u mie urosną

edit: doczytałam, magical candle. Czyli co, 6 lat trzeba czekac? buuuuu
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 08:18, 05 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Urszulla napisał(a)


To może Ci zrobię sadzonkę zielną. Chcesz?

Dziś mam sadzenie pilnych roślin w doniczkach. Miejscówki ustalone Inne z gruntu będę przesadzać później bo zapowiafają 2 tyg potężnych upałów. Kto by przypuszczał że takie przesunięcia będą w pogodzie. Strasznie mi się wszystko skomplikowało.
Już od 4 rano nie śpię a tu pada....pada mżawka...miało rano już przestać

Chcę U nas też pada, ale spokojnie i się cieszę bo podleje jeszcze przed upałami to może jakoś z jednym, dwoma podlewaniami przetrwamy te upały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 08:24, 05 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Piękne masz te hortensje, rosną u Ciebie fajnie i to dobry kierunek, że sadzisz kolejne
Karola czasem cierpliwość się opłaca
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 09:19, 05 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Wielkie i piękne już masz te hortensje.
Ale i tuje jak sporo podrosły .
Pokaż swoją dębolistną
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
danuta_szwajcer 13:36, 05 sie 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ale fajne wspomnienia, u mnie też Magical najpózniej startuje ale w tym roku pomimo, że na wysokości 80-1m były od ziemi to teraz mają 2metry a kwiaty dopiero nabierają masy. Dużo pracy sobie jeszcze zaplanowałas jak czytam a od jutra 30C. Dobrze, ze teraz popadało. Pozdrawiam i piękne masz te hortensje
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Nowa12 14:44, 05 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Bardzo ci dziękuję za tyle informacji na temat Candle. Bo moje 3 kupiłam w tym roku i fajnie zakwitły ale są małe a u Ciebie widzę, że z 1,5m mają.
Ja je kupiłam bo chcę właśnie raczej mniejsze hortensje takie najlepiej do 1,2 m.
Tylko nie mam pewności czy to na pewno te bo pomyłki się zdarzają a bukietówki są bardzo podobne do siebie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Urszulla 21:35, 05 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
popcorn napisał(a)
To są limki??? BOSKIE!!! chcę! Czekam aż takie wypasione u mie urosną

edit: doczytałam, magical candle. Czyli co, 6 lat trzeba czekac? buuuuu


Karola, hortensje ładne są już po 2 latach tnij wiosną mocno i wycinaj wszystkie cienkie gałązki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies