Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 12:16, 06 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
popcorn napisał(a)
Ale pracy!
Ziemniaczki mniam!

W kompostowniku też będę grzebać, może dzisiaj!

pozdrawiam!!!


To ciekawe co wygrzebiesz?
Złoto ogrodowe na pewno.

A mi się wczoraj przegroda kompostownika rozpadła od dołu bo zgniła i tył widzę też długo nie pociągnie. Ja rozygnuję z kompostownika na rzecz kilku mniejszych w miejscach rabat. Zresztą o tym wcześniej pisałam i nie będę się powtarzać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:22, 06 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula moja dębolistna upchana z tylu na rabacie koło drewutni po paru sezonach ciasno już ma, a cienia więcej niż słonka to i kwiatów mniej u Ani na Dębowym w słonku śliczna w kwiatach cała i równy krzaczek. Myślę, że wszystko zależy od tego jakiego efektu oczekujesz


W pierwszym myśleniu chodziło o zasłonięcie. Ale widzę że bodziszekntak fajnie zadarnia że może odsłonię uroki dębolistnej kiedyś w innym miejscu
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 21:41, 06 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Urszulla napisał(a)


Ale tam mam na szerokość do przodu najwyżej 1m na boki przewidziałam 0,5m tzn że będę musiała je ciąć? Pod nią mam bodziszka. Czyżbym musiała ją wyprowadzić na ogród???? A tu zostanie sam bodziszek. Na środku rośnie miłorząb do ostrego cięcia i cisy na brzegach.

To będzie trochę mało 1 m.Na boki po 0,5, czyli tylko 1 m ? też mało.
Bodziszka z czasem przeniesiesz.
Ale na cisy może z czasem wejść.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 21:48, 06 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
anabuko1 napisał(a)

To będzie trochę mało 1 m.Na boki po 0,5, czyli tylko 1 m ? też mało.
Bodziszka z czasem przeniesiesz.
Ale na cisy może z czasem wejść.


Ale zimą hortensje są łyse a mi zależy żeby był zadarniacz całoroczny. Nie wiem czy hortensjom nie poszukam innego miejsca
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 23:39, 06 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Może to zabrzmi dziwnie ale dziś nabrały mocy moje niedawne plany o zmianie kształtów rabat. Nie chodzi o wielkie zmiany ale trzy zaokrąglenia. Dziś przy koszeniu trzeba było grabić już spadające jabłka więc pomyślałam że w tych miejscach gdzie chcę zmienić pogromadzę spady jabłek żeby powalczyć z trawą.
Jedno miejsce będzie dla budleji, drugie- dla krokusów, a trzecie dla niskich trawek.

Poza tym, był czas na porządki po wczorajszej pracy i wycięcie berberysu i przemyślenia gdzie mają być posadzone choiny kanadyjskie. Wytargałam skąd mogłam zleżałe chwasty na przód wczorajszej rabaty.

Powstała znów długa lista prac. Ręce dzisiaj odpoczywały od łopaty.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 01:07, 07 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Brawo Ula
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 10:30, 07 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Co robicie w ogrodzie w upały???? Pytanie nie do osób co mają ogarnięte ogrody i mogą leżeć w cieniu i się relaksować ale do tych co mają ogrom prac i nie nadążają z robotą

Udało mi się wymyśleć front prac następujący:
1. Ogarnąć różankę Edenkową bo rankami w cieniu - kanty, chwasty i nowy kompost. Wiosną ostatnie przesadzanie lawendy spowrotem na obrzeże a między różami będą przetaczniki, ożanka i stipa.

2.z przedogródka wysadzam wszystkie sadzonki do donic bo zarósł je skrzyp. I rozłożę matę- szmatę. A sadzonki w cieniu będą musiały poczekać na koniec upałów.

Dlaczego taki plan- bo jestem na 2 tyg uziemiona w domu i jego bliskich okolicach z powodu oczekiwania na remont auta aż Pan wróci z urlopu
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 15:55, 07 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
O kurcze to się porobiło, akurat teraz się urlopuje....
Ja na jutro mam plan skręcania mebli do szałasu z Emusiem i przystosowanie beczki na deszczówkę, kolejnej, powieszenie dwóch podków i poprawienie okienka na stodole bo po ostatniej wichurze coś się przekrzywiło, nie wiemy czemu. Oprócz tego podlewanie tego co dopiero sadzone, oczyszczenie róż i może liliowców i plewienie prawie wszędzie znowu, Emuś pewnie koszenia cd. Cięcie roślin czeka na lepsza pogodę
Za tydzień chcemy odmulać koło chaty, a potem to już zostaje na tapecie kojec dla psa, ale czy zdążymy przez wakacje trudno powiedzieć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 13:07, 08 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Sylwia, skończyłam Edenkową zostało mi tylko dowieźć 2 taczki ziemi na przód rabaty. Panoszyła się tam taka rozłogowa trawa z którą mam kłopot, cały jej worek idzie do kosza. A od ziemi zacznę poniedziałkowy poranek

A teraz u mnie znów róże
Ciągle nieustająco mój ulubiony Chopin teraz 2m


NN na bylinowej i jedna słabsza Edenka pojedynczymi kwiatami




A Edenka która zaprotestowała w czerwcu ma pączki

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:22, 08 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
A mam dodatkowy problem, na klonie crimson mam wełnowce. Dziś pół dnia spędziłam na forum w wątkach chorób klonów. Ale wełnowce podobno są nie do zwalczenia latem. Trzeba będzie działać od wczesnej wiosny.
Pierwszy raz to zwykłym olejem je ściągałam z liści. I pędy zlałam olejem. Ale widzę że na nowych pędach liście pogryzione i problem wrócił w upały. Pozrywałam liście do spalenia zostawiając tylko 3 górne.
Wyciągnęłam Polysect i Mospilan, ale chyba w wysokich temp się oprysków nie prowadzi.
Może ktoś walczył z tym problemem i coś podpowie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies